V Saudskej Arábii dôjde k teroristickému útoku, pri ktorom zomrú desiatky zamestnancov ropnej spoločnosti. FBI vyšle do akcie svoj najlepší tím, vedený energickým agentom Ronaldom Fleurym (Jamie Foxx). Na vyšetrenie celej udalosti majú iba päť dní. Saudskoarabská realita im však uštedrí tvrdú životnú lekciu. Napriek tomu, že nechápu kultúru, v ktorej sú nútení dočasne žiť, a cez neochotu úradov spolupracovať sa im nakoniec podarí zdanlivo nepolapiteľným teroristom dostať na stopu. Otázkou ostáva, či nebude táto teroristická bunka pre štvoricu agentov a pár ich miestnych kolegov príliš veľkým sústom. (TV Markíza)

babuca

Film nám ukazuje dnes už temer každodennú realitu. Realitu, ktorá nás desí a akosi s ňou kompetentní nedokážu dostatočne bojovať / jediní kto vie adekvátne na svojom území teroristov eliminovať po 11.9.2001 sú USA. To je fakt, potom s veľkou, veľmi veľkou medzerou U.K. a zvyšok sveta je v nedohľadne. /Je to film, ktorý ukazuje túto vojnu s islamom americkými očami. Ale oceňujem, že je tu v poslednej scéne aj náznak pohľadu z opačnej strany. Nedá mi aby som tu nespomenul prečo sa toto deje. Je to boj o ropu / úvodné scény dokumentaristicky skvelo odkrývajú podstatu konfliktu. A na záver ešte jedna poznámka Tí hore v USA vedia, že Saudi sú v podstate ich nepriatelia ale tvária sa ako ich priatelia len aby profitovali zo saudskej ropy a v podstate im je jedno, že svojich obyčajných amerických spoluobčanov po celom svete tým vystavujú smrteľnému nebezpečenstvu. 85% výborné. ()

mdf

Vizuálně je film špičkový od první do poslední vteřiny, Foxx je skvělí,je to napínavý střed američanů a arabské kultúry,kde jim nikdo nechce pomoct a závěrečná akce byla drsná realita. ()

Ajbell

Vskutku pekný akčný film z Blízkeho Východu. Približne od polovice sa rýchlo mení razantnosť deja a to až pokým sa napätie v závere úplne nevygraduje. Kvôli náhlym zmenám udalostí bolo možno niekedy ťažšie držať krok s plynutím deja. A zaujímali by ma čo bolo obsahom častých dialógov v arabčine, keďže chýbali titulky. ()

Drslw

Čistokrvná proamerická (a skryto aj prosaudská) propaganda z čias, keď sa ešte verilo na zlých teroristov a dobrých Američanov. Remeselne veľmi dobre natočená. Ale osobne dúfam, že Jamieho Foxxa už v žiadnom filme neuvidím (a Jennifer Garner v podstate tiež). ()

pupopony

Jeden z nejlepších filmů o terorismu co jsem kdy viděl!! Atmosféra *****, příběh ***, napětí ****, humor -, kamera *****, režie ***** ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Wahlberg a Berg spojí síly. Po Bitevní lodi, jasném kandidátovi na popcornový výplach roku, se Peter Berg pokusí o něco vážnějšího a realistického ve stylu Království. Před časem se osobně seznámil s… (viac)

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (viac)