Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

megajalec

Film vyberá žena a tak to potom aj dopadne. Film, ktorý chce byť cool, in a niečo viac, ale ani príbeh, ani stvárnenie tomu nezodpovedá. Zachránila by to pointa, na ktorú sa čaká do 2/3 filmu, ale tá len podčiarkuje vyššie spomenuté. ()

Tolf

Veľmi som bol zvedavý na nový film Vin Diesla, ale zas až také skvelé to nebolo. Vizuálne efekty a výprava boli dobré. Možno by sa hodilo aj viac akčných scén aj keď ich tam bolo viac než dosť - najviac sa mi asi páčilo utekanie na snežných skútroch. Michelle Yeoh sa mi páčila, keď predvádzala ako sa aj ona vie biť a Gérard Depardieu v roli záporného Gorseho ma tiež pobavil. Určite som sa nenudil aj keď možno pár zbytočných rečí tam bolo. A ten príbeh okolo Aurory.. ma zas až tak moc nenadchol, takisto záver. Dávam 3*. ()

Konys

Vezměte pár zajímavých nápadů, pár dobrých nápadů, pár špatných nápadů, žádný z nich nedotáhněte do konce. K tomu všemu přidejte podivný střih v akčních scénách, křečovitě hrajícího Vina Diesela (kam zmizel ten cool týpek z Riddicka nebo XXX??) a celé do ukončete závěrem typu "Dokotor z hor", který navíc ani nenavazuje na předchozí děj filmu. A huráááá....máte Babylon A.D. ()

Kečo

Koniec som absolutne nepochopil, tie 3* za Vina, inak je tam pomenej akcie, ja osobne moc SCIFI nemusim, ale Vina Diesela mam rad, tak som si tento film kukol, ale neni to bohvie co veru... ()

david666

Jako Ostravák Porubák jsem si vychutnal ve filmu lokace z OVy. Hlavně teda scény natáčené ve Vítkovicích stojí zato. To je industial:-) Jinak ale šeď a hrůza - kdo dělal ten scénář? Zpočátku film vypadá i slibně, rozbředne se však ve stupidních dialozích a o nějaké dějové zápletce a gradaci se taky nedá mluvit. Jako videohra Ok, ale jako film...? ()

redalert21

Za 3, 100minutová verze, verim ze kdyby vysla ta 160 slo by to mnohem výše, protože s tim šlo udelat hodne, velká škoda, že mu nenechali volnou ruku, ten námět šel skvele rozvinout a misto toho byl šilene ustrihnut, nechapu opravdu ne, škoda Vin se me libil a napad to melo taky! ()

wrána

Tolik škody. I přes to, jak je film zbabranej, tak je z něj cítit dost síly. Takže někdy bych moc chtěl vidět režisérskou verzi, bude li někdy existovat. Když ani pořádně nevíte kde, co a proč v celém filmu dělá (přehánim, ale ne moc:-), tak to ani tradičně drsnej Vin nezachrání. ()

pcarogers

Slušné tři. Jakoby film vsadil na to, že nejdusnější atmosféru vytvoří tak, že nevysvětlí v podstatě žádné okolnosti děje a času, takže celý příběh visí v nějaké budoucnosti (nakonec byl rok určen), ale motivace a pozadí, toho jak ta budoucnost vypadala, se nedozvíme. Což na jednu stranu udrželo mou pozornost celý film, protože jsem se chtěl dozvědět víc, na druhou stranu jsem se nic nakonec nedozvěděl, takže zůstal poněkud trpký pocit, do kterého můžu celý film shrnout: Sice jsem vůbec nic nepochopil, ale bylo to docela napínavé a zajímavé. Každopádně nelituju, klidně doporučím, je to zajímavý. ()

KKOALA

Teda, těšil jsem se a čekla jsem více. A to byla asi ta největší chyba...Soubojů mohlo být více a film mě i chvílema přestával zajímat, a to jsem SCI-FI FANATIK +Depardieu hraje pěkně slizkého východoevropana...+Diesel na konci filmu - to si nenechte ujít - ,,Já umřel?" ()

IMHeS

Docela zajímavý film ale pouze takových prvních 15 minut… Potom si říkáte co je to za WTF věci a o čem že ten film vlastně je. Mohlo to být i dobré protože námět opravdu zajímavý je ale chopili se toho špatní lidé a výsledek není katastrofální ale je tak trochu nudný… co mě ve filmu ale nejvíce namíchlo byla Ostrava Poruba … už asi stý film ve kterém z české republiky udělali jakési Rusko nebo Uzbekistán … Hlavně když při původním znění projíždí herci autem přes kruháč v porubě jakože sou v rusku a za nimi běží Ruské děti které samozřejmě na ně křičí česky !! Je to nesmysl ale 1* si to zaslouží alespoň za ten námět. ()

othoson

první půlka filmu dle mého skvělá, ale pak už to šlo trochu z kopce, no a z toho strašně morálního konce jsem byl trochu mimo ;) ()

OpacDjs

Viděl jsem obě verze, ta co proběhla v českých kinech (americká cca 90min.) je opravdu děs. Naštěstí na dvd vyšla druhá verze (evropská cca 105min)... a jedná se o docela odlišné filmy, hlavně díky směřování, vyznění a samozřejmě "snesitelnějšímu" konci :-) V dvd verzi se tak jedná o celkem slušné postapokalyptické sci-fi držící se zpracováním těsně nad průměrem a to bohužel i přes některé dechberoucí výjevy. Příběh je však doslova omýlání stále téhož, viděného v bezpočtu jiných variacích. A v některých případech i vydařenějších. ()

Ghostcz

Rozhodně mne trošičku štve zdejší hodnocení. Třeba oproti zde velmi srovnávanému filmu Potomci lidí, mě Babylon bavil o hodně víc. A ano Babylon mě bavil i o hodně víc než Blade Runner. Proto věřím, že časem si filmek získá více fanoušku, stejně jako se to povededlo právě Blade Runnerovi, který také nebyl v době vydání přijat jako trhák. Filmek jsem viděl v prodloužené verzi a času rozhodně nelituji. narozdíl od Potomků lidí, které již vidět nemusím, tento filmek si rád pustím znovu :) ()

Mainstage..

Bod za Vinovo ''vohoz'' a RiZovo přispění k dílu co se muziky týče. Jinak slušnej držkopád. Prvoplánově to ale naplnilo očekávání .. Béčko jako řemen !!! ()

Desmi

Přesně u filmů jako je tento nechápu, proč se vůbec točí. Poskytnout režisérovi 70 miliónu dolarů na něco tak stupidního se jen tak nevidí. Prachy na tom filmu jsou znát, ale byl bych radši za něco méně extravagantního a více zábavného. Tenhle film je omyl. ()

kelet

Dosť nevydarený počin, škoda. FIm postavený len na jednom ťaháku, a to Vin Dieslovi, je málo. Navyše ani on tu nedostal šancu predviesť sa v tom kvalitnejšom svetle a o hĺbke jeho postavy ani nehovorím. Dej je žalostne chabý, dobrej akcie je málo a v konečnom dôsledku nepríde ani k závažnej pointe, čo je dosť podstatné. Snaha o post-apokalyptické prostredie sa mína účinku a je to dosť nereálne. Dve hviezdičky dávam len za Vina Diesela, aj to len z ľútosti. Keď si predstavím, že mal hrať v Hitmanovi a odmietol to kvôli tomuto, tak je to veľká škoda. Hodnotenie: 40% ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)