Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

blackout

20minut pred koncem jsem tomu chtel dat 60%, protoze jsem si rikal aha ted, vim jak to cele dopadne a bude mne to nudit.A nedopadlo. A pres trocha prodluzovany konec a trochu nepochopitelneho S.L. Jacksona - 75% ()

redalert21

Bohužel s knížkou jsem zatím neměl tu čest, ale film mě docela oslovil na to abych si ji prečetl : )) Začátek filmu trochu slabší, atmosféra nedosahuje dalších částí filmu, ale potom na mě čekala krásná podívana ve ktere si John Cusack střihl více než parádní roli. Film můžu jenom doporučit... ()

david666

Standartní ztvárnění hororu od S.Kinga s dobře hrajícím Cusackem. Jedná se (dle mého názoru) o vcelku průměrnou povídku (king umí lepší) proto jsem ani nečekal, že z takového materiálu režisér dostane víc. U Kinga je ale vždy těžké převést jeho atmosféru z knih na plátno, takže v rámci Kingových adaptací se jedná o lehce nadprůměrný film. Pozitiva: Cusack, Jackson (i když ten tady dostal málo prostoru), temná atmosféra v určitých částech filmu Negativa: "strašidelné" scény nejsou dotažené a jsou vcelku klišovité ()

Buraking

Nepamatuju si na film, kdy bych snad stokrát lekl. Napětí nemohlo ustát a z kina jsem vycházel naprosto otřesen a rozřískán. Nekompromisně 5 * hlavně za to, že jsem se poprvé v životě u filmu fakt málem posr*l. ()

Elemmírë

Film ze sebe vyždímal co se dalo a nic víc se očekávat nedá. Ať si říká kdo chce co chce, Cusack to zahrál ve svém stylu a podle mě kvalitně. Hudba ani scénář nejsou nic strhujícího, ale to se dá přežít. Dějová linie krásně zamotaná podobně jako u Identity. dávám slabší dvojku. ()

Meleth

Já tedy nejsem vyznavačkou hororů, ale na cokoliv, co je natočeno podle Kinga, se ráda podívám. A v tomhle případě jsem dost na rozpacích... 3* za, již několikrát zmiňovanou, one man show Johna. ()

anghell

Tak ovace jménem 'Film je pořádná podívaná' se nedostavily. Výplody omezeného schizofrenického intelektu tuctového spisovatele mě nadmíru nezajímají a už vůbec nenadzvednou ze židle. Scéna, kdy si Cusack říká že ve snu přece nezemře a leze po okením rámu a pár minut pohledu na Samuela L Jacksona mě přinutilo téhle chujárně dát dvě hvězdičky... To snad neexistuje pořádnej horor?! ()

Akyno

Príšerná nuda. A to som to videl práve na Dušičky, alebo na Halloween ako len chcete, ale strach som mal akurát z toho, že mi ujde posledný nočák domov. ()

bonovox

Jednoduchá zápletka, ktorá sa dala natočiť aj horším spôsobom. Niektoré scény sú zimomriavkové, iné zase nudia, aj keď záver je vcelku vydarený. Poteší presný Cusack a hlavne stretnutie Cusacka s Jacksonom. ()

LAminator

Sibný začátek který trvá do doby než hodiny vedle postele začnou odpočítávat čas v tu chvíli to teprve začne a tady je kámen urazu v tu chvíli totiž film nepřináší nic co bychom jinde neviděli ano pár dobrých nápadů tam je např protější okno jako zrcadlo.Prostě průměr jak ulitej. ()

Vitex26

I já se zařadím do záplavy tříhvězdičkových hodnocení. Už jsem viděl o hodně slabší horory, navíc John Cusack se mi, snad s výjimkou Kontraktu, zamlouvá poslední dobou čím dál tím více. Bohužel, ani on, ani na pár minut se mihnoucí S. L. Jackson, na lepší hodnocení nestačí. A proč? Je to jednoduché. Z docela slušně budované atmosféry v úvodu, totiž tvůrci dokáží během několika minut udělat bombasticky efektní, leč naprosto neefektivní podívanou, do které se navíc nezdráhají přidat rodinné melodrama, až příliš připomínající "skvosty" z pera Rosamunde Pilcherové, což jsou aspekty, které já u hororu nejen že nevyhledávám a neupřednostňuji, ale naopak je vnímám velmi rušivě. A co pak konec? Ten se táhl jako americká žvýkačka, a navíc se, stejně jako ona, několikrát zašmodrchal do nekonzumovatelného cucku a přilepil na patro. Závěrečná pointa pak, vzhledem k tomu, že diktafon vše přežil, překvapila snad jen Mary McCormackovou. ()

veverysiak

Klasická kingovská miešanina reality a fikcie, kde ani mater nakoniec netuší, kde je severovýchod, trošku honosne nazvaná hororom, ak to tak chlapi chceli, tak nevyšlo, ja by som to dal do boxu psychošiny, a k tomu precenené, takže 60%. ()

Cicuch

Na tomto filme som videla tiež dva rozdielne konce. V jedom Mike Enslin (John Cusack) prežije v druhom nie... Tak divák si može aj vybrať, ktorý sa mu pozdáva viac :)... Keby sa film ešte o trošičku lepšie spracoval, tak by som dala za 5... ()

bulawaio

Kvalitní film, který má v sobě skličující atmosféru a nechybí závěrečné zvraty. Děj sice po hodině začíná ztrácet, ale stále se drží v nadprůměrných hodnotách i díky hereckému výkonu Johna Cusacka. ()

Callie

S Kingem je trošku problém. Nějak ještě nikdo nedokázal přenést to, co je v knižkách na plátno. Teda v té samé kvalitě. Zatím z těch pokusů byl vždycky průměr. I tady . John Cusack dělal co mohl, ale nějak to stejně moc nefungovalo. Koukala jsem se sama, dlouho do noci, ale strach nikde. Několik překvapivých momentů - to ano. Nejvíc : scéna se zrdcadlovým oknem naproti. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)