Záhady světa

• Veľká Británia Mysterious World
všetky plagáty
Veľká Británia, 1980, 5 h 36 min (Minutáž: 25–26 min)

Seriálem věnovaným nevysvětlitelným záhadám provází legendární autor sci-fi, futurolog a spisovatel Arthur C. Clarke. Zabývá se například nejen záhadou existence Atlantidy, tajemnými Velikonočními ostrovy, legendárním skotským jezerem Loch Ness a údajné příšeře, která v něm žije, ale i tématu samovznícení či nevysvětlitelnou mutací dobytka. (Paity)

Recenzie používateľa JamesSi k tomuto seriálu (7)

Záhady světa (1980)

Arthur C. Clark , scifi spisovatel, tvůrce vesmírných sond. Nyní však je na odpočinku na Srí-Lance a přemýšlí o největších tajemstvích vesmíru. /// Za mě Arthurův C. Clarkův není věc, která zestárla dobře. Velká část záhad je vyřešena, některé už působí směšně (dinosauři v Africe). Jestli něco zůstalo skvělého - je to Clarkův humor, zdravý skepticismus a fascinace neuvěřitelnými záhadami. Chápu však, že to dnešního diváka už tak nezabaví a nepřesvědčí. Osobně konkrétně k téhle sérii mám zvláštní vztah. Mám na ní nostalgické vzpomínky i když jsem ji neviděl. Četl jsem totiž jako malý knižní adaptaci, kde každá kapitola byla inspirovaná epizodou téhle série. A věci jako Sibiřská exploze mě dost děsili (i když podle mě kniha neobsahuje ty nejděsivější záhady - např.: samovznícení). Ale hudba a díky ní i atmosféra zůstala skvělá. Seriál, který nedodá dnes už moc lidem nové informace či napětí, ale mě dodal krásné zamlžené vzpomínky na mládí. To je také proč další série asi neuvidím. Jejich knižní adaptace kdysi jsem nečetl. ()

Záhadný lidoop (1980) (E04)

"Ruští vědci tvrdí, že pohyby Bigfoota by byli jen těžko napodobitelné člověkem, ale jak jsme ukázali na začátku 2001 - zkušení mimové dokážou zázraky." "Kdyby mi někdo dal 100 dolarů, 40 bych vsadil na Yetiho, 10 na Bigfoota a 50 bych si projistotu nechal." Shots Fired, Arthur! ()

Obři pro bohy (1980) (E05)

Muž mluvící o nahém obrovi: "Myslím, že je to sex-symbol. Aspoň pro mě dělá zázraky." :) ()

Velká sibiřská exploze (1980) (E07)

V mládí jsem četl knížku na motivy tohoto seriálu a tohle je tajemství, které mě fakt děsilo. Výbuch něčeho, co působí jako atomová bomba - zničeho nic v Sibiřské krajině 40 let před vznikem dané bomby. Stovky kilometrů ležících stromů kolem centra výbuchu a světlo, které viděli i o půlnoci v Anglii. Zmutované druhy zvířat stále v krajině. Děsívé. Jediné štěstí, že se to stalo uprostřed ničeho. ()

UFO (1980) (E10)

Arthurovo C. Clarkovo osobní UFO mě rozesmálo. ()