Hellsing

Predloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (viac)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

Recenzie používateľa Nautila k tomuto seriálu (8)

Hellsing (2006)

Teď kvůli zmatku v profilech nevím, jestli komentuju jedničku nebo OVA celkově. Každopádně, tohle hvězdičkové hodnocení je pro jedničku. Raději mám starou dobrou TV sérii, lepší kresba a hudba, ale u tohohle je dobré, že je to přesně podle mangy (kterou mám zase raději než TV). Většinou přesné animované záběry podle okýnek mangy potěší a vypadají zatraceně hustě. Rovněž se nešetří s vnitřnostmi, rozstřílenými kostmi a krví, vsunuté vtipné scénky mi nikerak nevadí...Už se těším, až dojde na velkou bitvu v Londýně. Bohužel, tohle všechno mi tu shazuje kresba, moc ostrá, bodavá a celkově je na tom cítit, že se to dělá jen proto, aby to bylo...neboli tvůrci si to neužívají, prostě jen kopírují mangu políčko po políčku do barevné hejbací mašinérie a schází tomu duše, kterou paradoxně manga přímo oplývá. Ale jakmile se děj přenese přes "rozjížděcí" díly, na tohle rychle zapomenu a jen si to užívám. ()

Hellsing I (2006) (E01)

Song Gradus vita je....skutečně grandiózní! Bohužel, musím říct, že je to asi to nejlepší na tomhle prvním díle. ()

Hellsing III (2007) (E03)

A konečně se to po vzoru mangy pořádně krvavě rozjíždí. ()

Hellsing IV (2008) (E04)

Krvavá variace sexu oblíbenkyně Rip vs. Alucard za zvuků německé opery a vzducholodě nad Londýnem...velmi mocné! ()

Hellsing V (2008) (E05)

Na ja, bez Alucarda je to polovičatý, ovšem ten Willis nemá chybu. A Integra je v tomhle teile majstštyk. ()

Hellsing VI (2009) (E06)

Trvalo mi to, ale díky tomuhle dílu mám najednou Seras ráda! Zezačátku naprosto skvělá jízda s mohutným zbraňovým arzenálem a zeppelíny....no a ty titulky na konci by si taky zasloužily hubičku. A jde to i bez Alucarda. ()

Hellsing VII (2009) (E07)

Ano, v tomhle díle se vlastně nic neděje, je to jen jeden megamózní souboj v sídle Hellsingu, ale musím říct, že jsem si ho zatraceně užila. Odpusť, Victorie, že jsem tě dřív neměla ráda, teď tě miluju! ()

Hellsing VIII (2011) (E08)

Vzhledem k tomu, jak dlouho se na to čekalo, dost zklamání. Tempem vláčné, dějem nijaké (fakt je nutné finále natáhnout na tolik dílů? Vyčichne vám to, pánové) a neskutečně mě tam iritovala hudba. Teda ta trocha, co jí tam ne/byla. Nějak špatně sladěná, načasovaná a umístěná, či co (až na ten kousek s Anderson x Maxwell:) Kdo by to byl řekl, vždyť se vrátil Vladcard se svou armádou, jak jen by to mohlo být zklamání! Ale bohužel... To ze slabších OVAček. ()