Keurosing

Příběh nás zavede do Severní Koreje, kde žije rodina Jong-suka. Jong-suk pracuje v uhelných dolech za hrozných podmínek a málo peněz. Jeho rodina je na pokraji vymření a trpí různými nemocemi. Jong-sukova manželka onemocní, proto se Jong-suk okamžitě musí dostat k lékům, které by jí zachránily život. Pověří tedy svého syna Čuna, aby se postaral o maminku, zatím co on bude pryč. Avšak komunistický režim nedovoluje cestovat za hranice Severní Koreje, proto se Jong-suk musí stát uprchlíkem. Uprchne do Číny, odkud se dostane na Jihokorejskou ambasádu, kde získá jihokorejské občanství. Po příjezdu do Jižní Koreje Jong-suk tahá za všechny provázky, aby dostal svoji rodinu ze Severu. Povede se Jong-sukovi dostat rodinu do Jižní Koreje? Uzdraví se mu manželka? A bude celá rodina zase pohromadě? (TylerGage)

Brandon

Asi bych si dokázal představit uprchlickou severokorejskou sondu ještě o něco hlubší. Ale i tak zážitek. 3,5* P.S. Díky českokorejské společnosti za projekci a následnou zajímavou přednášku! P.P.S. Jo a díky "CJ" za tip! ()

ghatos

Existenciální zoufalství lidského života v nejúděsnějším totalitním režimu současnosti. Předobrazem tohoto děsu je vyhladovělé dítě se špinavým pionýrským šátkem. Autentické a beznadějné poselství. Dětské koncentrační tábory nejsou pro slabší povahy. Fenomén dětských sirotků, kterým komunistická strana v KLDR popraví rodiče je skutečně pravdivý. ()

Pecival

Slibný námět, ale zpracování kulhá. Tuna zpomalovaček, které by asi měli být dojemné, ale nejsou. Postavy mě taky za srdce moc nevzali, ale musím říct, že pár scén má docela šťávu. Celkově by to mohlo být klidně o deset sladkobolných minut kratší a bylo by lépe. Lepší tři. ()

bloodvomit

Emocionálně napnuté na maximum. Herecké výkony - jak je u jihokorejců zvykem - ultimátní. V podstatě ani náznak veselí, naopak tak pod kůží člověk cítí, že tak ve skutečnosti asi i chodí. Moje hodnocení 83%, což je už 5 hvězd. ()

Káronoš

Crossing je pozlacená vařečka s pružnou rukojetí, jenž oplácává divákovo srce až do emotivního výbuchu, plného smutku, lítosti, soucítěnosti a nářku. Příběh je krutý a žádnou pozitivní linku za účelem radosti či optimismu zde nenajdete, což napomáhá uvěřitelnosti a diváckému udivení s bezohlednoti drsné komunistické doby a aktů v ní prováděné (páchané).Inu Kim Tae-gyun prostě dokáže člověka dojmout, ikdyž tomu občas napomáhá či spíše přinucuje kýčovitostí retrospektivních záběrů a nelítosnou kamerou (je to snad špatně?). Prostě další citová vyděračka na korejský způsob, ale určitě ne tuctová, naopak jedna z nejlepších a nejsmutnějších. Hodnocení: 10/10. ()

Marys

Označil by som to ako Občiansky preukaz z prostredia súčasného komunizmu s oveľa trpkejšou a dramatickejšou príchuťou. Celý film skvelý, odhadnem si povedať, že v okolí 19-tej minúty mohol veľa slabších pováh, ktoré čakali niečo jemnejšie odradiť. Príbeh ma veľmi dojal a chytil za srdce. Škoda tej poslednej 20-minútovky za ktorú strhávam jednu hviezdičku. Myslím, že to nepotrebovalo takú horkosť až do konca. Osobne som ju tam teda ja neprivítal. Potom to už dodalo jedinú formu nádeje v zmysle kresťanskej spásy, s čím som sa nestotožnil. Ináč skvelý film. ()

honelnik

Keby to bol močopud tak mi už susedia celí poštatí búchajú na dvere, ale on je to len slzopud....vystrihnut zo3 uplakane sceny a mozno by som rozmyslal aj nad 5. ()

jorgus

Korejci umi..znam je predevsim jako vynikajici vypravece romantickych filmu..i kdyz nekdy na konci pekne depresivnich..o to mene je znam v jinych polohach zanru..Keurosing me ze zacatku moc nezaujal, ale s pribivajicimi minutami to slapalo cim dal lepe..skoda jen ve stredni casti filmu, ze rezsier neobjasnil nektere pasaze, ktere pro me byli probrane prilis rychle..blizil se konec..deset minut do konce a rikal jsem si, pekne ctyri solidni prace, ale konec..nemuzu dat jinak nez za pet..opet vynikajici prace kluci:) ()

Colleague

Bohužel pár dní zpět jsem viděl jiný korejský film "Moment to Remember", který působí na city daleko víc. V porovnání s Moment to Remember mi tohle vůbec nedojalo, tak jak to nejspíš režisér měl v plánu. O tom, že Severní Korea je na tom bídně nikdo moc nepochybuje, ale jak to tam doopravdy vypadá, a jak se tam žije se může s ohledem na režim jen spekulovat. Těžko říct, jak až film zobrazuje realitu, každopádně kdo jiný by to mohl natočit realističtěji než právě Jihokorejci. Kim Čong-un musí mít z filmu velkou radost, my také máme radost, když se točí o České republice :-) ()

TylerGage

nádherní příběh,skvělé herecké výkony.tento film byl velice poutavý,silně emotivní někdy až humusný..Ale vše bylo sestříhaného do 105 minut ,které jsem prožil spolu s herci. ()

pkungfu

i když jsou v tom filmu místy až kýčovitý scény, který atmosféru spíše ruší (to by ale nebyla jižní korea, aby tam nebyl ten všudypřítomný kýč), musím říct, že je to dost realisticky natočený a divák není ničeho ušetřen. je to asi jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků a jediný pozitivum, co se dá v tutom filmu najít, je, že si aspoň pořádně pročitíte slzný kanálky ;) ()

tompaulman

"Keurosing" je drama přesně podle mého gusta. Téměř od začátku jsem ho hltal se zatajeným dechem a ve výsledku na mě udělal opravdu silný dojem. Zaprvé díky skvěle zvládnutým rolím herců, a především díky působivému příběhu, který se skutečně stal. Při pohledu na tenhle film si člověk uvědomí, že drtivá většina "problémů" co řešíme jsou nesmysly oproti tomu, s čím se musí vypořádávat lidi v jiných částech světa. ()

Stíba

Tahle balada o situaci na zlém severu je bohužel nejen dojemným příběhem, ale především krutou realitou. Je dobře, že jihokorejská kinematografie si nepotrpí na happy endy, život takový totiž taky nebývá a už vůbec ne v těchto případech. ()

Slimakovec

Tohle pustit každýmu z těch 11% rudejch obyvatel týhle republiky, který by chtěli tenhle režim vrátit. A když by to chtěli i potom, tak je asi rovnou poslat do blázince pro nechápavost. Protože já zase nechápu, jak je možný, že se tam lidi k soubě chovají tak, jak se chovají, že se tak k sobě nechovají jen dospělí, ale že se tak chovají i k dětem a halvně - že s tím nikdo nic nedělá a celej svět to jen tiše přehlíží, stejně jako partu šikanujících hovad na základní škole. ()

polonius

Ohromující film, pro který mám jen samé superlativy. Někdy se pohybuje na hraně reality a fikce , ale to k filmovému umění patří. Ohradil bych se proti tvrzení, že prvoplánově útočí na city diváků, i když citová záležitost to bezpocbyby je. Ovšem v téhle situaci se díky dosud existujícím totalitním systémům ocitá velké množství lidí a jaká dramata se odehrávají v rozdělených rodinách, žijících odděleně v Severní a Jižní Korei si můžeme jen těžko představit. Díky tomuhle filmu si můžeme alespoň udělat obrázek, jak těžký život je v Severní Korei a jak těžké je se odtamtud dostat. Přiznávám, byl jsem dojat. ()