Tanec s mŕtvymi

• USA The Gravedancers

Po prepitej noci na počesť náhle zosnulého priateľa sú Ellison, Harris, a Kira prenasledovaní duchmi detského pyromana, vraha, ktorý zabíjal sekerou a násilníka. (oficiálny text distribútora)

Rathalos

Tanec s mrtvymi,uz nazov naznacuje,ze to bude o duchoch a nie hocijakych,zopar priatelov zneucti hroby,ktore patria roznym vyvrhelom,ti ich kazdeho z nich zacnu prenasledovat cely mesiac,cim dlhsie su s nimi,tym su silnejsi a zacina boj o zivot,masky boli fajn,nechybalo napatie a ma to svieze tempo,cize fajn horor,moze byt...:-) ()

Gardenboy

Pri pozeraní tohoto filmu som si spočiatku hovoril, že by to mohlo byť aspoň za tri. Slušné technické prevedenie, celkom fajn zuk a strih ... v okamihu ako prišla scéna tancu na hroboch som začal tušiť čosi zlé ... a to zlé sa potom do bodky naplnilo. Už len ten smaotný náad je ujetý, slabučký o ničom scenár preplnený klišé a zvratmi, ktoré dopredu odhadnete ... vážnosť filmu výrazne podkopáva aj fakt, že si tvordcovia vypomáhajú sprostým vyhuknutím subwoofera na diváka (v naších končínach je známy aj pojem "lakačka"), z ktorého si sľubujú tak 90% napínavosti. Lenže filmové napätie sa nebuduje len na základe lakačiek (80% v tom filme bolo absolútne zbytočných). Až do polovice je film aspoň pozerateľný, od polovcie som to už iba zbežne prebehol a urobil som dobre. Finále je totálna kravina. No a ešte tie masky mŕtvol stáli fakt za to ... tak som sa uz dlho nenasmial ... No neviem ... ale 5 minút po pozreti to uz na mojom PC nie je ... ()

cinemaboy7

Nejbéčkovitější béčko roku 2006, které snad bylo natočené před 20 lety a nyní se dočkalo prvního uvedení. Triky připomínají Krotitelé duchů, herecké osazenstvo nijak vyrazné, zajímavé je vidět jednoho z bratrů z Prison Break Dominica Purcella. Poučení z filmu však plyne:"Netančete na cizích hrobech, navíc když nevíte, kdo v nich leží".50% ()

vlado90

Gravedancers ma dokonale prekvapil vobec som necakal ze to bude jeden s najlepsich hororov co som videl. Ma to dej ma to atmosferu a perfektny pribeh. ()

legio

Střih, kamera a herecké výkony byly slušně řečeno amatérské. O to víc zamrzí, že začátek filmu a kontakty se zemřelými byly vcelku vyvedené. Zvláště duch násilníka byl opravdu strach nahánějící. Bohužel to bylo tak vše, co se dá pochválit. Pěkná jedna hvězdička za nadšení autorů natočit klasickou duchařinu. ()

BrianStorker

Za málo peněz, hodně muziky. V tomto případě to platí dvojnásob. První polovina filmů se prakticky obejde bez zvláštních trikových efektů a přes to je atmosféra filmu hustá tak, že by se dala krájet. Staromilci si jistě přijdou na své, mé srdce také poskočilo radostí, že jsem objevil "starý dobrý duchařský horror." Hudba jen vhodně dokresluje duchařskou atmosféru a herecké výkony jsou ucházející. Už už jsem se radoval a tetelil, jak geniálně lze i bez počítačových efektů udělat skvělý duchařský horror, když tu přišla ledová sprcha... Trik s lebkou velkou jak třípatrová vila honící po louce hlavního hrdinu by se snad hodil do nějaké pohádky o princi a drakovi... Věčná škoda... ()

Megynka

Parádní podívaná, která ani chvilku nenudí, dobrý nápad a děj a celkově to určitě stálo za to. Jen tedy herecké výkony slabší a film působil tak nějak "staře", což vlastně není ... Každopádně určitě dobře investovaný čas ;) ()

Zombiepod

Gravedancers je skôr ako horor gýčová duchárska zábavka s hnusnými trikmi, ale za to výbornými maskami a námetom. O nude sa baviť veľmi nedá, od začiatku do konca sa tu takmer vkuse deje niečo nadprirodzené, no samotný záver v sídle je čistokrvná oldschoolová jazda. Podobné filmy mi príliš neimponujú, no pobavil som sa, aj keď to finále s otrasnou digitálnou megahlavou bolo už trochu príliš. ()

Luki.V

Jeden z nejlepších nízkorozpočtových hororů za několik posledních let, s perfektními maskami a závěrečným šílenstvím v podobě obří CGI "věci" která naše hrdiny velmi pěkně "vysere". Povinnost pro každého fanouška hororu. ()

Soubi

Škoda té poslední (nechtěně) sebeparodické půlhodiny. Do té doby byli Gravedancers velmi slibně vypadající duchařinou s několika solidně vystavěnými atmosférickými momenty. Takto brzy upadnou do hrobu průměru. Dal jsem mu ale šanci, opravdu .) PS: líbilo se mi, jak duchové terorizovali (ze začátku) své oběti :D ()

Patches1984

Překvapuje mě, že něco takového vzniklo v roce 2006, z té atmosféry a "kvality" triků čiší spíše devadesátá nebo dokonce osmdesátá léta. A to myslím rozhodně v dobrém. V první třetině se dokonce našlo pár momentů, kdy jsem se opravdu trochu bál! Pak už sice na scénu nastoupí dvojice paranormálních vyšetřovatelů, duchové se začnou projevovat méně subtilně a komorně tísnivá atmosféra je tatam, ale film si stále udržuje slušný spád a v podstatě ani na chvíli nenudí. Závěrečný showdown je sice už z kategorie spíše hororových komedií, ale pořád má slušný náboj. Zkrátka spokojenost. 8/10 ()

regentor

Poslední rozloučení se zesnulým kamarádem může vyvolat nejen staré vzpomínky a vášně ale i temné síly které jen čekají jak proniknout oponou mezi světy živých a mrtvých.Pozůstalá trojice starých přátel se nejdřív sejde ve dvou v obřadní síni a poté v baru i se třetím členem který neměl srdce a odvahu dorazit na pohřeb, zato má myšlenku jak uctít kamaráda po svém. Z baru je to zřejmě jen kousek na hřbitov a tak "rozlučka" může pokračovat zde. Alkohol a emoce však udělají své a z komorní záležitosti se stane křepčení nad hroby , ovšem jejich "nájemníci" mají jinou představu o tom jak se bavit...Na duchařinu kterou moje maličkost zrovna nemusí , však scénař je docela nápaditý a postavy se ve snímku chovají celkem v konvencích logiky věci. Nastupují sice lekačky ale není to pouze výron neposedné ektoplazmy jako rovněž nastupuje jistý dějový zvrat což je vcelku příjemné a inovativní zjištění vůči hromadě škváru z podobného žánru. Na scéně se objevují další postavy což rozšíří obzory účastníkům "vymítání" jakož i divákům příběh.Lovci duchů však nejsou jen dvojicí dokumentaristů a ve chvíli kdy začne kráčet i o jejich krk a duši přiběh nabírá na obrátkách.Béčková produkce se nezapře ale zde tvůrci asi neměli ambici natočit velkofilm, nicméně se jim docela povedlo odvyprávět příběh bez zbytečných klišé a stupid jako věc která je nosným tématem. Příběh je vcelku slušně vystavěný a gradace není předčasná se skluzem to jen dotočit z povinnosti. V rámci mystery/hororu s prvky thrilleru určitě lepší záležitost která moje antiduchařská maličkost v poslední době viděla.Herecké výkony slušné, trikové sekvence na úrovni a kamera jasná bez zbytečných "mlžných" oparů.Koukatelná a docela zábavná duchařina. ()

Petrozkoz

Takže hlavní je tancovat na hrobech mírumilovných lidí a nešlápnout vedle. První půlka filmu je dost dobrá, spíš tři čtvrtě, ale dojem mi zkazila část v zamřížovaným baráku. Dobrý je vědět, že Hummer projedem barákem, sejme ducha a zase vyjede ven a cestou vydrží čelovku od obří hlavy. Jinak na 3 mil $ rozpočet to vypadá hodně dobře. ()

oliveros

Spočiatku sympatický horror, ktorý akejkoľvek serióznosti začína z dialky mávať hneď po zjavení prvej vysmiatej bábky. Páči sa mi námet ale škoda, že jeho atraktivita pre mňa nebola plne využitá, resp. inak akoby som si to predstavoval. Rozmýšľal som nad tromi hviezdami, no iba dovtedy, kým som nevidel záver filmu. Ja neviem prečo, ale počas sledovania som mával častý pocit, akoby to chcelo byť paródiou.. ()

Cechyno4

Tohle opravdu ne. Náhánějící kostry místo duchů. Na konci filmu nesmyslně létající duch. A konec graduje tím jak hlavní postavy honí velká hlava a pak stáhne jednoho z nich obří ruka z dýmu. V polovině filmu bych dal dvě hvězdičky. První polovina filmu ušla a bylo tu i pár dobrých scén. Ovšem konec, můj dojem o něco pozměnil. Kdo už pár dobrých duchařin viděl, tomu tento film nic nepřinese. ()

tremors

Další z řady hororů, které nemají čím nadchnout, ale ani neurazí. Hlavní hrdina nebyl moc sympatický, takže mi bylo jedno, jak film dopadne. Jediné, co bylo v The Gravedancers nadprůměrné byly masky. ()

theFtip

Jsem velmi mile překvapen. Originální námět a skvělé zvládnuté triky dolaďuje perfektní atmosféra a docela i sympatické obsazení. Jeden z nejlepších duchařských filmů za poslední dobu. ()

ShortyIC

Akýkoľvek horor na mňa zapôsobí v momente, keď má slušné "lekačky" a aby som proste mal v daktorých scénach husiu kožu, lepšie povedané aby som sa aspoň kúsok bal. Čiže, tento horor môžem v kľude pridať medzi tie, ktoré na mňa zapôsobili, keďže vo filme bolo nečakane veľa lekačiek a celkom kvalitných... Gravedancers má vlastne úplne jednoduchý a primitívny hororový príbeh, ktorý je skvelo prevedený so celkom dobrou atmosférou + nieje zbytočne zdĺhavý. Veľkým plusom pre tento film je hudba z dieľne Josepha Bisharu, ktorý opäť nesklamal a potvrdil, že právom patrí medzí mojích obľúbených hororových skladateľov. 70% ()