Ústřední hráči příběhu tvoří známý milostný trojúhelník, jehož potenciální přítomnost provází většinu manželských soužití od nepaměti. Nová žena v životě ženatého muže znuděného stereotypem a zdaleka už ne tolik překypujícího láskou k choti, které to kdysi před Bohem slíbil. Přidejte k tomu úpěnlivou sexuální potřebu a touhu po novém těle a vyjde vám, že Brad (Patrick Wilson) je v tom se Sarah (Kate Winslet) až po uši. A jeho manželka Kathy (Jennifer Connelly) přitom trpělivě vychovává doma jejich potomka a na manželovy pozdní příchody z práce nahlíží stále s neskrývanou důvěrou v oku. Brzy se však o Ní doslechne a nic už není jako dřív... (oficiálny text distribútora)

GOREGASM

Už svým debutem In the Bedroom ve mně zanechal Todd Field hlubokou stopu a svým druhým režijním počinem potvrzuje, že těžká dramata v nichž dává maximální prostor hercům nejvyšší světové extratřídy budou u něj standardem. Tentokráte zvolil příběh dvou manželských nevěr, který paralelně doplňuje beznadějná existence právě propuštěného child molestera. Field nikam nespěchá a naopak nechá vše pozvolně kulminovat až k silnému finále. 85% ()

matthew.17

Núdzový východ pre začiatočníkov. Kate Winslet si opäť vybrala postavu, akú hrala v Judovi, Titanicu, či N.Východe a to ženu ktorá je so svojím milencom subjektívnou kritikou voči spoločnosti a opäť ju zahrala bravúrne a úplne iným spôsobom. Jackie E. Haley je tiež vynikajúci a oscara by si zaslúžil, a napriek názvu sa film na nič nehrá a rozohráva nežnú vzťahovú drámu o túžbe po slobode a láske. Naozaj výborný film. ()

Heroine odpad!

I když vedlejší dějová linka s Ronniem, zoufalým pedofilem z předměstí, je docela zajímavá, jinak se mi celý film vůbec nelíbil. Jo, herecké výkony jsou dobré, ale nic extra výrazného. Ale vypravěč, který říkal něco úplně jiného, než jsem přitom ve filmu viděla, ten mne štval děsně. Navíc mi byly postavy všechny nesympatické, a snad úplně nejvíc Bradova manželka Kathy. A co ten závěr? Jako že všechno je vlastně OK, a vrátíme se k tomu, jak to bylo? Pěkná zhovadilost. Naprosto marný film. ()

brumbrum odpad!

Nedopozeratelna sracka, slabomyselna a urazlivo debilna: nacpat do jedineho filmu pedofila, homosexualov, transvestitov, neveru, zlych rodicov, temy o kastracii, nasilie, rozsexovane mamicky atd., to je na Ginesovu knihu samo o sebe a netreba ani toho debilneho rozpravaca, ktory to cely komentuje. Titulky nam nanucuju, ze 'vacina manzelstiev trpi neverou', to je tiez sracka - mame 20 rokov krasne manzelstvo a pozname kopu dobrych rodin; treba tocit o nich a nie tieto uchylarny. Cakal som psychologicky rozohranu temu o nevere a nie unudene mamicky, ktore roztahuju nohy v detskom parku hocijakemu parku. Ked vidim 'romanticka drama', napadne ma 'Zapisnik jednej lasky' a nie kopa hovan. ODPAD ()

Xatrix

Little Children bych nejvic prirovnal k dramatu 21 Gramu, vse je podrizeno postavam ale zde hlavni charaktery spojuje prostredi, nikoli udalosti. Samotny nazev je dosti zavadejici, kdy osud si s postavami hraje jako s malymi detmi - neschopne jakkoli vzdorovat. At uz jde o milence, prozivajici po letech stesti, nebot jejich skutecni partneri jsou zamestnani praci, tak i obnazujici pedofil a byvaly policista, ktery se nezbavil tramatu, jsou postavy naprosto realne. Pribeh milencu je porovnavan s pani Bovariovou (kdy sama hrdinka jeji pribeh analyzuje) a funkce vypravece prijemne dokresluje knizni nadech celeho filmu. Nesmim ani zapomenout na slusivou kameru, kdy reziser se neboji experimentovat a serviruje nam napr. precizni kolaz zaberu dokonale pospojovanych, ze divak nepozna kde doslo k prechodu. Po celou dobu filmu jsem se bavil a s napetim sledoval osudy postav s presvedcenim, ze dam 4*, ale samotne vygradovani pribehu me nuti jit vys.. Smekam 8/10 ()

GIK

Kvalitně odvedená řemeslná práce, dobré herecké výkony, především skvělá Kate Winslet, zajímavý příběh i osudy hrdinů, ke konci by se napětí dalo krájet, já osobně jsem skoro dostal infarkt miokardu. Pak tu jsou taky velmi podivné osoby: synek hlavního hrdiny nosící neustále i v bazénu za parného léta kulicha, odborník na reklamu – velkej magor a především odporný megaúchylák Ronnie, který mi pokazil dojem z celého filmu. Proč mu dali takový prostor? Bez něj by to bylo jasně za 4*! Jó, předved určitě brilantní výkon na Oscara, ale mně z něj prostě bylo blbě. Takhle je to za 3,5 a můj "oblíbenec" Ronnie to nakonec převážil směrem dolů. ()

Kalimero13

Je mi líto. Sice se na to opravdu krásně kouká, Kate je skvělá herečka a celý děj se poctivě snaží završit svou myšlenku, ukázat svůj názor na věc. Do té doby je to vše v pořádku, až na posledních 5 minut. Ty důvody které vedly k takovému konci jsou narovinu směšné a zabíjejí hlavní myšlenku filmu. Popravdě nevím co si z toho filmu mám odnést. Pochybuji že si někde spojil příběh o mrtvém otci a osamělém synu, když Brad vjížděl do dodávky a důvody Sarah byly také veskrze nejasné. Celá dvouhodinová stopáš prostě v závěru vyšumí a film pozbyde smyslu. Kdo například nadával na konec filmu "Parfém, příběh vraha", nebylo to více než osobní zaujatost. Ten konec měl myšlenku. Tady mi uniká. A to je bohužel škoda. ()

Yojimbo

Krásné vztahové drama, které mě zkrátka dostalo. Nevím, co jsem čekal, ale rozhodně ne nejednoznačné postavy, které lze tak snadno milovat i nenávidět. Tenhle film je zkrátka "psychologický" v tom nejlpším slova smyslu. ()

Yomega

Opravdu velmi silný zážitek, ale přesto jsem asi čekal více. Hlavně závěr, kdy napětí stoupalo a člověk si říkal „co z toho asi vyleze“ byl pro mě trošku zklamání. Přesto musím říci, že to byl jeden z nejzajímavějších filmů, které jsem za poslední dobu viděl….a mimochodem Jennifer Connelly je jako vždy úžasná.....tak po druhé projekci upravuji na maximum. Je to skutečně mimořádný film a po druhé snad ještě silnější, než poprvé. ()

denisavary

Manželem zanedbáváná Sarah se poblouznila do Brada , který je zas zanedbáván svojí manželkou.....výborné drama o lidských vztazích, které je doplněno životem pedofila Ronnyho, který nedokáže překonat svojí úchylku. Přiznávám se, že mě víc zaujal děj právě Ronnyiho (Jackie Earle Haley ho zahrál na výbornou), kde mě provázely rozpoluplné názory, byl mi nechutný, ale zárověn mě doprovázela na ním lítost... ()

cerbygerby

Dobré herecké obsazení mě zaujalo... Jennifer Connelly a Patrick Wilson jako pár který žije ve stereotypu...nečekané setkání s Kate Winslet a milostný trojuhelník může začít... Docela jsem se bavil, i když se tam toho tolik neděje a film trvá přes dvě hodiny, tak to docela šlo, takže pro mě opět 4 hvězdy ()

Koprska

Jsem okouzlena.. Příběhem, hereckými výkony, hudbou.. ale hlavně - vypravěčem... Vypravěč mi navodil pohádkovou atmosféru někde nad, kde se dá část mezi řádky... Celé to ve mě vyvolalo poklid a soulad.. ()

Alice02

Nic není dokonalé. Tak v tom případě tenhle skvost musí být výjimnka potvrzující pravidlo! Hřejivý i děsivý, dojemný, pravdivý, krásně odvyprávěný, plný emocí, nádherné hudby, skvělých herců... Při sledování mě pořád napadala jedna myšlenka - že každý si zaslouží trochu lásky a pokud něco chceme, jdeme za tím kamkoliv. ()

chrispe

Víc než příběh ústřední dvojice mě (překvapení?) zaujal příběh sexuálního delikventa v podání Jackieho Earle Haley, který cloumal mými pocity jako kdyby jely po horské dráze. Přitom bych řekla, že právě Brad (Patrick Wilson) a Sarah (Kate Winslet) mi toho dají mnohem víc, protože bych si dovolila tvrdit, že jejich osudy mapují životy mnoha lidí (včetně mého), kdy žijeme ve stereotypu, který nám nevyhovuje a tak se snažíme (více či méně úspěšně) utéct pryč. Změnit to. Ale stejně jako kniha Madame Bovary pro mě bude navždy, víc než knihou o pokusu změnit svůj osud a vytrhnout se společnosti, knihou o neskutečném sobectví, je to tak i u tohoto filmu. Možná jsem moc krutá, ale v tomto filmu mi zkrátka chybělo postavení se svému životu čelem namísto zbabělého útěku. Ale vlastně co bych chtěla, že. V životě to takhle nechodí. ()

Charlie84

Není to špatný film. Bohužel dle mého názoru není ani zvlášť dobrý. Příběh je slepencem několika lidských osudů, (úchyl, manželka, manžel, milenka, manžel - úchyl, ad.), které si jdou každý tak trochu svou cestou a odmítají se protínat nebo na sebe jakkoli reagovat. Jednotlivé scény jsou vždy aktraktivně rozehrané, aniž by vyústili...tak nějak v cokoliv...což můžeme bohužel říct i o konci a celkovém vyznění filmu. Zaujmou výtečné herecké výkony, otevřený konec bych si v tomto případě troufal označit až za experimentální, stejně jako způsob, jak scénárista zachází s "vypravěčem". Za tři, nelituju, že jsem to viděl, možná bych to i doporučil, ale spíš jako zajímavý zážitek, než kvalitní film. ()

Hpatrik

Zajímavé vztahové drama, herecky téměř bezchybné, líbilo se mi využití vypravěče jako zprostředkovatele jejich pocitů, a výtečná hudba Thomase Newmana. Naopak jsem nebyl úplně nadšen z vyvrcholení příběhu, hlavně co se scénáře týče. Lepší tři *. ()

tranquill

"Minulost změnit nemůžete..." Já, ač se mi styl vyprávění líbil, bych ale scénář trochu změnil, zdál se jaksi bez té hlavní linie, respektive pro mě bez většího zaujetí a překvapivé bylo použití výrazně erotických pasáží, to bych očekával spíše v erotickém thrilleru... ()

bararich8

Dobře zahrané všemi aktéry a plus dobrá herecká sestava sama o sobě. Konec jsem čekal tedy o dost temnější, ale možná je dobře, že tvůrci překvapili, ač je to na můj vkus a po celkovém vyznění filmu moc sluníčkové. Jinak ale překvapivě dobrá podívaná, pokud na tohle zrovna máte náladu a běží to v telce. 3,5* ()

anitae

Správný film asi musí přijít ve správný čas. Na hlas komentáře jsem si musela zvyknout. Táta na mateřské Brad a antropoložka Sarah, předměstské matky na lavičce na hřišti, Hezounek. Manžel Sarah obdivující kočku na internetu, noční liga, bývalí policajt, čtenářský kroužek...a úchyl Ronnie...i ten sem pěkně zapadl ... a konec za mě dobrý. ()

Daniel Craig míří do televize

Daniel Craig míří do televize

02.06.2016

Představitel Jamese Bonda stále nepotvrdil, zda si znovu obleče ikonický smoking. Všechno ale nasvědčuje tomu, že je s agentem 007 hotový. Na jedné straně máme setkání bondovských producentů s Jamiem… (viac)

Temný rytíř na Divokém západě

Temný rytíř na Divokém západě

05.08.2012

Christian Bale skončil jako ochránce Gothamu (alespoň prozatím to tak vypadá) a poohlíží se po dalších projektech. Adaptace bestselleru Bostona Terana The Creed of Violence ztratila Leonarda DiCapria… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz