Výstavní párkař a lepič plakátů

• Rakúsko-Uhorsko Pražský párkař a lepič plakátů (viac)

Lepič plakátů lepí na stěnu hospody U Nesmysla plakát na Český kinematograf. Když chce od párkaře koupit párek, vyleje lepidlo párkařovi do nádoby. Strhne se mela, do rvačky se zapojují náhodní kolemjdoucí. (oficiálny text distribútora)

Earl10

Samoúčelná a strašně nenápadná záminka k tomu, aby si všichni dali po hubě. Což se jak jinak stane. Existují tři verze, z čehož první dvě jsou prakticky stejné. Až třetí dozná změn, zejména už to konečně působí jako nehoda a nevypadá to, že všichni čekají na povel, aby se začali rvát. [60%] ()

JanKukulín

Těžké hodnotit..kratinký film o lepiči plakátů a párkaři...spíše lze brát jako fórek Kříženeckého. Jedná se o nejstarší český film (nikoliv však první v Česku natáčený film, což byly Hořické pašijové hry, jejichž záznam byl vytvořen pro společnost bratrů Lumiérových). ()

pravo

Chápem, že na zhruba pol minúte sa nedá veľa ukázať( dokážu to len čarodeji z reklamy:o)), ale na dobu vzniku sa autorom podarilo vytvoriť docela zaujímavú gagovú bitku. ()

P. J. D.

Cože? Dost těžko se mi to vstřebává i teď. Kdyby nebyl onen popis tady, zřejmě bych si těžko sloučil jednotlivé dohromady z toho, co jsem viděl. Hodnotím velice opatrně a popravdě i mírně, protože filmografie tehdy byla v plenkách, avšak vezmu-li v potaz možnosti a kvalitu divadelní (která do filmu mohla být zavlečena alespoň po stránce scénáře, neboť po stránce filmové k ní ani nedošlo), nemohu hodnotit jinak, než dvěma hvězdičkami. Na ten průměr to opravdu nemá a ve srovnání s tehdejšími snímky - kterých bylo jako šafránu - to příliš srovnávat nemohu (ačkoliv kupříkladu tehdejší snímek o kováři byl mnohonásobně lepší). Prostě lepší podprůměr. ()

Bruce_cz

Nemám páru jak hodnotit takový "film" :-D dávat k tomuhle hvězdičky, to je jak vařit podle receptu od Jirky Babicy, když nevíte coby, dejte tam hřebíky a skoby... ()

motyka52

Všechna čest pionýrům kinematografie, klobouk dolů, že to vzniklo a přežilo. Ale popravdě, není jiný důvod se na to dívat, než právě ten historický. S vymýšlením děje nebo pointy si tady nikdo moc práci nedal. ()