Dej začína 10 rokov v minulosti, kedy Arthur Hellsing zomiera a tak sa jeho dcéra Integra dostáva na čelo organizácie Hellsing. Jej strýko Richard sa ju pokúsi zabiť aby získal moc, no pri tomto pokuse prebudí Alucarda, pýchu organizácie Hellsing. Alucard zabije jeho mužov a umožní Integre, aby strýka zabila, čím sa stane poslednou pokrvnou dedičkou. Alucard sa zaviaže pomáhať Integre a stane sa jej verným služobníkom. Naspäť v prítomnosti, Alucard je povolaný na zabitie kňaza a jeho ghúlov, avšak policajtka Seras Victoria je zranená a Alucard ju potom, ako jej dá na výber, premení na jeho upíriu služobníčku. Neskôr sa Alucard na misii po prvý raz stretáva s Otcom Alexandrom Andersenom a nastáva tvrdý boj... (NeosinneR)

SOLOM.

Jelikož tato pasáž se mi líbila nejvíc i ve starém (původním seriálu) – hlavně tedy souboj Alucarda s knězem Alexanderem (to je zlatý hřeb celé série) – byl jsem samozřejmě spokojený s tímto úvodním kouskem. Navíc se mi líbil i samotný začátek s Integrou. Atmosféra i přiměřená brutalita byly ucházejí a stejně tak i příchod policie do kostela. Hellsing je určitě kvalitní podívaná a můžu jen doporučit. ()

ScarPoul

Výborne animé, ktoré pútavosťou, atmosférou a krvavosťou značne prevyšuje rovnomenný seriál. Tento samostatný film, ktorý slúži ako zhrnutie prvých častí seriálu do jedného celku funguje presne tak ako mal podľa mňa fungovať seriál. Postavy sú obalené tajomstvom, plné drsných rečí a špeciálnych zbraní a značne odlahčeného humoru. Keby sa tvorcovia unúvali posunúť celý príbeh do daždivého počasia nabralo by to o triedu lepší feeling. Ale aj tak sa jedná o kvalitný animé film, ktorý posúva upírov na ďalšiu úroveň čo sa týka filmovej zábavy a nerobí to tak hlúpo ako Twilight sága a zároveň je zábavné, dynamické a poriadne krvavé. Čo viac si môže fanúšik nadprirodzených bytostí, hororov a animé priať? ()

VanTom

Hodně velký krvavý nářez, který tak nějak rychloposuvem (přesto pochopitelně) uvádí diváka do světa Hellsingu, britské tajné vládní organizace pro boj s nadpřirozenými stvůrami, a jejího nejschopnějšího výtvoru, nezničitelného upíra Alucarda. Původní seriál si dával víc na čas, i když tohle se zatím dějově neodchyluje. ()

Kicune

Hellsing I vychází ze stejnojmenné mangy a mapuje první tři díly původního seriálu. Lze dokonce říct, že se jedná o jeho re-telling s mnohonásobně kvalitnější kresbou, dynamičností a krvavými jatky, kterých se tvůrci evidentně vůbec nebojí. Alucard je konečně hlavní postavou a o něco menší pipina než v seriálu Seras Victoria je odsunuta na vedlejší kolej a je jí přiřazena role baviče. (Popravdě tyhle „vtipy“ plné scény mi přišly až rušivé a nežádoucí.) Kulervoucí akce plná krve, lítajících částí těla a hlášek frajera Alucarda stejně dobře představuje další cool postavy – Integru Hellsing a Waltera. Velmi pěkná hudba navíc a skvělý zážitek je zaručený. ()

Laxik

Všechno je špatně. Stupidní vševysvětlující monology, přesně ta anime animace, která mi leze krkem (ano, mluvím o tom, když postavy dělají dementní ksichty) a to všechno ve skočmém prolétnutí jakoby prvních tří dílů seriálu. Jenže tady se stihnou záporáci projevit, což vzhledem k jejich dementalitě není moc dobrý (zvlášť Andersen, který mi připadal divný už v seriálu, tady dává nový rozměr výrazům "MANGOR" a "ZVRHLÁ JAPONSKÁ PŘEDSTAVA O KATOLÍKOVI"). Všechny ty krásně tajemné niance, co byly v seriálu naznačeny, se tady vypálí buď naplno (a to nejlíp v již zmíněných nekonečně vymletých monolozích), nebo jsou "jen" nadhozeny ubohou formou pseudonenápadného odkazu. No a jako poslední zkritizuju očistce hodný úpadek na muzice. Ten tomu dal korunu. Pořád to má ale slušný příběh, až na pár výjimek slušivý háv a Alucarda. ()