Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Byung-doo (In-seong Jo ) je gangster, pre ktorého je najdôležitejšie, aby jeho chorá matka a mladší súrodenci boli riadne zaopatrení. Vo svojich 29 rokoch, hoci už má svojich podriadených, stále je na najnižšom stupni v rebríčku hierarchii soulskej mafie. Jeho rodina sa práve ocitá v ťažkej finančnej kríze a životnej tiesni. Byung-doo sa preto rozhodne podstúpiť neľahkú úlohu, odstrániť zo scény prokurátora Parka, ktorý spôsobuje prezidentovi Organizácie Hwangovi (Ho-jin Chun ) veľké problémy. Jeho priateľ zo študentských čias, Min-ho (Min Nam-koong), je začínajúci režisér, ktorý píše scénar o mafii. Pre jeho nereálnosť je neustále u producentov zamietnutý, a tak vyhľadá dávneho spolužiaka. Byung-doo ho zoznamuje s reálnym gangsterským životom a Min-ho nakrúti film, ktorý sa stane návštevníckym hitom. Avšak film je natoľko realistický, že použitá scéna o zavraždení prokurátora Parka vzbudí oprávnené podozrenia. Je zjavné, že niekto sa dopustil fatálnej chyby... (sochoking)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (87)

genetique 

všetky recenzie používateľa

Ako bolo v časti príbehu povedané, inšpirácia inými filmami svojho druhu je jasná, ale táto gangsterka si ide predsa len svojou vlastnou cestou a stavia si svoje vlastné pravidlá. Pohľad do novodobého sveta kórejskej mafie mi prišiel natoľko reálny, že by som sa nečudoval, keby Ha Yu ako režisér a scenárista zakomponoval do filmu paralelnú líniu postavy režiséra, ktorý chodil za priateľom-gangstrom len aby jeho film a príbeh vyznel čo najautentickejšie, práve podľa vlastnej slúsenosti. Herci na jednotku, gradácia príbehu veľmi pomalá, ale o to intenzívnejšia a v závere sa to prejavilo stopercentne. Slabou stránkou bola kamera, ktorá striedala rôzne typy prestrihov a bola dosť statická, a jednoznačne hudobná zložka, ktorá nepodporila film tak, ako je to v tomto type filmov zvykom. 80%. ()

Duotone28 

všetky recenzie používateľa

Pre mna jasnych 6/5...tuna absolutne,ale absolutne nemam nad cim rozmyslat...Tak presvedcivu gangsterku a pribeh, aky mi bol prave ponuknuty...videl naposledy v starych zlatych a mojich top gangsterkach...ako godfather, mean streat, carlitos way,scarface, Goodfellas, Donnie Brasco...Vela sa z nich bralo inspiracie a napadov...ale totalne mi to je ukradnute a absolutne to neriesim, kedze je to asi prvy film s takym priepastnym casovym rozdielom ktory ho odeluje od TOP gangsteriek nasej filmografie az po rok 2006 v ktorom bol tento kusok natoceny. Vela filmov sa snazilo tento zanrik oprasit,vid The departed alebo American gangster...ale boli mnou hodnotene pozitivnejsie len z dovodu, ze premietali na moderne platno zaner...ktory vo filmografii zboznujem, zerem, milujem...ale vo vnutry aj cez svoje kvality ktore ponukali, ma nikdy hlbsie neoslovili...Som happy,ze prave A Dirty Carnival je ten film...ktory mi ponukol vsetky tie kvality, na ktore som bol zvyknuty z mojich "untouchables" filmovych klenotov!!! Velmi ma mrzi...ze toto dielo nemalo v europe skoro ziadne zviditelnenie, propagaciu...a dovolim si tvrdit, ze kopu uznavanych velikanov z filmovych platien europskych kin by strcil do prdele...a este popri tom by si mohol dovolit do filmu kludne vsunut minimalne nejake tri otravne reklamy z Pro7!!! Opat sa mi potvrdzuje, ze rezisery a tvorcovia z tohto korejskeho poloostrova patria pre mna medzi najlepsich a najuznavanejsich na svete !!! Nazdar ()

Reklama

Jhershaw 

všetky recenzie používateľa

Ve své podstatě mnohokrát vyprávěný příběh vzestupu jednoho gangstera. Potěšilo mě toho hodně, protkání romantickou linkou (střevíc!), realistické souboje (to fakt v Koreji nemají kriminálníci pistole?), zábavné pohlížení gangsterů sami na sebe.. jen si nejsem jistý, jestli režisérova linie nedostala ke konci až příliš prostoru. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Velmi dobra gangsterka o vzostupe (aj ked k tomu poriadne nedôjde) a pade (k tomu to tak nejak logicky smerovalo od zaciatku, kedze sa tomu smoliarovi nikdy poriadne nedarilo) maleho gangstera s dobrym srdcom, vdaka comu ho vzdy nakoniec niekto iny odrbal. Nie je to prilis akcne. Aj ked sa dockame troch hromadnych bitiek, ktore su drsne a co najrealistickejsie podane bez zbytocnych otociek a podobnych sialenosti na co vo filme aj narazaju, kedze jednu z dôlezitych linii tvori zapletka o natacani gangsterskeho filmu. Tato zapletka sa mi dakedy pacila najviac. Teraz ma uz prilis nenadchla a kludne by som sa bez nej zaobisiel. A nejaky iny dôvod, preco by sa hlavnemu hrdinovi plan rozpadol by sa aj tak urcite nasiel. Dalsiou uz objektivnou slabinou je celkom slaba romanticka linia. Chemia funguje len z jeho strany ale ona je cely cas nepristupna az to vyzera, ze ho ani nechce. Cela ta gangsterska hierarchia a superenie medzi jednotlivymi clenmi o moc zase patri k najväcsim kladom filmu. Herecke obsadenie a vykreslenie gangsterov dopadlo skvele. Hlavnemu hrdinovi som miestami fandil a miestami som mu kvôli jeho zkazenosti aj prial zly koniec. Najviac ma zaujal jeho najvernejsi podriadeny, ktoreho hral Goo Jin, ktory pôsobil dost nebezpecne, co sa nakoniec aj potvrdilo. Len ta zenska postava je taka nevyrazna a ten kamarat filmar bol cely cas doslova na zabitie. Takze aj po rokoch to je kvalitna gangsterka, ale uz ju nepovazujem za bezchybnu, kedze mi tam par veci vadilo. 8/10. ()

mat.ilda 

všetky recenzie používateľa

Já to říkám pořád - krutá rasa! To taliánští mafiáni se někde v kuchyni za bublání boloňské omáčky hezky čistě odstřelí, nebo si elegantně proříznou hrdla na veřejném záchodku, my se tady, pěkně prosím, fackujeme a v Koreji se jednoduše umlátí klackama, nejlépe v bahně, jak vánoční kapři... Tolik na úvod, jinak bych snímku dala pracovní název "I mistr gangster se někdy utne", ale vlastně by se tak mohl jmenovat každý takto žánrově vyhraněný film, neboť gangsterská curriculum vitae se velmi nápadně podobají, jen relax po práci se mění podle nátury té které země. Tak v Koreji například si po namáhavé vyvražďovačce jdou odfrknout do karaoke klubu, kde procítěným zpěvem uleví své černé duši, nebo polonazí, s tangama na hlavě, vypustí páru při tanci. Také zde mají mnohem skromnější cíle, pochopila jsem, že nejvyšší metou členů místních gangů je najít si bydlení, chudáci... Ale teď vážně - přes mé veškeré zlehčování výše jsem se nenudila ani minutu přesto, že průřezy jepičím životem mafiána jsou v podstatě neměnné, liší se jen priority, míry zrady a hloubky výčitek - "Jaké to je, bodnout? Je to na hovno"... "Dirty Carnival" nabízí to nejlepší z žánru a k bezchybné zvukové složce přihazuje skvělý mix hudby podle situací, časem poznáte i s přivřenými víčky, že v romantických pasážích (nejslabšímu článku filmu, mimochodem) zní jímavé smyčce, při obchodních jednáních veselá skočná, při akci rejdovák, ve vážných momentech vznosný waltz a v uvolněných chvílích francouzský akordeon - a všechno to dohromady úžasně ladí! A to nemluvím o originální zápletce, přesné kameře bez příkras a poctivých hereckých výkonech, z nichž nejvíc zaujal korejský Tom Hardy - Jin Ku. A ani můj smysl pro zadostiučinění nepřišel zkrátka, protože ten, co přežil, do smrti smrťoucí veselej nebude, jak praví klasik ...:-) ()

Galéria (35)

Súvisiace novinky

Filmasia 2007

Filmasia 2007

01.12.2007

Festival asijských filmů FILMASIA (www.filmasia.cz) má letos čtyři sekce: Zaostřeno na Hongkong, Pocta režisérovi: Johnnie To, Novinky asijského filmu a Asijská hororová noc. V programu je například… (viac)

Reklama

Reklama