Tanec s mŕtvymi

• USA The Gravedancers

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiálny text distribútora)

WoodoX

Keď si tak zoberiem, tak prakticky je tento film dosť zjavným predchodcom Drag Me to Hell. Fakt skvelý nápad, podarené spracovanie. Milujem, keď dokážu tvorcovia zobrať námet s nadhľadom. ()

wray

Gravedancers - to je Becko uz len podla nazvu. Ale i tie becka - patri sa prist obcas s cimsi novym. Tu je tym novym (pre mna) prvkom to ze duchovia sa prebudili po tom co im tancovali na hrobe (nie nie, nezamyslajte sa nad tym co je to za blbost - preco vlastne siel niekto tancovat na hrob a preco by to malo sposobit ze ich potom budu matat - proste to berte uvod pribehu). Potom je to uz naozaj len take obycajne becko - treba najst nejaky carovny ritual co zazenie duchov spat tam kde patria, inak hlavni hrdinovia pomru. Veru - tazko dnes vytvorit cosi originalne, vsetko tu uz bolo. Otazka teda je ako dobre je natoceny tento neoriginalny motiv? Celkom dobre. Je to predvidatelne, ale - stale je tam napatie. Prizraky su vlastne celkom strasidelne, herecky to na takyto zaner staci - ano, moze byt. Nic extra, ale - da sa to pozriet. ()

Katy19

Ze začátku se mi film líbil, uvažovala jsem nad 4*. Ke konci ale bohužel díky skoro až trapným efektům duchů (obličej vznášejícího se ducha s otevřenou tlamou) jsem jednu ubrala. Škoda, herci jsou sympatičtí, děj zajímavý a atmosféra je pěkně mrazivá. ()

Scenixia

Skvělý horor! Jako jeden z mála v této době je zde velice povedený originální příběh, fajn herci a napětí skutečně od začátku až do konce! Vřele doporučuji! ()

Vital

Myšlenka není špatná,každopádně jako u většiny filmů,ale je tu moc předvídatelných předpokladů,navíc nasadit sem herce,kterého znám z Útěku z vězení,mi celý film připomínal herce z Útěku z vězení,což je škoda.Čekal jsem to vymakanější a i když lekaček je dost,tak to nezachrání ()

BillieM

Horor se mi docela líbil, herci hráli dobře, příběh byl zajímavý. Ale příšery mohly vypadat trošku strašidelněji a ne jako stará panenka Chuckie. Horší 3* ()

Robbie

Jeden z hororov, ktoré majú podľa mňa skôr pobaviť ako vystrašiť. Zápletka vskutku originálna a zaujímavá (rozhodne si v buducnosti premyslím na koho hrobe budem tancovat alebo cikať:-D), potom nasleduje polhodinka nudy a náznakov niečoho temného a zlého, ktorá ma dokáže znechutiť pri sledovaní každého hororu a tu bola naozaj extrémne nudná, ale akonáhle duchovia odkryjú svoju štýlovú "komixovú" vizáž (ktorú mám veeeľmi rád ale rozhodne nedesí, ako to bolo napr. aj pri 13tich duchoch), začína naozaj slušná hororová akcia. Veľmi sa mi páčilo, že sa film za každú cenu nehral na niečo vážne a ultrahrozné, práve naopak, tváril sa ako uvoľnený béčkový strašidelný relax, k čomu dokonale sedel dizajn duchov a miestami naozaj vydarené hlášky. Koniec ma šokoval, keďže celú druhú polovicu filmu som si v duchu pochvaľoval ako štýlovo režisér poňal duchársku atmosféru a efekty a zrazu prišla päsť do oka v podobe nechutne lacného CGI.. Ale celkovo som spokojný a aj vďačný že o pol jednej v noci, keď som film dopozeral, som dokázal zaspať s úsmevom na tvári :-) ()

Wartord

U nás se to nemůže stát, protože my hroby máme, narozdíl od Amíků, kde na anglický trávník mrsknou šutr se jménem, a hrob si hledej kde chceš. Zatímco my bychom byli potrestáni za vandalismus, v Americe se dějí opravdové věci. Jako horror to hraničí s odpadem, ale protože jsem se dobře zasmál a prodloužil si tak život o 0,9999999 sekundy, ubírám jednu hvězdu za scény, kdy po jejich skončení už smíchy bolelo břicho a v tom ta scéna dál trapně pokračovala. Ideál pro movie night s přáteli. ()

Figuto

Jak to ze začátku vypadá na seriózní duchařinu, tak se to ke konci dostává do křeče, která je završena duchem v podobě velké hlavy pronásledující vůz a tady jsem to už viděl na Krotitele duchů. ()

lamice27

Hodně zvláštní parodie na horor :D mozna ze to bylo i tím, že sem šel v půlce umejt nádobí ale asi by to stejně nešlo hodnotit výš...slibný(klišoidní) začátek, nudná druhá třetina a poslední část úsměvná ptákovina...poslední rugby scéna se ZZtop hlavou mě ale docela rozesmála :D horor pro ty, kteří se hororů bojí a chtějí vidět něco u čeho se tak bát nemusí :) ()

Trinactka

Docela dobré, celkem originální, první polovina filmu i "lekací" - občas. Druhá polovina byla už slabší... Konec celkem typický, ale u kterého novějšího hororu tomu tak není..? :) ()

Skoveta

U některých scén jsem se docela nasmála a přemýšlela jestli je to myšlené vážně. Usmívající se mrtvoly nevypadaly nijak strašidelně, řekla bych spíš naopak. Ale hodně bych kecala kdybych tvrdila, že jsem sebou u pár lekaček necukla takže celkový dojem je průměrný... ()