Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

Han22

Takže: Funny Games USA jsou zaprvé brilantně technicky natočeným filmem s úžasně dokumentárně působící kamerou a skvělými herci (hlavně ti mladí, Wattsová a Roth hrají standart). Druhá věc je jaký je to film - Funny Games USA si totiž bere klišé psychopat ohrožující rodinu a jde až na dřeň, daleko za rámec obvyklých filmů na toto téma, daleko za rámec snesitelnosti. Něco tak hnusného, šíleného a hrozivého jsem dlouho neviděl. Měl jsem strach a bylo mi zle, ale ne kvůli filmu, ale kvůli pocitu že se koukám na nějakej delší záznam mučení a psychického teroriu někde na youtubku nebo nějakém podobném serveru... a také kvůli pocitu, že se to klidně může někde dít, právě teď. Do poslední chvíle bych dal 4-5 hvězd, ocenil bych film a už bych se na to nikdy nepodíval. A pak přijde scéna "ovladač" a já si říkám akorát CO TO KURVA JE? To si nemohli tvůrci odpustit naprosto debilní, stupidní scénu, která totálně zabije a zničí všechno co se na plátně za celou dobu stalo? Celý zážitek v háji a hned jsem se probral a řek si: "jo je to jenom film, nic víc" Proto nakonec jen tři hvězdy. ()

jondoe

Do doby kym na scenu neprisiel Michael Pitt som sa trochu nudil. Potom sa to celkom dalo. Odcenujem dlhe zabery bez strihu. To sa mi vo filmoch vzdy pacilo. Ani herecke obsadenie nehra zle. To hovorenie do kamery pe divakov mi vsak nesedi a scena z ovladacom je sice zaujimava, ale v mojich ociach zhadzuje film na hranicu podpriemernosti. Je mi jasne ze reziser chcel natocit ako experiment a to sa mu aj celkom podarilo. Ale mohol to tocit hned od zaciatku z pohladu tych dvoch mladych chlapcov v golfovom obleceni a nie z pohladu rodiny Tima Rotha. Velke minusy su aj v scenari. To chovanie nelogicke chovanie postav mi islo velmi na nervy. Hlavne ta scena z telefonom. V plusoch je snad len ten spominane zaber bez strihu a potom uz len herci nad ktorymi jasne vytazi nadany Michael Pitt. ()

korndaddy

Tento snímek dokázal, že k tomu abyste natočily mrazivou a hrůzu nahánějící jízdu, nepotřebujete hromadu ožralejch studentů a magora v masce. Haneke natočil kvalitní thriller s perfektním obsazením. Milým překvapením pro mě byl Michael Pitt. Je to vážne psychopat a jeho pohled v závěrečné scéně mě bude minimálně dnešní noc provázet. ()

Wally

Jeden z filmů o kterém už teď vím, že ho nikdy znovu vidět nebudu chtít....a to ne, že by byl až tak špatný, ale neskutečně mne rozčílil... :-) ()

Sajuska1991

Naprosto zvrácený,šílený, zvláštní, psycho, zábavný a skvostný snímek ! Tak zajímavý film sám o sobě, že se mi nechce ani hledat v něm ty drobnosti, co už tak geniální nebyly. ()

cachina

Tak tohle bylo něco. Zážitek pro filmové fanšmějkry. Něco tak drzého jsem ještě neviděl. Celý film je jedno velké porušení všech zákonitostí a pravidel filmu. Ve snímku kromě úvodní sekvence se nevyskytuje žádná doprovodná hudba, akce často se odehrává v mimoobrazovém prostoru, kdy jen slyšíme zvuky a ruchy. Hra s divákem. Vysoce sebeuvědomělý snímek, kdy samotný film poukazuje na to, že se jedná o film, viz scéna s ovladačem, postavy (respektive jedna postava) komunikují s divákem, herci se dívají přímo do kamery. Zábavné a kruté zároveň. Originální. Absurdní. Krásné. ()

Pyth

Psychlogická dramata ja můžu, takže spolu s vynikajícím obsazením jsem očekával naprostou bombu. Bohužel, jsem byl zklamán. V rámci žánru stále nadprůměrný film, ale celkově to žádná velká bomba nebyla. Brutalita byla jen naznačena a ja bych rozhodně snesl více. 3,5* ()

Cracker

Teraz mi Haneke vystrelil mozok z hlavy. Po dopozeraní Funny Games U.S. som mal chuť zaliezť si pod postel a najbližší týždeň tam len tak nehybne ležať. Je to zároveň asi najhorší i najlepší film ktorý som mal možnosť vidieť. Haneke sa tu celý čas hrá s divákovými pocitmi a jednoducho si ho dokáže omotať okolo prstu. Film je jedinečný a keď vás vtiahne do svojej atmosféry, už nieje cesty späť. Aj napriek tomu že je film tak skvelý, radšej by som ho druhý krát už vidieť nechcel.. ()

KoRner

Film, ktorý tiahne presne oproti prianiam, či očakávaniam diváka. Áno, účel splnil, ale ja som sa bavil iba pri scéne kde bola hopsajúca Naomi v spodnom prádle. Proste asi nie som cieľové publikum. ()

adam9

Toto dílko je prostě šílené! Neskutečně bláznivé! Tak moc depresivní! Totálně ujeté! V průběhu filmu jsem jen nevěřícně otvíral pusu a dostával neustále šoky z toho, co se děje. Zoufáte nad tou rodinkou a stejně chcete, aby jejich utrpení ještě neskončilo, protože jste tam někde v koutku duše zvědaví, jak to bude pokračovat. Takové psycho jsem nikdy v životě ani z poloviny neviděl. Hotový MASTERPIECE! ()

klukluka

Nejprve jsem viděl originál, dnes jsem si - asi po půl roce- pustil remake. Pustil, ale nedokoukal. Proč taky? Vždyť to bylo jak přes kopírák. Vydržel jsem to zhruba 20 minut, podruhé už toho chlapečka nepotřebuju vidět umírat. V hodnocení jsem chtěl ubrat jednu hvězdičku, ale asi by to nebylo fér. Jednak jsem to neviděl, a taky nevěřím, že by to měli mít Amíci horší. Význam toho, proč k remaku přizvat režiséra originálu, mi ale nedochází. Napadá mě jediný důvod- na Naomi Watts se výrazně lépe dívá. A o tom to asi bylo. Budiž to Američanům přáno. ()

BoredKid

Film ktorý nie je ani tak strašidelný, či krvavý, ale keď si TO VŠETKO na konci vlastne uvedomíte, prejde Vás humor :) Za mňa top tak isto ako originál. ()

Castorr

Velice povedený kousek ve stylu mech.pomeranče, kde pár na pohled sympatických hochů terorizuje jednu rodinu přímo v jejich domě. Po ukázkách jsem byl ohromen a musel jsem to vidět. Bohůžel jsem neviděl originál Funny games, ale seženu si ho a doufám, že bude aspoň stejně dobrý jako zmíněný U.S.. Pěkných 85%. ()

MareT.

To bylo trošku ujeté....vlastně celkem dost. To, že se zde vyskytují scény, které trvají cca 10 minut bez pohnutí kamery a nic se tam prakticky neděje (hlavní hrdinka se snažíí postavit se svázanýma rukama a nohama, minutový záběr na dům ve tmě), to se dá ještě překousnout, ale co se nedá, je....vlastně to nemůžu prozradit, nechci spoilerovat. Každopadně, něco co nepřekousnu, a vím, že nás je spousta, je obsaženo asi v posledních dvaceti minutách. To, co se tam děje, pohřbívá celou serióznost snímku hluboko do země. ()

lukasch

Nelíbilo se mi to. Prvoplánově brutální, opravdu nesympatičtí Pitt s Corbetem děsně přehrávali a režisér se snaží takovým netradičním způsobem nabudit dojem, že snad film má nějaké poslání. I když jsem se snažil číst mezi řádky, byly tam jen rovné linky občas přerušené špatným tiskem. Přiznám to na rovinu, jediné co se mi líbilo byla krásná Naomi Watts, která tam pobíhala ve spodním prádle a dobré výkony jí a Tima Rotha. Není to film, který budu chtít ještě někdy vidět a ani ten originál mě neláká. ()

Holina

Velmi slušná stylistická stránka, rozhodně to není standardní vyvražďovačka. Chvílemi ukecané. Co se ale filmu rozhodně nedá upřít je výběr dvou hlavních trýznitelů. Těm byste nejradši nafackovali už od první chvíle co se objeví v obraze. ()

vorenus

Nuda jako prase!Nesnáším, když je člověk nucen se dívat dvě minuty na střechu domu nebo na skleník.Co tím chtěl autor říci?Měl jsem velkou chuť to v půlce vypnout, ale chtěl jsem znát konec filmu.A udělal jsem velkou chybu, že jsem to nevypl. ()

cab

Dva mladi kluci terorizuji triclenou rodinku a hraji s ni nevyhratelne hry, ktere pusobi dostatecne sirove, ale s temer nulovym efektem na divakovo podvedomi o nesmyslnoti podobnych cinu az na pasaz, kdy se nejmladsi clen rodiny snazi uprchnout pred tryzniteli a najit kyzenou pomoc. V celku nemainstreamové pozastaveni nad stavem dnesni spolecnosti ocima evropskeho rezisera v remaku sveho starsiho dila tentokrat urceneho vyhradne americkemu trhu. 55% ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz