Reklama

Reklama

Bobby Yeah

(festivalový názov)
  • Česko Bobby Yeah (festivalový názov) (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Horor
Veľká Británia, 2011, 23 min

Obsahy(1)

Bobby Yeah je neľudský tvor, ktorý zažíva sériu čoraz bizarnejších a desivejších stretnutí po tom, ako ukradne zlomyseľnému dieťaťu milované zvieratko. (Fest Anča)

Recenzie (19)

ricci.s 

všetky recenzie používateľa

Totálny psycho bizár. Ja netuším, čo to kurva bolo, netuším ani, čo tým chcel autor povedať (asi najskôr nič), ale niečo podobné sa často nevidí. Vlastne som počas celého trvania tohto animovaného zázraku čakal, kedy sa to "záhadné" červené tlačidlo opäť objaví a aké peklo potom nastane. Potom som sa už nechal unášať jedným šialenstvom za druhým, plným slizu a všelijakých možných aj nemožných kreatúr. Toto rozhodne sadne málokomu, pre mňa je však Robert Morgan neskutočne talentovaný umelec, aj keď fakt neviem, čo sa mu pri tvorbe tohto kraťasu honilo hlavou. ()

JohnMiller 

všetky recenzie používateľa

Bobby Yeah je bizarná, úchylná groteska pravdepodobne pre veľmi úzky okruh filmových nadšencov. Nemá to dej a ani zmysel (Pokiaľ má tak som naňho neprišiel) Ide tu iba o audio vizuálne (plastelínové) orgie. V takomto originálnom podaní mi tento art sedel. Skôr ako obsah toho čo je tu oficiálne vložený je výstižnejšie to že sa tu jedná o chlapíka ktorý ukradol bábätku domáce zvieratko. Bábo si svoj majetok značí tým že na ne lepí tlačítka. Po stlačení toho tlačítka sa dejú s osobou ktorá to má na sebe prilepené nenormálne prasačiny. Bobby Yeah je na nešťastie tlačítkom tiež poznačený a chráni sa aby mu to nejaký kumpán nestlačil. ()

Reklama

Hamaradža 

všetky recenzie používateľa

Po prvotných zhliadnutiach (pri ktorých je pravdepodobné ohúrenie dychvyrážajúcou presnosťou a technickou dokonalosťou Morganovej stop-motion animácie, ktorá patrí k svetovej špičke, smelo po boku Švankmajera či Quay Brothers) je veľmi zaujímavé prejsť aj k analýze spirituálneho presahu Bobbyho Yeah (ako i väčšine ďalšej jeho tvorby). Postavy jeho filmov sa s Kafkovsky nejasným cieľom, časom či priestorom, dostávajú do surreálnych (a nebezpečne fyzicky hmatateľných) svetov, či situácii, ktorým rozumejú samé zrejme iba o trochu viac ako samotný divák. V týchto chaotických nočných morách si prechádzajú tými najhoršími útrapami a absolútnym rozpadom akýchkoľvek istôt, aby napokon dosiahli oslobodenie, nájdenie absolútneho šťastia, možno i vyššej formy vedomia, nie vymanením sa z hrôzostrašných svetov, ale akceptovaním svojho osudu, nájdenie slobody v chaose, nájdenie blaženosti v pekle. Napriek formálnej desivosti mi teda Morganove filmy koniec koncov pripadajú v istom smere prekvapivo krásne, ich vnútro je krehko transcendentné. ()

Madsbender 

všetky recenzie používateľa

Mutácie, brutalita, tlačítka, halucinácie, prelínanie reality a unikátne dizajnérske nápady. Lee Hardcastle sa v rámci jedného LSD tripu rozhodol stať Lynchom a pod pseudonymom si natočil svoju vlastnú verziu Eraserhead (ktorý je v početných scénach doslovne citovaný), bez onoho šerosvitu, zato so zachovanou postindustriálnou atmosférou. Jedinečná bizarnosť a budúca modla filmových sadistov. 85% ()

darkrobyk 

všetky recenzie používateľa

Tool, Věc, Švankmajer. Při sledování tohohle fantastického kousku mě napadá tolik věcí, až je to radost. Nespoutaná fantazie, kdy jeden bizarní prvek vytváří další a další, je doplněna výbornou hudbou, která mi v jistých tlačítkových sekvencích společně s animací připomněla Tool (Sober, Schism, Stinkfist a další). Rozhodně není tenhle snímek o hnusu, je totiž dekadentní. Dekadence nalézala krásu tam, kde ji dříve nikdo nehledal, proto je tenhle snímek o kráse. ()

Galéria (2)

Reklama

Reklama