Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

slunicko2

Depresivní snímek o (nejen) amerických šťastných nešťastných aneb peklo maloměsta. 1) Výborné ztvárnění poměrů v americkém maloměstě (resp. předměstí). Postavy si vlastní volbou nebo z nedostatku takové volby nebo z genetických či jiných důvodů vytvářejí vlastní vězení, z něhož není úniku. Tato determinace je příznačná pro myšoidní duchovně slabé necharismatické hrdiny. Cesta z tohoto pekla vede přes sebeočistu utrpením (pedofil), což ovšem myšoidé nejsou s to pochopit (beseda o paní Bovaryové)._____ 2) Film vemlouvavě zobrazuje duchovní tápání hlavní hrdinky Sáry (Kate Winsletová), která jediná nazírá skutečnost. Volbou slabocha Brada (Patrick Wilson) za katalyzátor své emancipace však jasně ukazuje, že není schopna svůj stín překročit a z osudové sítě se vymotat. Filmové vyřešení vzájemného vztahu bez ohledu na to, jak se nám líbí či nelíbí, je pak jen přísně logickým a vlastně nezbytným východiskem._____ 3) Tvůrci velmi vážně operují symboly společenského statutu amerického životního stylu nižších středních vrstev - domy, zahrady, americký fotbal, ženské spolky. Jakékoli narušení těchto "jistot" vede k hysterickým reakcím (pedofil v bazénu, polibek "krále plesu" ). Symbolickým pojítkem všeho, co se ve filmu děje, jsou děti, i když o ně vůbec nejde._____ 4) Text distributora psal opět někdo, kdo film neviděl - v podrobnostech odkazuji na komentátora 4daPeace._____ 5) Film nutně potřebuje nůžky, vystřihl bych alespoň půl hodiny v první, dosti nudné polovině._____ 6) Český překlad názvu filmu - Jako malé děti - je zcestný. Z našich "hrdinů" žádní dospělí nikdy nevyrostou. ()

Remedy

Činy a pohnutky, které podstatným způsobem ovlivní naše budoucí jednání, skrývaná a potlačovaná touha, předsudky, obavy, davové šílenství, zdrženlivost, opatrnost, nerozhodnost, nekonečná mateřská láska, závist, nenávist, staré rány z minulosti, zklamání, ztráta blízké osoby, podlehnutí... ALE především ukázkové vztahové drama, které působivě spojuje několik lidských osudů a v každém jednotlivém případě ukazuje, jak strašně lidé nejsou dokonalí, že všichni děláme chyby a jak spousta "neduhů" často plyne ze zoufalství, z touhy po změně, touhy "znovu dýchat"... A Kate je jako Sarah prostě úžasná. "JDE O TOUHU PO ZMĚNĚ A ODMÍTNUTÍ PŘIJMOUT ZBYTEK ŽIVOTA V NEŠTĚSTÍ." ()

René.girl

Život je otázkou priorit!Film se skvělým záměrem, ale proč to proboha muselo bejt tak dlouhý??A proč mi ta Kate laze na nervy pokaždé, když v nějakým filmu brečí?? 80% ()

jajinka

Ehm, oficiální text distributora šlápnul trošičku vedle.."jeho manželka rozhodně doma trpělivě nevychovávala syna.. tady byla ukázaná rodina z pozice matky živitelky a otce celodenně pečujícího o dítě.." ()

italka63

Všechno, co bych řekla krásně napsala kleopatra, takže nemá cenu to rozebírat dál.Takhle to v životě chodí....skvělá Kate Wnslet, ale i herci z ostatních rolí,představitel Ronnieho s jeho mrazivýma očima a nešťastnou úchylkou, takže celek filmu krásně vyzněl do svého závěru, podbarvený moc pěknou hudbou. Moc se mi to líbilo a čtyři hvězdy. ()

Damiel

83 % - Tak jedna opravdu kulervoucí scéna by tu skutečně byla :-))) Ale vážně: trochu á la Americká krása, se skvělou Kate Winslett, mezi ní a Patrickem Wilsonem to fakt jiskřilo, takové to pravé erotické napětí. Trochu bych ale zkrátil stopáž a vypiloval konec, kde jsem některé zvraty vycítil v kostech. ()

swed

K filmu mám dvě výhrady, ta první se týká příběhové linie devianta, bez které by se vyprávění klidně obešlo, a tím by se zkrátila zbytečně dlouhá stopáž a také by více vynikla hlavní část filmu. Druhý menší problém mám se závěrem, který byl pro mě trochu neuspokojivý (přece jen jsem doufal v něco jiného). Se zbytkem filmu jsem byl ale nadmíru spokojen, perfektně vykreslená atmosféra předměstí (připomínalo mi to "Zoufalé manželky"), bez výjimky přesně obsazení herci a otázky potřeby životních změn, které nutí k zamyšlení. Netradiční film, který si zaslouží více než jedno zhlédnutí. 8/10 ()

Aleee89

Další z filmů, které mě zaujaly a který jsem prostě musela vidět (a taky chtěla). Už jenom kvůli zajímavému námětu a Kate Winslet, která je v pohodě herečka, naprosto normální a ne žádná barbína. Asi jsem od filmu čekala více, ale přesto se mi povětšinou líbil, i když dívat se na šeď předměstí, tak obyčejné životy, ze kterých vám až může být blbě, to příjemné není, protože to je realita většiny z nás. Mám ráda realistické filmy, ale tohle na mě bylo možná až moc syrové. Takové bez života. Ale herci nezklamali, rozehráli své party dobře, i když člověk se asi jen těžko s nějakou postavou ztotožní. Není to ani romantický film, přesto je to o "lásce". Stojí za zhlédnutí, je nesmírně zajímavý, ale možná až moc neosobní a odtažitý. ()

Chrysopras

Klasická zápletka obalená několika netradičními motivy. Zvláštní atmosféra. A ještě zvláštnější konec, který mi úplně nesedl. Proto jen průměr. ()

lioncel

normálně mam většinou velký problém vcítit se do postavy ženy, která si vyměňuje své tělní tekutiny s někým jiným, než s tím, od koho se nechává živit, ale tady u mě žádný problém nenastal .. oba .. jak Sarah (klasicky zcela přirozená Kate Winslet), tak i Brad byli do svého vztahu vlastně násilím vtlačeni svými životními partnery .. obzvláště od Kathy (excelentní výkon Jennifer Connelly) to bylo úplně ukázkové a vzorové – to její nádherné mateřské nadšení ze synáčka .. až přitom úplně zapomněla, že manžel není jen chůva, ale také muž … i jako celek, se všemi těmi dalšími dějovými odbočkami, se jedná o zajímavý, dosti pravděpodobný příběh ze života … ()

berusche

A už je to tu zase!!!!!!!! PROČ? Proč já se vždycky vrhnu na snímek, ve kterém hraje tahle šedá ošklivá myš? A proč to udělám vždycky i přesto, že vím, že se mi nebude líbit. Jako obvykle mám problém s rolí, kterou hraje, jako obvykle mi leze na nervy a jako obvykle usoudím, že ona snad ani nemůže hrát role, které by mě neiritovaly hned od začátku (teď mám pocit, že jsem jako ta matka, co hodnotí Paní Bovaryovou = nn, to je moje oblíbené dílo a čestně prohlašuji, že Paní B. nepovažuji za cou*u). Vadí mi, že její role je pozicí, ve kterém bych se nechtěla vyskytnout, vadí mi její vnucování se do záběrů, vadí mi dokonce i to, jak se hýbe, mluví (ne, já vážně nemám pocit, že bych byla zaujatá). Navrhuji doplnit kolonku "které herce vážně nemám ráda"! Vidíte, a pak celý komentář můžu hodit do kopru, protože jediné, co si z filmu pamatuji, je ona. Tak jo, ještě taky dodám, že Páťa Wilson je herec jedné tváře a závěr pro mě osobně není rozhodně žádné velké finále, které bych s pochopením přešla jako logické. Přesto má snímek pro rodiče ve středním věku zřejmě co nabídnout. Ještě, že nejsem ve středním věku, teda rodič, tak špatně, znovu: ještě, že nejsem utrápený rodič ve středním věku! ()

easaque

Filmy z americké produkce mě málokdy potěší. Tento však byl vyjímkou a vlastně překvapením, protože jsem to nečekal. Vztahy a problémy v něm byly nastíněny citlivě a nevtíravě a všechno dohromady probíhalo přirozeně. Herci byli civilní a režisér se nesnažil šokovat, moralizovat, či nějak ospravedlňovat postavy. Témata jsou docela ožehavá, ale vhodně přiblížená a dá se do postav dobře vcítit a prožívat to s nimi. A hlavně mě nezklamal ani konec, který se vymyká americkým standardům. Takže u mě to má lepší 4 **** ()

deepend

Todd Field mě zaujal už svým předchozím "vztahovým "filmem V LOŽNICI, proto jsem byl zvědavý na jeho další dílo. Tak jako v předchozím filmu, se jedná o příběh ze zdánlivě poklidného předměstí. Film má jakoby dvě hlavní dějové linie: 1) Vztah vdané ženy s ženatým mužem, kteří se zoufale snaží někam utéct ze svého stereotypu, 2) Příběh pedofilního souseda Ronnieho. Největším přínosem tohoto filmu jsou určitě herci, hlavně Kate Winslett, Jackie Earle Haley a Phyllis Somerville. Vypíchout ty nejlepší scény z celého filmu není tak snadné ( to bych tady musel popsat celý film:-). Asi nejvíc se mi vybaví první setkání Brada a Sarah, Ronnieho přítomnost v dětském bazénu, Sářin rozbor Paní Bovaryové, scéna kdy Ronnie čte poslední vzkaz od své mrtvé matky, no a samozřejmě závěr... ()

dezorz

Trocha vizualne farebne prearanzovane a obahovo mierne nakombinovane, kedze ide o dramu s depresivnym podtonom, tak velmi takto film byt nemusi. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz