Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

humanbeing

Po stránce scénáře velká slabota. Nejen že to celkově nedávalo moc smysl, ale ani v samostatných scénách nebylo jasné kdo je proti komu, kam jdou - proč tam jdou a jaktože nejdou jinudy a kde vlastně jsou. Akční pasáže díky tomu vyzněly dost chaosovitě, o zbytku děje ani nemluvě. Futuristické prostředí a zbraně dopadly otřesně. Přidat pár žárovek na pistol nebo na tříkolce změnit pořadí kol (dvě vepředu, jedno vzadu) je neudělá futuristickými. ()

Fallen_One

Dva body za české exteriéry. Jinak je to klasický novodobý béčko, o kterém tvůrci měli zřejmě jiné mínění. Dost odfláklý a neuzavřený konec. ()

c.tucker

Jsem zvědavý na rozšířenou verzi, protože tento sestřih na konci dosti zkomírá. Připadá mi, že úplný konec to naprosto utopil. Ale Toorop je pro Vina role dosti podobná Riddickovi takže mu dosti pásla. Akčních scén bylo pomálu, ale moc to nevadilo, protože děj plynulí a nenudil. ()

Maty85

Hezký, zajímavý, dobrá akce, Vin Diesel se na tydle role určitě hodí, ale ten závěr.... přeci jen s přibývajícím časem sem čekal lepší závěr. Tendle byl trošku strohý. ()

emo

Takúto lacne vyzerajúcu hlúposť, ktorá sa hrá na niečo a presne nevie na čo, som nevidel už pekne dlho! :D Je to na úrovni Lundgrenových video-skvostov... Jednoznačne ruky preč!!! ()

Seag

Ja viem.... jedinee co tu ujde je mozno hudba a sem tam nejaka akcia. Ale ta atmosfera filmu sa mne veeeelmi pači. Vin Diesela nemusim ale tento film patri k mojim oblubenym od neho. ()

zorro

Jak psal IMF na MZ. Vin Diesel doufá že mu Babylon A.D. pomůže znovu nakopnout kariéru, což se samozřejmě nestalo Vin je sice dobrej, ale na to aby to utáhl opravdu nestačí. Nepřehledné akční sekvence, kterých není také zrovna nejvíc. Nic moc efekty a scénář doslova skoro o ničem pouze o tom jak dopravit dívku z bodu A do bodu B. Pozor následující věta obsahuje spoilery. Při poslední scéně když Vin ujíždí v autě a následuje přestřelka si říkáte tak teď přijde závěrečná bitka nebo něco, ale ono ne střih nemocnice, smrt, dvojčata a poslední záběr na Vina jako na taťuldu a konec. 45% ()

Radiq

Nikdo mi nevysvětlil, proč se to jmenuje Babylon A.D. A těch věcí, který tam nebyly vysvětlený, bylo víc. Nevím sice, jestli to bylo podle nějaké předlohy, ale jestli jo, tak se vsadím, že ju pěkně osekali (hlavně ten konec byla totální amputace). Herci celkem nuda, kromě krásné Mélanie Thierry. Celkově spíš blbej dojem z toho mám... ()

tom88

Jednoduchý námet, ale veľmi dobrý potenciál. Dobré obsadenie, Vin Diesel sa do úlohy hodil, zahral nadpriemerne. Depardieu ako záporák, beriem to. Nejaká tá akcia bola fajn a navyše slušné efekty a dobrý vizuál. To boli klady filmu, ale horšie, že film je celkovo iba taký zlepenec s priemerným scenárom, ktorý toho veľa neponúka. Chaosné a kŕčovité. Kamera je pre mňa najhorším článkom. Akcie boli dosť neprehľadné a zle postrihané. Úvod trocha navnadil, ale jadro aj záver je slabý. Film nedokáže vtiahnuť alebo poriadne upútať. Čo ma teší, je post-apo krajina a vykreslenie sveta. New York budúcnosti je moc fajn. Niektoré zábery stáli za to, ale to nestačí. Našťastie tam bol Vin Diesel, ktorý to celé držal. Bohužiaľ nenaplnené očakávania. Tentokrát oko neprižmúrim, takže za 2*. 45% ()

panMartin

Jedinný co mě na tomhle filmu zaujalo........ přemýšlím ale opravdu nic zbytečně natočený film ještě k tomu s velkým propadákem. ()

Deyw

Na Benzina se dobre diva..je cool i badass, ale tenhle film nema nic, krome jedny akcni sceny, ktera je pri konci...jinak je to putovani po svete, ktere nema zadnej duvod..tenhle film se sklada z kousku neceho co nedava smysl a jsou tam uplne zbytecne...a ten zaver je teda mrda.. :D film, kterej nedava smysl s jeste divnejsim koncem, zbytecnej film..jedna za benzina a akcni scenu a za to, ze je cool.. ()

Jirgen

Nevím opravdu proč tenhle film hodnotí většina uživatelů tak špatně, Vinovi (Thoorop) takhle role sedla. A myslím si že prostě většina nemá Vina ráda, jako už se to projevilo v Ridiccovi:Kronice temna (mimochodem taky vynikající film) Tento film byl plný akce a hlavně úplně nové myšlenky nebýt toho závěru tak bych dával 5*. Prostě pro mě je Vin Diesel akční hrdina současnosti a mohl by klidně nahradit nenahraditelného Arnolda Schwarzeneggera v terminátorovi, škoda jen že ho neobsadily do Terminator Salvation :( ()

Cedr

Nadprůměrné béčkové sci-fi s dystopickécho prostředí nepříliš vzdálené budoucnosti. Vin Diesel je správný tvrďák (možná ale bohužel až příliš), ale hlavním kladem filmu je právě ono zpracování prostředí. Scénář nezačíná zle, ale postupem času hloupne a hloupne až do neuvěřitelně ubohého závěru (sorry, že kazím překvapení, ale je lepší být připraven na nejhorší). Nesestříhaná verze by možná bodla víc, protože 90 minut je opravdu málo prostoru. Kromě visuálních orgií je Babylon A.D. ale i celkem zábavný a pokud od tohoto filmu příliš nečekáte, tak byste mohli být vcelku spokojeni. ()

eJacques

...Nechápu tak nízké hodnocení, 52% je opravdu sada, určitě má na 70%... Další vize budoucnosti a lá Children of Men nebo I am Legend... Film má spád jako hrom, vize (hlavně první půlka v Rusku) je velice reálná a dechberoucí, akční scény skvělé (za ty by se nemusel stydět ani Bond, na kterého se už nedá dívat, jen protože je to Bond, tak vydělává)... Diesel hraje jen blbou mlátičku, ale všechno ostatní (hlavně vizuální efekty) stojí za to... ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)