Príbeh začína pádom hviezdy. Tristan Thorne (Charlie Cox) je jednoduchý chlapec z anglickej viesky Stena (pomenovanú podľa kamenného valu, ktorý ju obklopuje a chráni pred paralelným svetom za jej hranicami). Miluje miestnu krásavicu Victoriu (Sienna Miller) a to tak, že je pre ňu schopný urobiť čokoľvek. Aj vydať sa na cestu do sveta za stenou, odkiaľ jej hodlá priniesť spadnutú hviezdu.  Netuší ale, že tá po dopade získala podobu krásnej dievčiny menom Yvaine (Claire Danes), a že nebude jediný, kto po nej túži. Proti stoja mocní súperi - princ, ktorému má hviezda pomôcť k získaniu trónu, a ohavná čarodejnica (Michelle Pfeiffer), ktorej by Yvainino srdce zaistilo večnú mladosť a krásu. Najväčším nepriateľom si, ale nakoniec bude Tristan sám, pretože ho ani vo sne nenapadlo, že by sa do darčeka pre dievča svojich snov mohol zamilovať. (TV Markíza)

trulda

Na takový film jsem dlouho čekal. O to větší a příjemnější překvapení se mi dostalo po zjištění, že za ním stojí mladý britský režisér Matthew Vaughn. Ten sice již svou prvotinou (Po krk v extázi) naznačil, že mu nechybí vlastní nápady a potřebný řemeslný um, málokdo však od něj čekal, že se s takovou chutí pustí na tak tenký led, jakým je kombinace fantasy, pohádky a komiksu. A podle mě je výsledek více než dobrý! Jistě, zarytí příznivci knihy Neila Gaimana mohou namítat, že film zdaleka nekopíruje předlohu, v tomto případě to však rozhodně není na škodu. Na rozdíl od knihy je totiž film určen mnohem širšímu spektru diváků. Vaughnovi se podařilo skloubit poutavé pohádkové vyprávění s akčními prvky a výborným britským humorem. To vše téměř geniálně drží pohromadě a tak mu můžeme odpustit i občas pomalejší tempo příběhu a zcela evidentně skromnější rozpočet, než by si býval přál. Na výběr herců má režisér taktéž šťastnou ruku a tak nelze než pochválit výkon Roberta De Nira, Michelle Pfeiffer, krásné Claire Danes, ale i mladého Charlieho Coxe, jehož přerod z naivního zamilovaného prosťáčka v sebevědomého mladého muže je jednou z vedlejších (ale velmi sympatických) dějových linek. Po shlédnutí Hvězdného prachu jsem měl prostě ten příjemný pocit, jaký jsem kdysi zažíval doma v předvánočním čase při sledování dnes již legendárních českých pohádek. Navíc mohu s čistým svědomím tento film doporučit své 10-tileté neteři, mému čerstvě zamilovanému kamarádovi a jeho přítelkyni, stejně tak jako mým lehce cynickým přátelům. A o to přece u takových filmů jde! ()

EricNor

nechápu jak jsem tomu mohl dát čtyři hvězdy, vždyť to je tak krásný film s přenádhernou Claire a s Coxem se k sobě opravdu hodili. PĚT HVĚZDný prach. ()

rodl

Lepší na druhé pokoukání. Pro děti možná trochu komplikované, ale suchý anglický humor velmi baví. A Robert de Niro je k zulíbání. Oběma pohlavími. ()

Anazu

Má srdcová záležitost. Ani na okamžik jsem se nenudila. Řada neotřelých nápadů, zápletek a snad nejvíc mě bavilo sledovat celou tu proměnu trouby Tristana ve fešného kavalíra. Vůbec obsazení celkově se velmi vydařilo, Yvaine v podání netypicky krásné Claire Danes jsem si zcela zamilovala, Michelle Pfeiffer je Paní čarodějnice a Robert De Niro v roli čtyřprocentního kapitána neobyčejně baví. Tuhle "pohádku" můžu prostě kdykoliv a kdekoliv. ()

Ludva

[2019-12-14]*[2020-12-26] * Nádherná výpravná napínavá vtipná originální romantická fantasy pohádka pro všechny generace, výborně obsazená i v epizodních rolích. ()

Eksi

Rozprávka, ktorá nie je až tak rozprávkou. Myslím, že ma očarila veľká dávka originality. De Niro ako balerína, proste úžas. ()

IrisArion

Nikdy jsem si nemyslela, že se podaří natočit film podle knihy, který bude lepší než sama předloha. Matthew Vaughn to podle mě dokázal. ()

El_Barto

Nádherná pohádka, nejen pro děti. Dívat se na něj v televizi nikdy není ztráta času, pohodově strávené dvě hodiny. Samozřejmě skvělí herci (R. De Niro tančící na Offenbachův Can Can neměl chybu :-D ) ()

jayjay11

Pekná rozprávočka, no divím sa prečo všetci dávajú 4 a viac hviezd?! Veď nič svetoborné v tejto komédii nieje- okrem tanca de Nira v šatách. 65% viac si nezaslúži ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

15.11.2021

Již 8. ročník festivalu Malé oči je tu! Během listopadu a prosince se filmový festival pro děti objeví v několika městech po celé republice. Dramaturgové připravili pro malé diváky (i jejich rodiče)… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze