Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

Razzor_82

"Jde o touhu po změně." Klasická vztahovka ve které se maloměšťáci snaží oživit své nudné životy a vymanit se tak ze stereotypu. Kdo by nechtěl být jednou zase zamilován. Kate Winslet doslova září znovu nalezeným štěstím. Škoda jen toho laciného konce. 8/10 ()

Vabr

Jejdamane, to mě nějak moc nebavilo. Už z úvodu jsem poznal, že ze stylu vyprávění a postavy vypravěče nejsem dvakrát moc odvařenej, ale tak co, třeba se to postupem děje zlepší a chytne mě to, říkal jsem si a koukal jsem normálně dál - až do hodiny a půl, mé pomyslné hranice, kdy jsem nakonec film vypnul, protože mě to ani po té hodině a půl nechytlo a bylo mi už nadmíru jasné, že to není drama pro mě. Mě to zkrátka vůbec nebavilo. Postavy mě nezajímaly, děj mě nezajímal, vypravěč mě otravoval. To prostě pro mě nebylo. Jedná se tady bohužel o jedno z úskalí žánru dramatu, a to takové, že to člověka musí jednoduše chytnout za srdce, a to, když se tak bohužel nestane, je špatně. To se tady přesně stalo pro mě. Vyhodnocení: Ale tak hvězdné obsazení tu bylo v plné palbě ()

E lan

Hodně povedený výlet do povrchního amerického předměstí. Vše ve stylu zoufalých manželek (v tomto případě matek) navíc se smysluplným scénářem. Zajímavé a hlavně zábavné. ()

tančísvlky

objemný film,ktorý ťa nenechá na sekundu na pokoji...Je to prekrásne utvorený film. Hlboko sa klaniam ... Kontraverzné a geniálne. Kate WINSLET je presvedčivo svoja ,treba na nej nechať oči... ()

ecis

Nadherna romaticka drama. Krasny a krehky vztah na pozadi malomesta, ktory uz na zaciatku nema sancu prezit... Ustredna dvojica predvadza herecky koncert, pri ktorom vedlajsie pribehove linie sa mi stracali; neublizili, ale ani nepomohli filmu ako takemu. ()

Chosef76

Film o hledání a nacházení. Není náhodou naše manželství, které vyústilo nevěrou, ve skutečnosti sebeklam? Není ten, s kterým jsme nevěrní tou pravou a jedinou správnou cestou? Nejsou cíle, které si vytyčíme, jen ztrátou času a nejsou naopak obyčejné malé radosti, které nás bezprostředně obklopují, tím co by nás zcela naplnilo? Kate Winslet je tak opravdová, vřelá, šarmantní, že jsem od ní v Little Children nemohl odtrhnout oči. Ona a vykreslenost dalších, poněkud bizardních, postav snímku vytvoří úžasný a velmi hluboký divácký zážitek. ()

Petulka88

Už nějakou dobu se mi nestalo, že by mě film mile překvapil. Tomuto dramatu z typického amerického maloměsta se to ale povedlo. Všechny charaktery jsou vesměs uvěřitelné, dobře zahrané a jeden by i řekl, že jsou ze života. Nejvýraznější postavou je tady ,,úchyl od vedle" Jackieho Earla Haleyho, za kterého byl herec po právu nominovaný na Oscara. Snad jen toho vypravěče si tvůrci mohli odpustit, působí dost rušivě (ale mohlo to být jen dabingem). Jinak za mě parádní 4*. ()

liberator

Todd Field zvolil veľmi zaujímavý spôsob rozprávania, ktorým zdôrazňuje spätosť s literárnou predlohou. Veľký dôraz kladie aj na filmovú interpunkciu - najvýraznejšie to je vidieť na poslednom zábere, ktorý pôsobí nielen ako bodka za vetou, ale aj za celým textom. Veľmi vydarený film. ()

Brutna

Musela jsem se hodně překonávat,abych to vydržela až do konce,pro mě to byla velká nuda a navíc scény s pedofilem!blééé...Byla jsem dost znechucená!!! ()

radeckator

Film fajn, ale přišlo mě zbytečný cpát dva filmy a ještě k tomu naprosto odlišný do jednoho (taky mě přišlo, že jsou celkem jednoduše a ne moc originálně propojený), no ale budiž, jenže ten doplňující a vše dovysvětlující komentář, jako kdyby vše nebylo jasný bez něj, mě chtě nechtě stavěl do pozice hlupáka a to já prostě nerad. ()

bono22vox

Drama o tom,co se stane v okamžiku, kdy zoufalým manželkám dojde smích... Už v Americké kráse jsme viděli, že na předměstí se dějí věci. A právě tady žijí i naši hrdinové. Režisér T. Field nás nechává sledovat s odstupem všechny klíčové postavy a postupně se k nim dopracovávat blíž. Na budování husté atmosféry s předzvěstí výbuchu je Field expert. V Sarah roste touha utéct z nefunkčního manželství, na Brada čeká reparát závěrečných zkoušek na právech a k domu May se opě chystají bijci pedofilů. Zlověstné šumění topolů podél ulice dává tušit, že katarze je na dohled - jednotlivé malicherné konflikty pro ni sice netvoří dostatečně výživné podhoubí, ale jak je známo, stokrát nic umořilo osla. Lidová moudrost tu funguje stoprocentně a vyvrcholení je dokonalé. Když si vzpomenu na pocity v kině, tak musím řict, že se mi po dlouhé době v kině opravdu ulevilo. A nakonec důležitá zpráva pro nadšence K. Winslet - i tady spatříte její tělo všude bez. Tentokrát prý už naposled... ale nikdy neříkej nikdy :-) (viz. Předčítač) ()

danny_21

Vztahové drama ve kterém se ukáže, že nakonec možnost změny a volby je tak malá a že vítězové ve vzájemných, běžných lidských vztazích vlastně nejsou. Výborná Winslett, škoda že má oblíbená Jeniffer nedostala víc prostoru - 70 % ()

bearmeedek

Filmů o manželské nevěře bylo natočeno hodně. Většinou klasická linka. Potkají se dva, kteří ve svém manželství nemají vše až tak úžasné, najdou v sobě zalíbení a pochopení a dojde „nevyhnutelně“ i na sex. Chvíli mají krásný tajný vztah, ale vždycky se to z nějakého důvodu časem podělá. A film potom končí rozčarováním, depresí, případně tragédií. Tento film je ale jinak udělaný. Stokrát omleté téma má jinou příchuť. Film je zajímavý i tím, že se tu prolíná několik dějových linek. Nemám rád ve filmu průvodce zvaného Vypravěč. Tady byl taky, ale úplně jiný. Ten mě bavil a dodával příběhu osobité kouzlo. Název filmu „Jako malé děti“ je fungující a zaboduje nejvíc na konci. ()

mira.l

Jedna hvězdička z milosti pro Kate Winslet. Jinak čistý odpad. Něco tak nudnýho a dlouhýho jsem zas nějakou dobu neviděl. ()

polonius

Pořád mně to připomínalo American Beauty. Vynikající sonda do našich životů. Reflexe toho, kde je ta hranice touhy po svobodě a odpovědnosti k životu vlastnímu a předevěím životu lidí na nás závislých. Další z dramat jako šité na míru Kate Winslet (Revolutionary Road, The Reader). ()

biopanic

Vzťahy sú akoby labyrintom. Ja proti tebe, každý na opačnej strane, hľadajúc si cestu k druhému a často i sám k sebe. Čo ale robiť, keď na polceste zistíme, že nás to viac ťahá k nápisu EXIT ako do stredu? Čo robiť, ak sa z krovia vynorí niekto tretí? Čo vtedy, keď túžime po vode a ten druhý nám odmieta zakričať kde je studňa? Kate Winslet uverím všetko. Jeden jej pohľad a poznám odpoveď... ()

departed

Film o lidech a jejich životech. Možná to bude trošku spoileroidní. Už jen název Little Children jakoby potvrzoval fakt, že všichni, ať už teda ty děti nebo dospělí - rozumný člověk či psychicky narušený člověk - mají v sobě stále cosi dětského. Nikdy neděláme věci dokonale. Máme své chyby, touhy, poznatky, své přátelé, rodinu a pokud nás někdo má rád, tak i s naším vzhledem, ať už vypadáme jakkoliv nebo děláme cokoliv, určitě se najde alespoň jedna osoba, která k nám vzhlíží. Nerozhodujeme se vždy správně. Někdy máme zvrhlé představy. Ze špatných věcí, které jsme v minulosti udělali, se můžeme poučit a může nám být dána tzv. "druhá šance". Ze šťastných zážitků máme radost a chceme, aby trvali věčně. Za doprovodu vypravěče, který nám říká občasné myšlenky hereckých představitelů, aby jsme byly v "obraze", se film táhne pomalým, příjemně ,,odsejpajícím" tempem. Máme dostatek času, abychom se ztotožnili s každou základní postavou. Žena, která je nespokojena se svým životem a se svým mužem, který onanuje u počítače nad nahou ženskou, potká muže, který je pro změnu nespokojený se svou ženou a stereotypem svého života. Narušený psychopat (perfektní role pro Earla Haleyho, už jen kvůli jeho vzhledu), který má zápis v trestním rejstříku a celé městečko, kromě jeho matky, ho nesnáší a bojí se ho. Policista v penzi, který v minulosti zastřelil dítě, tak i přesto co udělal, má za největší zrůdu onoho Ronnieho, který se odhaloval nahý před dětmi a svůj trest ve vězení si již odpykal. Ono všechno vlastně nakonec dobře dopadne, ale záleží to na tom, jak budete film po celou dobu vnímat. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz