Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

mimuzik

Zdařilý thriller, který rozhodně není pro slabé povahy. Perfektně zpracované téma, protože tohle se může stát komukoliv a kdykoliv - je to prostě realita dnešního světa. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni, jen mi vadila občasná nelogičnost a scéna s ovladačem. Jinak ale povedený film, který si ty čtyři hvězdy zaslouží. ()

w.w.

Asi ako väčšina som najprv videl tento remake a potom originál. Slovo remake v tomto prípade nieje presné, pretože to je úplne, úplne ale fakt úplne rovnaký film - jedine nemeckého ovčiaka asi v USA nezohnali :o) Hnusná krádež filmu, ale uznávam - v tejto verzii sú hajzlíci fakt omnoho lepší. ()

kacudzde

Psychologický thriller, u kterého máte celou dobu nepříjemné pocity. S rodinou prožíváte psychické i fyzické utrpení a děsíte se toho, co horšího ještě přijde. Skvělé výkony podali Roth i Watts - jejich utrpení a bezradnost byli zahrány bravurně. Nejbrutálnější scény divákovi zůstaly úmyslně skryty, takže si sám mohl představit, co se děje jen podle zvuků. Opravdu hra na nervy! Vadila mi akorát, dle mého názoru zbytečná, scéna s ovladačem a hovory jednoho z magorů k divákům, jinak by to bylo za plný počet. A doufám, že si ke mně nikdo nepřijde půjčit vajíčka... ()

petrastrela

Tak to bylo opravdu kruté...Dobré psycho. Trochu mě nebavily dlouhé záběry, aniž by se něco dělo. Ale psychopatovo rozloučení (mj. výtečný Michael Pitt) - ciao Bella, bylo neskutečně drsné. Pořád jsem doufala, že to kabrňačka Naomi nějak zvládne a konečné zúčtování bude v její režii, bohužel....ale to víc je to brutální a o to jde tomuto filmu především! ()

Jizwa odpad!

Lepsi scenar by napsala i banda lobotomizovanejch simpanzu, aspon by byla sranda, ale na to jaka je to nudna zhovadilost se to bere az neuveritelne vazne. Vic nelogismu v jednom filmu aby clovek pohledal - viz: soustredene fenuju vytopenej mobil fenem, pak fen odlozim, ukousnu si bagety, vezmu fen, zase ho odlozim, sousto bagety si vyndam z huby (!) a pokracuju ve fenovani. Jedno velky WTF tomuhle filmu a fuck off vsem, co tuhle hovadinu hodnotej kladne s intelektualnim zapalem silence bez spetky vkusu. ()

Llaney

Wow, když tohle je takové psycho, jaký asi musel být originál? Film krutý a děsivější tím víc, jak uhlazení byli hlavní záporní hrdinové. Bláhově jsem si ještě před koncem filmu myslela, že alespoň malá šance na přežití pro Naomi Watts se najde...a ouha! + závěrečný pohled Michaela Pitta do kamery mě strašil skoro stejně dlouho jako Jack Nicholson v Shining. Ps: doporučuji nedívat se na film, když jste doma sami - to je pak teprve pořádná stíha! ()

JK.89

Tak u scény s vajíčky jsem fakt jako hodně tajil dech. Hodně dusivá atmosféra. Michael Pitt v roli, kterou umí nejlépe. ()

jkomar21

No ty vole!!! jak někdo může dát tomuhle filmu míň než pět hvězdiček. O tomhle se mi nesnilo ani v nejhorší noční můře. Hned od začátku, kdy se vše zdálo krásné a bezstarostné, jsem měl velice nepříjemné svírání žaludku, které se postupem času proměnilo takřka v bolesti. Vydržím leccos, ale tohleto bylo vážně moc. Pane Haneke - já se klaním. ()

McMcMeki

Prvních 85 minut mohu popsat jako excelentní psychothriller, ale těch posledních 20 úplně zkazilo dojem. Do scény s ovladačem běhá člověku mráz po zádech a prožívá skvostně natočený film, jako by tam s oběťmi seděl, ale poté....člověk z toho úplně vypadne a může film vypnout! ()

fifsus

Strašně mě to nudilo.... Příběh byl sice na začátku postaven zajímavě, ale z některých nekonečných záběru jsem měl pocit, že se film zasekl.... Ovladač radši nekomentovat.... ()

Snakefinger

Tak smysl natočení tohoto remake mi tak krapet uniká, protože je navlas stejný jako deset let před tím originál, který na mě ale nějak (nevím proč) působil děsivěji. Ale i tak stejně se neubráníte .... že budete zavírat oči a šeptat ... je to jenom film. je to jenom film.. je to jenom film... je to jenom.... ()

RozaMadMax

Pro mne docela zklamání z promrhání tak ohromného potenciálu :-(. Jako dálkovej ovladač, co to mělo znamenat + sušení baterky fénem, když ten telefon šel. A jako třešnička manžel nemohoucí lazar a manželká blbá tak, že místo aby odplula na loďce, tak se prostřívává plotem. Opravdu, kdo psal ten scénář. ()

Chlo0opek

Ze začátku mě to hodně zaujalo, protože tento film měl opravdu potenciál jak hrom. Bohužel jsem byl na závěr dost zklamaný (např. chováním ostatních, když je jeden z nich zavražděn a oni se jakoby nad tím ani pořádně nepozastaví?!) Škoda, napětí zde teda bylo, ale celkově stejně jen slabší 3*. ()

Mort09

Psycho film, těžící z netradičního pojetí násilí a mistrných dialogů. O to horší je, že cele to kazí jedna zcela zbytečná scéna (ta s ovladačem). Bez ní by to byl rozhodně jeden z nejlepších psychologických thrillerů poslední dekády. Takhle jsou Funny games USA jen lepším průměrem. 60% ()

Hajkou

Jeden z filmů, u kterých jsem opravdu nevěděla co si myslet, už jen ten začátek a hudební doprovod vás trošku vyvede z míry, pak se na scéně objeví dva roztomilí golfisté, jedna šťastná americká rodinka a spousta krve a hnusu. ()

ByeMarket

Kdo by kdy věřil, že o půlnoci během přepínání mezi jedním "lepším" tv kanálem než druhým narazím na Filmu+ na něco, co mě připoutá k sedačce na 2 hodiny. Psychologické nekončící trýznění, které mi vypěstovalo averzi k bílým rukavicím. Jistě, film má své nedostatky, ale už jen kvůli těm floutkům, ze kterých se mi chtělo - dámy prominou - doslova blejt, to **** zaslouží. ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz