Kokainoví kovbojové

• Česko Cowboy Cocaine (festivalový názov) (viac)

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum. (Filmbox)

Toshiro

Miami, 70.-80. léta. Dokument o grogách a jejich vlivu na historii Miami. Vypráví to dneska už propuštěný dealer, pašerák a nájemný vrah (ten ještě sedí). Opravdu poučné a zajímavě natočené. ()

grogodil

Zo začiatku, keď šlo v podstate len o využitie obrovskej diery v systéme, som ešte Robertsovi a spol. v podstate celkom závidel. Hold, šikovným patrí svet a pri tých peňažných cifrách, čo tu lietajú vzduchom by asi odolal pokušeniu málokto. Zhruba v polke, kedy doprovodnú dvojicu pašerákov doplní "čistič" Rivi a okrem peňazí a kosku sa začnú z každého dobového záberu a fotografie sypať nábojnice a mŕtvoly, padá sánka na podlahu a seriózne tuhne z toho v žilách krv. A to bez akejkoľvek manipulácie s divákom, snahy prifarbovať, či šokovať. Nikto tu nikomu netlačí do hlavy svoje názory, svoje postoje, nikto nič nekritizuje, všetko je len jedno desivé konštatovanie z úst tých "najpovolanejších".... 9/10 ()

Fanucci

Viděl jsem spoustu dokumentů o mafii a drogových kartelech, ale tento byl jeden z nepoutavějších. Perfektně natočen, měl spád a náboj. Přispěli k tomu hodně Mundy, Roberts a "Rivi", kteří o letech ztrávených pašováním drog resp. vraždění na objednávku vyprávěli podrobně a souvisle. Bez debat 5 hvězd. ()

zette

Clovek ma skutecne behem sledovani problem s tim, ze se na chvili zasni a mysli na to, jake by to bylo, kdyby byl drogovy dealer:-)! Je to krute, ale je to tak. Clovek neveri vlastnim ocim, jak nekdo muze tydne prodat sto kilo kokainu a penize se stavaji jen nicotnym papirem. Toto pozlatko vetsinou drive ci pozdeji nahradi kriminal... Vypovedi v dokumentu, at uz dealera, paseraka ci najemneho vraha jsou vice nez zasvecene. Priznam se, ze jsem netusil, ze zrovna Florida byla tak postizena touto problematikou, ale jak se ukazalo, vse ma pro i proti. Zajimavy a svym zpusobem sokujici dokument. ()

Pajky3

Zajímavý dokument, který je hlavně v úvodu doslova narvaný informacemi a jen těžko se všechno, co je řečeno dá pochytat. Miami a organizovaný zločin, je zvláštní, když si člověk představí, jak to zní jednoduše, minimálně ta část s pašováním. ()

Radiq

Tak konečně jednou fakt zajímavej dokument. A navíc mi to připomnělo hru G(rand)T(heft)A(uto), fakt úplně stejná atmoška. A samozřejmě taky Miami Vice a Scarface (nejlepší je, jak si na konci Riverito dělá ze Scarface srandu). Špatný na tom bylo to, že to bylo hrozně ukecaný - ti maníci prostě furt mleli a mleli. Jo, vešlo se tam aspoň víc informací, ale myslím, že lepší by bylo to raději protáhnout nebo rozdělit na víc částí. Myslel jsem si, že pode Jona Robertse byl natočen film Kokain, ale asi ne, protože ve filmu zas tak moc o vraždách nebylo. Nejvíc mě dostala Griselda Blanco, která se s tím fakt nesrala. ()

Noviik

Brilantní dokument s neuveřitelnĕ poutavým vyprávěním, kdy se přímí aktéři nebojí nic prozradit a na nic si nehrajou. GTA VICE CITY BABY! ()

MJMilan

Tak a teď k dokumentu. Tempo je totiž doslova vražedné, ale... občas si nejsem úplně jistý, že daná vyjádření se týkají zrovna probírané pasáže, jak moc je vše sestříhané. Každopádně zajímavé pojednání o ne úplně chválihodné etapě ekonomického rozmachu Floridy. ()

SniperG1

Velmi zajímavý, poučný a drsný dokument o drogovém kartelu. Fakt sem čuměl jak péro z gauče a nechápal co ta Griselda ( černá vdova ) byla schopná udělat pro moc !! Aspoň ji už konečně někdo sejmul ! Jinak pěkně natočené a dech beroucí přiznání samotných aktérů... 100% ()

chelseaman22

Pokud jste se zamilovali do Narcos a kartelu z Cali, budete ohromeni. Ještě před pár lety byla Florida divokým západem, kde každý, kdo něco znamenal dealoval kokain z kolumbijských pralesů. Výpověď hlavního "kata" černé vdovy je natolik interesantní, až se až nechce věřit tomu, že někdo dokáže zabíjet s takovou láskou. 88% ()

neoBlast

Sakra, to všichni na čsfd ujíždějí na GTA: Vice City a dokola koukají na Miami Vice? Tahle zdejší adorace se mi zdá hodně přehnaná, protože Kokajnoví kovbojové si zaslouží místo leda tak v televizním primetimeu na čt2. Amatérsky natočené, vizuálně snad až hnusné vychloubání dvou, tří starých dědků (takový Kokain bez Deppa). Alespoň závěr je trochu zajímavý a krvavé základy na kterých je miamský downtown vystavěn bohužel potvrzuje i dnes stále vysoký počet vražd na Miami Beach. 60 % ()

ganz

Tohle je vážně síla. Pokud máte rádi filmy jako scarface, tak rozhodně doporučuji shlédnout. Za začátku mi to přišlo trochu nepřehledné a moc sekané, ale postupem času je snímek zajímavější a brutálnější, zvláště pak Griselda. Osobně jsem měl velmi často pusu dokořán a žaludek naruby. ()

ghatos

Maximálně nahuštěné vypravění, skoro jsem někdy ani nestačil sledovat děj. Do dvou hodin se podařilo vmáčknout neuvěřitelné množství informací o Miami 70. a 80. let. Možná nejkomplexnější dokument o drogách. 90%. ()

sellsakul

Moje meno je John Roberts narodil som sa v New Yorku. Keď som prišiel z New Yorku do Miami, mal som pri sebe 650 dolárov, potom som zarábal 20-30 tisíc dolárov týždenne. Previezol som kokaín v hodnote 2 miliardy dolárov...Perfektný dokument o kokaíne, normálne som závidel ako sa tí ľudia mali a ako o tom v maximálnom kľude rozprávali. Jednoznačne 5*, už sa teším na druhú časť. ()

vincent

Poznate to. Niekto vam donesie nejake filmy na dvd a vy si to napchate do vasho PC alebo laptopu. Tento dokument som bral len ako z jednych, ktore si chcem co najskor pozriet aby som ho mohol vymazat a nezaberal mi miesto na hardisku. No pravda je, ze tam ostal aj po pozreti. Tento dokumnet je vynikajuci. Kope do zadku od zaciatku dokonca. Vynikajuce rozhovory s "kovbojmi", ktori hovoria svoje pribehy o ich ucasti v obchode s kokainom. Samotny zucastneni su otvoreni, dokonca by som povedal, ze sa chvalia, takze vytahuju toho stale viac a viac. Tvorcovia rozhovory zostrihali vynikajuco, a doplnili ich dobovymi zabermi a fotografami. A do toho vsetkeho nam hra dobova elektronicka hudba podobna tej z Palmoveho Scarface. Tomuto dokumentu nie je co vytknut. Zvladnute na 100%. ()

Maynard.

Poměr/ně zajímavej dokument o velice zajímavém tématu, čímž je samozřejmě kokain, co taky jinýho, že? Člověk se zde dozví poměr/ně dost zajímavejch věcí a zjistí, že obrovská spousta "gangsterských" filmů je inspirována skutečnými životními osudy těchto překupníků, kteří se zasloužili o to, že do té doby poklidné město Miamy bylo svého času sídlo neřesti, vražd a korupce. Velkou měrou přispěl sám Fidel, kterej z Kuby vyhnal svoji nemilovanou smetánku, která se dala do otevřené války s Kolumbijci. Na druhou stranu je zajímavý, že většina mrakodrapů byla postavena díky prachům z prodeje drog, tím vzniklo značné množství pracovních míst atd... Jedno je ale jistý, do té doby než amíci pouze hulili ganžu, tak se nevraždilo a nebylo tolik korupce, to všechno špatný přišlo až s příchodem tohoto bílého prášku, kterej se stal během chvilky abnormálně populární ve všech vrstvách společnosti. Z čehož jednoznačně vyplývá, že tráva je prostě v pohodě, noné? :o). Tyto časy jsou dokonale ukázány v dokonalých filmech Kokain a Goodfellas... Co si ale budu pamatovat asi nejvíc je přezdívka - Godmother :o), jinak ale průměrný, níčím nevybočující dokument. ()