Velkolepá fantasy o věčné lásce plná fascinujících triků, bojových umění a šermířských soubojů. Yi-Gwak je slavný lovec démonů. Osud mu připravil strastiplnou cestu. Během života ztratil mnoho přátel, ale největší ranou byla smrt jeho lásky, nevinné dívky Yon-hwa. Yi-Gwak vstupuje před bránu nebe, místo, kde žijí démoni a duchové, kteří nebyli vpuštěni do nebe. Chce tam najít svou milovanou a pokusit se vrátit ji zpět na Zemi. Netuší, že nejsilnějšího protivníka potká teprve zde. Jeho zesnulý učitel Ban-chu se stal temným vládcem… Legenda o věčné lásce a odvaze, která boří hranice mezi nebem a zemí. (oficiálny text distribútora)

ssscream

Asi jsem se dostatečně nepovznesl na další úroveň, abych mohl dát lepší hodnocení než to co jsem dal, ale já jsem se neskutečně nudil a byl bych vděčný za to, kdybych v polovině filmu najednou viděl závěrečné titulky. Ta jedna hvězdička je jen za pěkný prostředí a celkovou výpravu. Hercům jsem nevěřil ani vteřinu. ()

Grimaldi

Než jsem si film pustil, byl sem celou dobu, na základě obalu filmu přesvědčen, že se jedná o další z řad mnoha čínských romantických fantasy. Po zhlednutí traileru mi ale došlo že se bude jednat o něco zásadně jiného. Zaprvé nejsme v Číně ale v Jižní Koreji. A hned začátek filmu evokuje svými postavami spíš vedlejší linku skřetů z pána prstenů. Děj se pak relativně rychlým spádem dostává do říše na pomezí živých a mrtvých. Pro lepší pochopení pohnutek hlavního hrdiny nás pak pomocí flashbacků vrací zpátky na zem. Obvykle by mě už jen takový popis děje fantasy romantiky od filmu odehnal, ale tady se tvůrcům povedlo mě zaujmout. Nebylo tu očekávané nadbytečné množství láskyplných scén, akce občas, hlavně ve zmiňovaném úvodu dokázala strhnout a nebýt přehršle digitálních efektů v akčních scénách později a hlavnímu zloduchu bez řádné motivace, dopadl by film v mém hodnocení o poznání lépe. ()

josmart

Korejská fantasy, výborné triky, tradiční choreografie s lítáním na drátech, přehledný děj, postav tak akorát. Hezké na koukání, ale emočně nefungující. ()

rozum i cit

Z mého pohledu promarněný potenciál. Námět nebyl nezajímavý, některé okamžiky i scenérie byly pěkné, ale další působily jako počítačová hra. Stejně tak střih a neustálé vzpomínky na minulost spíše škodily, celek působí roztříštěně až chaoticky. Kdyby byl film udělán více v duchu Hrdiny, Klanu létajících dýk, Tygra a draka, nebo klidně i Pána prstenů či Válečníka, mohl být strhující. U mnoha scén (zejména těch bojových) mi, bohužel, myšlenky unikaly jinam, což se mi u výše uvedených snímků nikdy nestalo. Jeden a půl hvězdičky za některé záběry a momenty, za pěkný konec a samotnou myšlenku lásky vedoucí k osvícení. Poslední výhrada-Jung Woo Sungovi dlouhé vlasy sluší, ve Válečníkovi byl téměř neodolatelný, tak proč mu tady, chudákovi, narazili na hlavu místo vlasů mop na podlahu (v němž navíc neustále vypadá, jako kdyby neuměl do pěti počítat)? ()

moonlight

Môj pohľad na tento film absolútne vystihol molotov. Po zhliadnutí som myslel iba na to, kedy si to pozriem znova. Jedným slovom nádhera, a to i napriek tomu, že viac filmových sĺz za hodinu a pol som doteraz nezažil... ()