Drama jednoho z nejuznávanějších ruských režisérů, Andreje Končalovského, držitele cen z Berlína, Cannes, Benátek a Karlových Varů, vypráví o reportérce, hledající prastrýce, který před patnácti lety uprchl kvůli nařčení z vraždy. Snímek byl nominován na Zlatou palmu v Cannes. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Nečudujem sa, že tento film zapadol a nikto ho nepozná. Toto je ťažký art z prostredia, kde už ani to nič nie je. Z absolútne odľahlého vidlákova, kde si jedna rodinka žije podľa svojich pravidiel a z nejakého nevierohodného scenáristického dôvodu tam príde na návštevu ich vzdialená príbuzná s dcérenkou z veľkomesta. Stret kultúr je nevyhnutný. Ale nijak extra príjemne sa na tých dementov nepozerá. A vlastne ani nevidím dôvod prečo by to mal niekto sledovať. Je to tak divné, že mená megabéčkarských producentov Golan-Globus sú na tom to najnormálnejšie. Exotika, ktorá nie je pre každého. ()

majo25

Začiatok začína vágne, prehupnutím sa do osamelého domca uprostred nehostinných bažín Lousianny naberá trochu mysterióznosti, to najzásadnejšie ale prichádza, keď sa rodinka rozhodne zamieriť na návštevu mesta. Po dramatickej smršti vo vzťahoch neostáva v oboch častiach vzdialenej rodinky kameň na kameni. Psst, mŕtvy otec všetko počuje. Fajn herecké výkony a zaujímavé prostredie bažín, v ktorej si to pýtalo už iba pár aligátorov na ľudožrútsku večeru. ()

Amonasr

Zajímavý námět o setkání dvou naprosto nekompatibilních světů, které z neznalosti toho opačného může skončit vzájemným zničením, jestliže se nabourávají do zažitých pravidel toho druhého. V tomto lze film chápat i jako varovnou alegorii, byť  nejspíš nechtěnou, na tzv. multikulturalismus. Další, už trošku víc didakticky pojatou rovinou je generační problém vztahu matky a dítěte, resp. dětí. Příběh je podaný nepochybně zručně a poutavě, přesto jsem v něm však cítil až přílišnou vyumělkovanost a proto mě ani emocionálně tolik nezasáhl. ()

viax

Že by se mě to nějak extra emocionálně dotklo, to ne, ale určitě stojí za to tenhle snímek vidět. Už jen proto, že i takhle žijí lidé a co se všechno může stát za pár hodin. A hlavně je zde akcentováno heslo, které razím už mnoho let - Maminka má vždycky pravdu a pokud náhodou ne, pak platí bod jedna! Ve vypjaté situaci musí tak obstát i důvod: Protože to říkám! (aspoň mé děti ho znají :-D, na kecy bude čas později) ()

andrii

... usazeni v odlehlém koutě světa. Zahnali v sobě člověka. Svébytná usedlost posunuje citový práh. Přísně posuzuje jakýkoliv dotek. Batesovská strážkyně, psyché z blat. Opičí matriarchát. Bludné lodičky mládí. Grunt přízně řízne, garantuje. Ostrov samorostů na sivém dvorku. Erbenovské odrůdy. Pochroumaní krajináři. Hororové /k/věty. Ebenové výpary. Psycho kousek. Gruntování toho, co se dělo, co se nesmělo, co je v chlopních v prachu rozdělilo. ()