Athlete with Wand

všetky plagáty
Krátkometrážny / Športový
USA, 1894, 1 min

Atlet cvičí s holí. (Mertax)

MM_Ramone

Je devätnáste storočie, februárova zima, rok 1894, keď spoločnosť Edison´s Black Maria Studio produkuje štyridsať sekundový čiernobiely snímok „Athlete with Wand“. Krátky, nekvalitný filmový záznam zachytáva muža s vyšportovalou postavou, oblečeného v bielom tielku a tesilákoch, ktorý predvádza nenáročné cviky s palicou. Vedľa neho nepokojne leží veľký, čierny pes. To je všetko. Nič viacej. Verím, že v tej dobe to ľudí fascinovalo. Pohybujúce sa obrázky. Niečo nevídané. Z uhla pohľadu súčastného diváka to však nemá takmer žiadnu cenu. * ()

Webb

Pro mě moc nezajímavé cvičení s hůlkou, ve třičtvrtě videa střihnuté (záběr vpravo dole na znechuceného psa je toho důkazem) :-) ()

MikeCool

Krátkometrážní snímek. Jedna z mnoha krátkých filmových abstrakcí, natočena Williamem K.L. Dicksonem. Aneb zde se píše historie filmu! Prakticky jeho počátek. ()

wosho

Dickson vůbec asi nepochopil co koná, že z prvu zcela bezcenné snímky jeho tvorby, se časem vyvíjeli a zlepšovali se. A ten vůl, místo toho aby šel se tvou tvorbou kupředu, natočí raději toto a tím popírá své předchozí úspěchy kopíruje svá ranná díla. ()