Syrinx

Animovaný / Krátkometrážny / Fantasy
Kanada, 1965, 3 min

Réžia:

Ryan Larkin

Panna a netvor v lesích v podání animace jednoho z nejznámějších kanadských animátorů, jenž používá velmi ojedinělý styl. (ČSFD)

honajz

Převyprávění mýtu o nymfě, do které se zamiloval ošklivý Pan, a ona prchala, až se stala stonky rákosu, ze kterých poté Pan vyrobil hudební nástroj. Díky hudbě je animace i atmosféra dostatečně mystická až tajuplná, ale kupodivu zhruba po minutě a půl mne nějak přestala držet ve své moci a poslední minuta mi přišla těžká k dokoukání, netuším proč. Možná to slibovalo víc, než jen obyčejné převyprávění. ()

ad-k

Claude Debussy možná napsal významné sólo pro flétnu, ale ta hudba mne nepovznesla. Ryan Larkin svou techniku pojal dostatečně poeticky, ale zůstal jsem neosloven. Proto 50% ()

gjjm

Nádherná, poetická a zvláštně tajemná antická animace Ryana Larkina. Uprostřed lesa za zvuků Debussyho hudby ožívá nymfa Syrinx, a aby ji nemohl svést potměšilý Pan, promění se v rákos, ze kterého si Bůh pastýřů udělá píšťalu. Černobílá výtvarná báseň, precizně animovaná. Jeden z nejlepších animovaných filmů, jaké jsem kdy viděl. http://www.youtube.com/watch?v=bzVtLPAMEQk ()