Světla páteční noci

• USA Friday Night Lights
Dráma / Športový
USA, (2006–2011), 55 h 10 min (Minutáž: 42–62 min)

Tvorcovia:

Peter Berg

Predloha:

Buzz Bissinger (kniha)

Kyle Chandler, Connie Britton, Aimee Teegarden, Brad Leland, Taylor Kitsch, Jesse Plemons, Zach Gilford, Blue Deckert, Maggie Wheeler, Aasha Davis (viac)

Pro malé městečko Dillon v Texasu je středoškolský americký fotbal vším. Místní tým Panterů má velký potenciál vyhrát texaský šampionát. Jenže hlavní hvězda týmu po nehodě v prvním zápase ochrne na dolní končetiny a vše se začne komplikovat. (Ignus.cz)

Recenzie používateľa wege k tomuto seriálu (2)

Světla páteční noci (2006)

Mám moc rád sportovní filmy a seriály, středoškolské, univerzitní, všechny. Tak před půl rokem jsem se zamilovat One Tree Hill, dívám se průběžně na All Americans. Takže po první sérii. Petera Berga jsem měl rád jako to mladé nafoukané ucho, co hrálo kdysi v Chicago Hope, mám moc rád některé jeho filmy. Tady stvořil skvost. Je to zatím lepší než ty dva seriály, co jsem psal výše. První si dokázal udržet kvalitu hodně dlouho (šest sérií bylo výborných, některé naprosto skvělé), i když to už pak moc nebylo o sportu, ale o vztazích, druhý šel do kopru po první sérii. FNL je strašně komplexní, má to skvělou kameru, skvělý cit pro střih, skvěle jsou udělané ty zápasy, má to super výběr herců, kteří hrají fakt skvěle, od boží Minky, přes všechny ty hráče po neskutečného Kyla a Connii v roli trenéra a jeho ženy. Naprosto famózní ale je ta atmosféra totálního fotbalového fanatismu v celém městě, jak se to promítá do všech aspektů života. Dokonce si myslím, že to nebude daleko od reality, kterou si vůbec nedokážeme představit, jak to v tom Texasu mezi těma vidlákama vlastně je. Mám strašný strach z dalších sérií, že se to pokazí. Ale co, i když se tak stane, ta první série prostě zůstane dokonalá. Edit série 2 - kleslo to, docela dost, ale pořád ne hodně. Bylo to strašně nedotáhnuté, bez konce. Některé příběhy super rozvinuté, některé fakt ne. Docela přínosný byl pohled na druhou kolej fanatismu, a to bylo to křesťanství, jen škoda, že to propadnutí němu v podání Lyly nebylo moc uvěřitelné. Tyra super vlasy, bylo dobře, že Matt přestal být slušňák. Má to pořád skvělou kameru a super herecké výkony, kterým pořád kraluje trenérův výkon. Fenomenální epizodní role Petera Berga. Edit série 3 - trochu se to zase zvedlo, i když ten skok od konce druhé sérii mi říká, že se něco nepovedlo. Stávka scénáristů? Méně fotbalu, více věcí kolem. Až mi jednou děti dospějí do let, chtěl bych to zvládat jako Eric a Timy, se všemi jejich pokusy, omyly a úspěchy. Pořád jsou to nejlepší v seriálu. Edit série 4 - nové postavy. První půlku to fungovalo skvěle, pak odešel Matt a šlo to dolů. Skoro to vypadalo jako by ten seriál držel jen on. Pátá epizoda je nejlepší epizoda, kterou jsem kdy viděl v jakékoliv seriálu, kdy se někdo vyrovnává se smrtí blízké osoby. Naprosto fenomenální výkon Zacha Gilforda, byl jsem z toho úplně paf, naprosto. Nic takového jsem nikdy neviděl. Edit série 5 – tak nějak to doběhlo, mělo vícenásobný happy end, prostě to ukončili. Nikdy to už nedosáhlo kvality první série, nebylo to ale špatné. Jen ty některé nové postavy a jejich konání nedokázaly nahradit či dorovnat ty staré. Velké plus za to, že seriál dokázali ukončit a nenatahovali ho do nekonečna. ()

The Son (2009) (S04E05)

Nejlepší epizoda, kterou jsem kdy viděl v jakékoliv seriálu, kdy se někdo vyrovnává se smrtí blízké osoby. Naprosto fenomenální výkon Zacha Gilforda, byl jsem z toho úplně paf, že jsem si musel dát pauzu a pustit si to za den ještě jednou a teprve pak jsem mohl pokračovat na další díl. ()

Wolverine: Spojenci a protivníci

Wolverine: Spojenci a protivníci

21.02.2008

Natáčení X-Men Origins: Wolverine je v plném proudu (štáb pod vedením Gavina Hooda se začátkem tohoto týdne přesunul z divočiny Nového Zélandu do civilizované Austrálie) a tak je načase shrnout si,… (viac)