Zatímco krutá rasa bojovníků plení vesnice, vydává se mladá kněžka Kirara na cestu po venkově, kde shromažďuje zbloudilé samuraje. (Netflix)

ladynka

Předělávka Kurosawových Sedmi samurajů se vydává trochu odlišnou cestou než originál. Odehrává se v budoucnosti, do hry se zapojují mechanické stroje, přidává několik atraktivních zápletek (romantika, politika). Bohužel se spousta změn děje na úkor věrohodnosti prostředí a hloubky charakterů a samurajové mají také hodně hyperbolizované schopnosti. Ale v podstatě jde o efektní a napínavou podívanou se sympatickými hrdiny (v téhle verzi mě nejvíce zaujal Kyuzo). ()

VashCZ

Seriál pochází z doby, ve které byly vytvářeny anime co jsem si oblíbil, takže potencionálně by mě to bavilo. Po shlédnutí dílu a půl mi ale bylo jasné, že hlavní myšlenky z výborných Sedmi Samurajů nebudou. No... takže nedokoukáno, nemůžu hodnotit, inspirace nebo kopírování po stránce příběhu je velká, ale přenesení ducha není. A já si nechci kazit náhled na můj nejoblíbenější film. ()

blondboss

Oceňujem snahu o oživenie legendy z 50-tych rokov v podobe Siedmich samurajov a zasadenie do budúcnosti, ale mne to nesadlo. Proste tieto japonské výtvory majú niečo pre mňa odpudzujúce, čo neviem identifikovať. Nebavil som sa pritom a trošku aj tie animácie by som možno očakával na vyššej úrovni. Druhá hviezdička za celkom svižnú znelku, inak ale žiadna sláva. 35 % ()

ravalah

Vzhledem k tomu vsemu, co jsem v anime videl musim hodnotit slabymi tremi hvezdami. Nehlede na to, ze jsem originalni dilo od Kurosawy videl pomerne nedavno a byl jsem z nej unesen. V detstvi se mi to tolik nelibilo, ale ted jsem tomu prisel na chut. Tohle byl velmi slaby odvar, ktery ma minimum originalnich prvku a tak jsem se misty pristihl, ze bych dane sceny nejradsi pretocil, protoze jsem je uz videl a sic byly cernobile, byly lepsi. Vyjimku tvori posledni tri epizody, ktere uz originality obsahuji daleko vice, citil jsem i nejake emoce a porad se neco delo. Pokud bych nedostal tolik casu k premysleni jako po zbytek serialu, mohlo to dopadnout lepe. ()

Terezinka198

Ani po letech mi mecha prvky nepřirostly k srdci, ale příběh Samurai 7 se mi jistě pod kůži dostal. Ať už to bylo pro poutavý příběh a výborné postavy, kterým vepředu velel Kyuzo, nebo pro krásnou hudbu. Spoiler alert kinda? Proč vždycky zůstavají naživu jen ty nejotravnější postavy v příběhu a mojí oblíbenci umírají? Ugh!!! Proč aspoň jeden z nich... a co ta Kyuzova smrt? -_-" Nemluvě o týpkovi, jehož poslední slova patřila jeho celoživotní lásce (doslova). Oh welp, nevermind. Konec spoileru. Určitě doporučuju shlédnout, budete se bavit, akce je tam opravdu hodně. ()

• Seriál má 26 dielov, pričom jeden stál okolo ¥ 32,500,000 ($ 300,000). (Trip)