Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

Bauer

Docela slušná akční záležitost, která si na nic moc nehraje a hlavně nenudí. O tento film jsem se až tak moc nezajímal, takže po zhlédnutí mohu říct, že jsem mile překvapen. Celkem zajímavý příběh se skvělou atmosférou a dost slušnými akčními scénami. Třeba scéna na Aljašce se stíhačkama byla fakt super! Ano, sice je to béčko, ale povedené béčko, které potěší jak příznivce akčních filmů, tak i nepříznivce tohoto žánru. K tomu všemu je to tak strašne moc cool, až to hezký není. Už jen ten úvod, kdy Vin Diesel jde a má kapucu na hlavě a do toho slušný hip hopový song. Samozřejmně že největší podíl na stylovosti má frajer Vin Diesel, ten tomu dodává totiž šmrnc a pro tyhle role osamocených hrdinů se vyloženě narodil. A za zmínku stojí Gérard Depardieu s jeho velkým nosem a v volných hadrech, jak seděl s řetezem kolem krku a řekl Bitch. Celoživotní zážitek! Role záporáka mu taky sedla. Stopáž taky paráda. 90 minut na takovýto film je prostě výborné, když v dnešní době máme akčňáky, který trvají i přes 120 minut. Není to za čisté 4*! Je to mezi 3* a 4*, ale v tomto případu přivřu jedno oko a dám ty 4*!!! ()

prome

Vin Diesel je prostě cool (mám některé jeho filmy v oblibě hlavně díky němu), jenže to je asi jediné cool k tomuhle filmu. Začínalo to velmi slibně, říkal jsem si, že je to takový Children of Men v Rusku. Jenže pak je děj tak blbě znova přestříhán, pravděpodobně někým úplně jiným, který dostal za úkol ho zkrátit na určitou délku, a který vůbec neví o co ve filmu mělo jít. Škoda. Měli nechat Kassovitze na pokoji, pak by to možná nebyl propadák a film by měl hlavu a patu. Doufám, že na dvd bude původní Kassovitzova verze. ()

Morholt

Jeden velký sci-fi zmatek s nepřehlednou akcí a scénářem, za nějž by si autor zasloužil nakopat někam. Všechno tak nese se střídavými úspěchy na hrbu drsňák nejdrsňákovitější Vin Diesel, jenž tuhle slátaninu v mých očích pozvedl na 40%. Ale čekal jsem teda o hodně víc. ()

Caszidy

Přestože jsem viděl nesestříhanou verzi, tak na mne snímek působí mírně nedotaženě. Má plno zajímavých prvků, lokací, nápadů i myšlenek, avšak i řadu poněkud hluchých míst. Je to škoda, jelikož režisér Kassovitz má evidentně co sdělit a výrazně se mu podařil i casting, neboť Diesel je skvělý, stejně jako Michelle Yeoh a Mélanie Thierry. Potěší i Mark Strong ve vedlejší roličce. Naopak Gérard Depardieu výrazně nezapadá a jeho zdejší účinkování mi připadá jako "povinná role", z důvodu, že jde částečně o francouzský film a v jako takovém se v poslední době musí alespoň na okamžik objevit(jde pouze o můj dojem). Babylon A.D. rozhodně není špatný film, naopak, pouze ho sráží řada zbytečných chyb. Ty byly zřejmě zapříčiněné některými událostmi, jež zkomplikovaly natáčení(jak jsem se zde dočetl). ()

Terva

Zachraňte planetu....... Socha Svobody z lebkou na začátku filmu, naznačuje že se jedná o katastrofický snímek. Mongolsko bylo úchvatné, nalézá se v zatopeném lomu Amerika okres Beroun. Krásně to tam zaranžovali, jen co je pravda. Česko z tohoto snímku úplně vyzařuje. Mám rád Vina Diesela a miluji postkatastrofické filmy, tento je ještě okořeněný docela vyspělou technologií. Interaktivní papírová mapa, televize v koupelně, X programů, které nejdou vypnout, pouze přepínat a v neposlední řadě i letecká společnost Coca - cola Zero. Sympatická Aurora (Mélanie Thierry) má tajemství a Thoorope (Vin Diesel) ji musí ohlídat a dopravit z Mongolska přes Aljašku až do New Yorku. Cesta je plná akce a nových technologií a určitě nás čeká spousta překvapení. Ve filmu zazní The RZA jako úvodní song, ti co nemají rádi Hip - Hop, nenechte se touto písní odradit. Později zazní Sepultura, což už je přijatelnější. Tak dlouho jsme se měnili, až jsme se změnili, tak řekl Vin Diesel v tomto filmovém mixu Jamese Bonda, xXx a Potomků lidí. Není to moc okouzlující snímek, ale určitě se na něj podívám víckrát. ()

moviesfan

Babylon má zajímavý námět. Tím to dobré zřejmě končí. Výsledné zpracování jako kdyby nemělo co říct. Osobně nechápu proč film nerozvíjí nějakou myšlenku nebo děj více do hloubky. Snímek se mi jeví nezáživně, ač téma mohlo být zajímavější. Podle mě je největší devízou filmu jeho nepropracovanost a krátká délka. ()

JohnCZ

Sci.fi s hodně zajímavým námětem a mým oblíbeným tématem zasazení - blízká a ne zrovna hezká budoucnost. Po herecké a vlastně i technické stránce to bylo skvělé, ale scénář byl strašně, ale strašně děravý a tak nějak mi moc nedával smysl. Ale bavilo mě to, zejména díky té vizi budoucnosti, kterou bych NIKDY nechtěl zažít. Depardieu jsem vůbec nepoznal! :) ()

joehot

Potomci lidí, verze od blbečků. Scénář jak ze základní školy, přitom potenciál v zápletce byl. Vizuál celkem fajn, takže se ptám: Kdo na to dal prachy? ()

corpsy

Možno paradoxne práve akčné scény kazia celkový dojem z tohto pomerne atmosférického snímku. Úprimne, natočené sú veľmi zle. Popri tom je to celé jedna priemerná sci-fi road movie, s náležitými hereckými výkonmi, kde práve akčné sekvencie mohli situáciu ešte vylepšiť. ()

F.man

Docela by mě zajímalo jak by Babylon A.D. dopadnul kdyby Kassovitzovi nechala produkce volnou ruku. Na kdyby se ale nehraje a tak tady máme tenhle obrovský guláš. Přidá mi to jako kdyby produkce chtěla mít za své prachy v 90. minutách naprosto vše na co si divák vzpomene a tak tu máme výbuchy, rvačky, honičky, hlášky, zvraty, romanci, poselství, nechutnosti, ožívání mrtvol... No prostě vážně všechno na co si vzpomenete. Škoda ale že tím pádem nezbyl čas na příběh či dialogy a Babylon A.D. je tak naprosto plochou kravinou, kterou ani Diesel, který sice hrát pořád neumí, avšak věřím že tohle by mu snad i sedlo, nedokázal pozvednou výše než ke dvoum hvězdám. No shit, Karl! If you wanted me dead you would have blown up the building. ()

Marsik

Diesela mám v celku rád, viděl jsem většinu jeho filmů. Po prvním shlédnutí se mi film fakt líbil, ale po druhém jsem si uvědomil, že je to samozř. pakárna, ale bohužel i nudně udělaná. Málo akcí, hodně keců a závěr naprosto sci-fi. Jediné, co mě fakt zaujalo, byla scéna, která se natáčela v lomu Velká Amerika (natáčel se tam taky Limonádový Joe). Ten vstup do toho chrámu tam samozř. ve skutečnosti není :) Takže když to shrnu, spravedlivě hodnotím film 55%. ()

Lama.Lama

Ne, já to prostě nechápu. I přes moje "ujíždění na Dieselu" musím říct, že to byla slabota! A přitom si říkám, že ten příběh by nebyl zas tak ztracenej.. Ale bohužel z toho vyšel tenhle divný, předivný film, který ze začátku sice tak nějak dával smysl, ale bohužel se to vše zvrhlo v prapodivnou matlaninu. Ne, opravdu to nechápu. ()

FFilipCZ

Ty dvě hvězdy nejsou ani tak za ten film, jako za Vina Diesla, který tento snímek drží alespoň pod propastí nechutně nudného odpadu. ()

ladko

Nezhody režiséra so štúdiom sa na filme škaredo podpísali(videl som Foxom zostrihanú americkú 1 a pol hodinovú verziu...) a treba povedať, že je to škoda. Babylon A.D. mal veľký potenciál, príbeh zase nebol taký zlý - zo začiatku to síce naozaj vyzeralo len na to "dostať dievča z A do B", ale v závere to začínalo dostávať hlbší rozmer. Lenže Fox vtedy zasiahol a nasleduje zopár strihov, koniec a vy si poviete len jednoduché "WTF?". Napriek tomu som sa však počas filmu nenudil - Toorop pekne hláškuje, akcia je pekná(okrem neprehľadných bitiek), ale predsa len dúfam, že vyjde aspoň Director's cut. ()

kikuka

Prečo sa to špinavé béčko zlomilo na podivnú apokalyptickú romancu? A prečo nechali Michelle Yeoh vyriecť vetičku prisľubujúcu snáď aj nejakú peknú bojúfku a potom to zostrihali tak, že som sestru Rebeccu mohla hrať aj ja? ()

nigga

Škoda, Vina Diesela mám rád a tady je dobrej, i kamera není úplně špatná, ale to ostatní, no, ze začátku mi to přišlo jako lacinější verze Potomků Lidí nebo Blade Runnera, pak se to zvrhlo v né moc zábavný béčko, aby to ke konci absolutně přestalo dávat smysl, žádná dobrá scéna, téměř žádnej konec, protivná holka ve vedlejší roli, prostě podrůměr, z toho mi vychází 40%. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)