Reklama

Reklama

Fuji

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1974, 8 min

Réžia:

Robert Breer

Obsahy(1)

Film, ktorý pozýva objavovať abstraktné stvárnenia, taktiež pozýva k všeobecnému zamysleniu sa nad možnosťami animácie. Režisér Robert Breer využil rotoskopiu pri natáčaní. Zameral sa v prvej časti na tvary odvodené z interiéru vlaku. V druhej, dlhšej časti, zachytáva exteriér, ktorého dominantou je hora Fuji. (Biopler)

Recenzie (5)

Biopler 

všetky recenzie používateľa

Ak mám pristúpiť všeobecne k snímke, tak chápem, že je to isté animačné cvičenie, no ak nie je predostrené na žiadnom príbehu, tak neviem čím takým ma má zaujať. ()

Reklama

dwi 

všetky recenzie používateľa

Kombinováním prosté animace s početnými „flicker-efekty“ Breer vytváří další optickou iluzi, tvořenou rychle se komíhajícími 3D a 2D obrazci. Z letmo načrtnuté hory Fuji vystupují různě formované geometrické obrazce, které záhy začínají žít vlastním životem. Vizuálně strohé, opticky působivé. ()

Deimos 

všetky recenzie používateľa

YouTube/// Obsazení 0/10 Děj 5/10 Zvuky 10/10 Animace 8/10/// PLUS: názorná ukázka jak v animaci funguje a co je to rotoscoping a flicker effect (efekt blikání) MÍNUS: pokud se ke snímku dostanete náhodou, je možné že vás neosloví./// Shrnutí: Rotoscoping se používá v animovaných filmech (dnes častěji v japonské anime) kdy animované postavy vznikají schématickým překreslením okének zachycujících pohyb živých objektů. Animace je díky tomu plynulejší a přirozenější./// Celkem 55%/// ()

Zaujímavosti (4)

  • Objekt v tvare papierového pohárika, nakreslený pomocou najjednoduchšieho vodítka priestorovej hĺbky, je jediný predmet v snímke, ktorý sa plynule pohybuje. (Biopler)
  • Robert Breer prehlásil o filme: „K materiálu ma najviac priťahovali hory v pozadí a možnosť preskúmať perspektívu pohybu v popredí. Film sa pohráva s hĺbkou priestoru a obrazovými plánmi na plátne.“ (Biopler)
  • Väčšina z blikajúcich obrazov vo filme trvá dve okienka. Je to narážka na štúdiové obdobie kreslených filmov v Hollywoode, kedy sa každá sada ultrafánov natáčala tiež na dve okienka, aby sa ušetril čas a peniaze. Aj tak sa pohyb na plátne javil ako plynulý, avšak Breer vytvoril natoľko značné odlišnosti medzi jednotlivými dvojicami okienok, že vo výsledku pôsobí animácia trhane. (Biopler)

Reklama

Reklama