Babylon A.D.

• USA Babylon A.D. (viac)

Šéf ruské mafie Gorsky (Gérard Depardieu), který má pod kontrolou celou východní Evropu, vydává velmi riskantní rozkaz: eskortovat nebezpečnou ženu Auroru (Mélanie Thierry) z Ruska do New Yorku. Zkušený žoldák Toorop (Vin Diesel) vybojoval už mnoho soubojů a přežil války, které devastovaly svět od počátku 21. století. Právě on musí mladou dívku a její sestru Rebeku (Michelle Yeoh) dopravit do cíle, v tichosti a hlavně bezpečně. Aurora se během transportu chová podezřele. Jak je možné, že dívka dokáže řídit starou ruskou ponorku, umí plynně 19 jazyků a zná věci, které se nikdy neučila? Je infikována geneticky vytvořeným virem, který by možná mohl v budoucnu způsobit vyhynutí lidské rasy… (oficiálny text distribútora)

Guzo

Nějak nechápu tak nízké celkové hodnocení filmu. To, že v poslední době vzniká nemálo snímků na motivy postapokalyptického světa neznamená, že se všechny budou házet do jednoho pytle bez ohledu na kvalitu. Ne že by byl tedy Babylon A.D. úplně úžasný, to zase ne, ale nějakých 65-70 % si zaslouží. Vin Diesel tu hraje, jak už má ve zvyku, drsňáka, který ve skutečnosti až tak úplně drsný není, sem tam prohodí nějakou hlášku, sem tam někoho praští či zastřelí, ale tak to přeci má v akčním filmu být, ne? Žánr sci-fi ve scénáři je také dostatečně zastoupený, trošku mi děj připomněl Pátý element, asi zejména kvůli postavě dívky s určitými schopnostmi, o kterých zpočátku nic nevíme. Body dolů pak putují díky jistým nepřesnostem, které se ale možná po druhém zkouknutí ztratí, a díky pro mě ne moc povedenému konci.. ()

JohnSmith

Viděl jsem jen krátkou verzi a netuším,co Kassovitz nastrkal do dalších 11ti minut . Nicméně jsem byl rád, že film měl jen hodinku a půl,která utekla celkem rychle. Scénář je sice děravej jak cedník, těch pár soubojů je natočeno hodně laxně,ale na druhou stranu je fajn atmosféra, triky taky nebyly špatný a drsnej Diesel je celkem cool. ()

P1tr

Průměrný počin tvářící se na něco víc, než ve skutečnosti je. První polovina odehrávající se především v ruských lokacích příliš nezabaví už kvůli nehostinnosti a neatraktivitě zobrazovaného prostředí. Po slušné honičce na Aljašce se začne renomé napravovat a v New Yorku už je to celkem zábava. Přesto se nelze nepousmát nad hloupým závěrem. Babylon A.D. je neškodná jednohubka, která díky krátké stopáži ani nestihne příliš nudit. Osobně si nedokáži představit sledování prodloužené, tříhodinové verze. Neříkám, že by se zde několik liniíí nedalo rozšířit, ovšem po konci již nemám potřebu si zážitek tohoto snímku prodlužovat, natož opakovat. ()

Philoun1

Slušný sci-fi akčňák s pořád stejně coolovým Dieselem. Vykreslení postapokalyptické budoucnosti mi přišlo jako jedno z nejreálnějších co jsem doposud viděl, ale rozhodně nemůžu srovnávat s Potomky lidí. ()

Pecival

Když se DC natáhne z 90 minut na 161 něco je většinou špatně. Já žel viděl jenom klasickou verzi a ke konci to bylo trochu zmatečné. Tedy při zhlédnutí nesestříhané verze by mohlo být hodnocení vyšší, protože to nebylo zase tak špatné. Především to mělo solidní atmosféru a Vin Diesela. Je cool, zatraceně cool. Možná si ho aji oblíbím :) Zbytek byl ale horší - nepřehledně sestříhaná akce, občas dosti pochybné scény či dialogy a některé logické díry jako kráter v tom Vladivostoku. ()

iantomasik

Zoufalý scenáristický kompilát v kombinaci s masakrem ve střižně z tohoto kusu dělá bizarní mix mezi Potomky lidí a U konce s dechem. Je to tak neuvěřitelně nezvládnuté, až je to pro milovníky sraček povinnost vidět. ()

Jackie16

Mohlo to být lepší. Mnohem lepší. Vin Diesel a Michelle Yeoh v jednom filmu? Sakra, proč z toho vyšlo tohle? Nemůžu si pomoci, ale film je tak nějak o ničem...Samozřejmě, hlavní hrdinové hráli svoje role výborně a celé prostředí války, soubojů atd. do filmu pasovalo. Ale jednou se podívat celkem stačilo. Chtělo by to stejné herce, ale jiný scénář :-) ()

ZkuKol

Velkorysá postapokalyptická freska, která chce mermomocí sdělovat něco zásadního, ale přitom je očividně o ničem. Občas se sice vyskytnou překrásné obrázky, ale akce je velkým zklamáním, stejně jako celý příběh a smyslu konce nemluvě. Jestli za to může přestřihávání, nebo tobylo blbé od začátku nezjistíme, ale od sci-fi s Dieslem asi vsichni cekali mnohem víc. PS: velmi slušný soundtrack... ()

Arius

Slubný námet namakanej hi-tech vízie pochovalo niekolko nešťastných rozhodnutí. Tuctový scénar,komik Vin Diesel a naivné spracovanie sú len špičkou ladovca. Od začiatku trápne divadielko šité trochu horúcou ihlou, viď.kaskadéri,mrtě hluchých scén ale predovšetkým záver, ten bol dokonalým obrazom celých 90min. Jedno velké trápenie,slabšie dve hviezdy. ()

slovan1

Jak někdo psal, opravdu takový guláš. Některé scény jsou hodně povedené, bohužel tohle z bryndy nevytáhnou. Od Diesela jsem čekal více. Mélanie Thierry hezká děvečka. p.s. poznal jsem Ostravu - Porubu :-) ()

kenkaku

Ach jo. Babylon A.D. má... MĚL!... měl obrovský potenciál. Zajímavý námět, zajímavé pojetí, dobré herce (já mám Vina rád... a pokud někdo nesouhlasí tak si myslete že mluvím o Gérardu Depardieu ;)), CZ lokace (kdo poznal pražské výstaviště? ;)) a drobnostmi jako čeština z úst komparzistů (je to blbost a vychutnáte si ji jen v originále... jasně že jo) která prostě potěší a navnadí. No... a jak tak minuty ubíhají a děj se odvíjí se vše tak nějak vytrácí a ze všeho zůstane jen zvláštní pocit že jsem byl o něco ošizen. Dávám tedy tři hvězdy jen proto že by mi snad asi nevadilo se na film podívat ještě jednou (tedy minimálně na začátek) a pak u něj třeba usnout. ()

sedm.1

Nějakých pětasedmdesát minut to docela jde. Vin Diesel je správný drsoň, Michelle Yeoh je výrazná a Mélanie Thierry sympatická, film slušně odsýpá, docela mě oslovila vizuální stránka filmu, která jednak nevypadá vůbec levně, ale především její syrovost a nekompromisnost mě fakt bavila a i akce je dost, ikdyž její kvalita mě úplně nepřesvědčila, neboť je nepřehledná, chaotická a katastrofálně sestříhaná. Se samotnou zápletkou je to pak ale celé trochu složitější, neboť do zmiňovaných dvou třetin filmu jde o sice neoriginální, přesto ale nenudící a jistý potenciál v sobě skrývající, příběh, nicméně co za paskvil ze sebe vypotili tvůrci v závěru, to byla doslova zhovadilost, kterou muselo dávat dohromady asi hodně hlav, kdy si tam každý prosadil kus své myšlenky, no a vznikla z toho pak tato výsledná, kočkopsí nesourodá pointa, která předešlé dění sfoukla jak svíčku a zřejmě mělo jít o nějaký myšlenkově filozofičtější přesah, jehož význam mi ovšem asi nějak nezištně proklouzl mezi všemi těmi kecy v závěru. Jinak mi tu i dost chyběl nějaký výraznější záporák, Depardieu byl jen směšnou, plastikami špatně poslepovanou karikatůrkou a ostatní nestojí ani za zmínku. Tvůrci Babylonu A.D. měli zkrátka podle mě vysoké ambice a už se těšili na slušně vydělávající sérii, ale tohle vážně nemělo šanci na nějaký výraznější úspěch. Možná pár jedinců si v tom našlo jistou kultovnost, mě to ovšem až na opravdu dynamický spád a působivý vizuál přišlo jinak vážně nevýrazné a navíc ten zmiňovaný nesmyslný závěr prostě nedokážu odpustit, a já jsem tím tedy zaujal vůči této podívané zcela chladný postoj. ()

DavidS.

Diesel je pořád sympaťák, ale Kassovitz už není ani zábavným řemeslníkem. Nezáživná a nekoukatelná slátanina. Film zbytečný i pro police videopůjčoven. ()

rozbris

Svět a jeho další rozmnožování má být zastaveno virem, ale Thoorop (Diesel) jakmile na to přijde je zde, aby tomu zabránil. Klasický slabý sci-fi film s hvězdným obsazením. Dobré herecké výkony i efekty [až na Hlavní třídu v Ostravě, kde z toho udělali ubohý zaostalý Kazachstán - to mě trošku nasralo:-)] ale slabý a děravý scénař. Plus mě trošku šokoval konec - mohl být lepší. ()

iXtr3m3

Film ani neurazí ani nenadchne. Toto asi budem opakovať veľmi často aj pri iných snímkach. Ale v tomto prípade sa to určite o niečo môže zlepšiť po zhliadnutí plnej verzie. Kinoverzia bola totiž skrátená o takmer polovicu skutočnej stopáže a to je fakt poriadne vidieť na konečnom strihu, kedy jedna situácia naväzuje na druhú bez vysvetlenia, hlavní hrdinovia konajú jednu minútu inak ako druhú, pričom ich pohnútky k zmene postojov a reakcii taktiež ostali na stole v strižni. Film to veľmi ale veľmi zhadzuje dolu a Vin Diesel, aj keď je jeho herecké umenie v porovnaní s De Nirom alebo Al Pacinom na úrovni komparzistu, si jednoducho nezaslúži takéto priemerné hodnotenie, ktoré nemohol ovplyvniť. To čo film má posúvať ďalej, to v kinoverzii jednoducho absentuje. Výsledok je potom ako zlátanina niekoľkých krátkych videoklipov, síce relatívne kvalitne natočených, ale len to na ich (ne)previazanosti nič nemení. Dúfam, že po zhliadnutí režisérskej verzie pôjde moje hodnotenie aspoň o tú hviezdičku nahor... UPDATE: Takže režisérsku takmer cca 160 minútovú verziu zrušili a tá SE s 11 minútami naviac moc nezlepšila, takže ostávam sklamaný. Sklamaný ale nie z filmu samotného, ale z rozhodnutia ľudí, ktorí stáli za filmom a oni sa postavili za zrušenie DC verzie v plnej dĺžke. Bohužiaľ. Mohol to byť možno skvelý film, nielen šedý priemer. ()

Rudinsky

Je to strašná somarina plná akožedialógov, ale treba uznať, že keby Vin Diesel popracoval na úlohách a zohnal si niečo solídnejšie, bol by z neho veľmi dobrý herec originálnych akčných filmov, pretože je cool (ako o sebe tvrdí), a charakter má tiež na rozdávanie. Na Melanie sa dobre pozerá, ale je to celé trikrát luhované CHildren of men. Pozrite si to asi iba kôli zvedavosti, ale nečakajte vôbec nič. PS: Záverečná "citlivá" hláška Vina DIesela ma skutočne rozplakala...Ale či od žiaľu, to neviem:D ()

Han22

Tenhle film měl náběh na to být takovým tím poctivým sci-fi béčkem ala 90. léta. První hodina je parádní, jenže pak se hrdinové dostanou do New Yorku a do konce filmu zbývá půl hodiny a režisér si řekne a co teď. A tak začne vysvětlovat a míchat do toho akci, přičemž neví sám jak vše zakončit. Ve finále tak máme půlhodiny naprosto nepochopitelných zvratů a vyůstění která nedává smysl. ()

XXX: Návrat Vina Diesela

XXX: Návrat Vina Diesela

17.09.2008

Rob Cohen a Vin Diesel znovu spojí síly a vrátí se ke své hitové „cool bondovce pro teenagery“ z roku 2002. Nikoho to nepřekvapuje. Ani jeden z nich nemá za sebou zrovna úspěšné období. Cohenova… (viac)

Francouzský jestřáb sestřelen

Francouzský jestřáb sestřelen

30.05.2008

Přestože se herec (Mnichov) a režisér (Purpurové řeky) Mathieu Kassovitz nemálo natrápil se svým i v ČR natočeným akčním sci-fi thrillerem s Vinem Dieselem v hlavní roli Babylon A. D. (prošvihl… (viac)

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik

16.01.2007

Staré pořeklo říká, že méně je někdy více. Ano, je to pravda, někdy je skutečně lepší se krotit, vážit každé slovo a dělat vše se zdravou mírou. Na druhé straně... v každém z nás je kousek megalomana… (viac)