Robot Chicken

USA, (2005–2022), 41 h 43 min (Minutáž: 10–12 min)

Seth Green, Breckin Meyer, Abraham Benrubi, Sarah Michelle Gellar, Mila Kunis, Alex Borstein, Macaulay Culkin, Scarlett Johansson, Mark Hamill (viac)

Satiricko-parodický seriál produkčního týmu okolo Setha Greena si nebere servítky a paroduje nejenom popkulturní fenomény a aktuální aféry, ale i kultovní filmy a seriály. (SaNcHeZ_cz)

novoten

Komiksy, seriály, aktuální filmy, politická scéna a parádní dávka nekorektnosti v až nesnesitelně rozkývané kvalitě. Jeden díl chci vidět zas a znova, u dalšího se ani nepousměju. Nejnezapomenutelnější jsou samozřejmě ataky do Star Wars či vlastní sebeparodie, protože tam šijí Green a spol. do svých nejmilovanějších kultů, ale mojí srdcovou záležitostí jsou malé role mých oblíbenců z Buffy. Být jich více, vydržím u Kuřete celých úctyhodných devět sezón. ()

Galadriel

Některé díly, zejména dva Star Wars speciály, hraniční s genialitou parodie a jsou zároveň i výbornou poctou tomu, co parodují. Bohužel ale u některých jiných jsem se zasmála poskrovnu, možná i kvůli tomu, že mi chybí znalosti a přehled v tom, co zrovna parodují (popkultura, politika, atd. - všechno ale zejména z americké scény). Takže místy jde opravdu o nehoráznou srandu k popukání, originální nejen animací ale třeba i tím, že skeče trvají obvykle jen pár sekund, místy ale o velkou nudu, takže 70%. ()

Jermann

Dokonalý večerníček, případně výplň hluché chvilky mezi filmy. Dobrý vtip střídá slabší, občas proloženo geniálním. Prozatím je mým favoritem sketch, kdy jdou Alien a Predator na rande naslepo (S01E04 - The Sack). Vetřelec s růžovou mašličkou a nalakovanými nehty mě pokaždé zaručeně dostane. Zdatně sekunduje Mrs. Potato rodící mrkev. ()

wampire23

Presne po tomto som vždy túžil. Čistokrvná paródia až na kosť, ktorá sa neštíti ničoho. Skvelý nápad vynechať z animovaného seriálu akýkoľvek príbeh a servírovať nám čisté parodické sekvencie. Paroduje sa tu úplne všetko, každý film na ktorý si spomeniete, seriály, showky, osobnosti, situácie, proste všetko. Seth Green má odo mňa velikánsku pochvalu a ja len dúfam, že podobných vecí tu bude čo najviac. ()

mikulíšek

Směsice humoru - vtipného a to hodně; méně vtipného; založeného na popkulturních odkazech od jejichž znalosti se odvijí míra zábavy; odkazujícího na něco neznámého, nebo pouze povědomého, ale zároveň neztrácejícho pointu. Hodně záleží na tom, jak je který díl série namixován. Občas člověk nestíhá vše pojmout, občas se spíše nudí. Když se však scénka "povede", tak je to neskutečně dobrá zábava. Osobně je mi velmi sympatické vizuální zpracování a animace, proto i přes "rozporuplnost" univerzální zabavy dávám 4* ()

• Uvažovalo sa o viac ako 60 názvoch pre tento seriál, vrátane "Junk in the Trunk", "ADD TV", "Gold Dust Gasoline", "Toyz in the Hood", "Vegetable Fun Fest", "S&M Presents", no všetky boli zamietnuté kvôli ochrannej známke, alebo iným právnym dôvodom. Z mnohých titulov tvorcovia schválili iba "Robot Chicken" - názov jedla miestnej čínskej reštaurácie. Niektoré zamietnuté názvy boli neskôr použité ako názvy epizód. (ČSFD)
  • Záverečná hudba je kotkodákajúcou verziou The Gonk - hudba hraná v nákupnom stredisku vo filme Dawn of the Dead, ktorý bol tiež použitý v záverečných titulkoch. (ČSFD)
  • V úvodných titulkoch dostane kura kybernetické diely presne ako tie od Victora "Cyborga" Stona z "Teen Titans" od DC Comics. (ČSFD)

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)

Pinocchio vs. Pinocchio: Burton vs. del Toro

Pinocchio vs. Pinocchio: Burton vs. del Toro

17.11.2012

Děsil nás v podání Roberta Benigniho, bavil jako vedlejší figurka v Shrekovi. Dřevený panáček, který toužil být chlapečkem z masa a kostí. A pořád lhal, tak měl z toho často erekci nosu. Pochází z… (viac)