Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Unrealik

Mix dokumentu, akce, dobrodružství. Není to špatné, ale jsou i výraznější snímky. Hotel Rwanda, který je podobný, mi přišel lepší. Takže tento film je tak za silné tři hvězdičky. ()

montel

V Sierra Leone probíhá občanská válka a když rebelové přepadnou poklidnou vesnici plnou civilistů, odvedou také Solomona Vandyho (Djimon Hounsou), kterého násilně uvrhnou do lomu, kde zajatci hledají diamanty. Solomonovi se podaří najít v řece kámen nevyčíslitelné hodnoty a před svým útěkem jej tajně ukryje. Hodlá poté urychleně opět najít svou rodinu. V hledání je však bezúspěšný a tak se obrátí na bývalého žoldáka Dannyho Archera (Leonardo DiCaprio), který se společně s novinářkou Maddy Bowenovou (Jennifer Connelly) snaží jeho rodinu najít. Danny však chce výměnou za to Solomonův ukrytý diamant. Solomon souhlasí, ovšem situace se zkomplikuje jakmile Solomonova syna odvlečou rebelové a snaží se z něj udělat nemilosrdného zabijáka...Dobrodružné napínavé drama z nehostinného afrického prostředí. Jsem rád, že se DiCaprio vyhrabal ze škatulky krasavce a začal hrát i ve vážnějších filmech. 65% ()

zigi

Krvavé diamanty jsou už dlouhou světovým problémem. Proto si tohle téma zaslouží výbornej film a ne žádný propadák. Tenhle výbornej je. Spojení politického problému s dobrodružnym žánrem tu v čele DiCapriem funguje a dokonale vystihuje danou problematiku světového obchodu s krvavými diamanty. ()

Zizou_

4* dám, ale že by mě to nějak hluboce emočně zasáhlo to se říct nedá (teda až na ten závěrečný výšlap a telefonát). 70 %. ()

dauby

Jeden z nejlepších akčních filmů uplynulého desetiletí. Leonardo jako vždy skvělý, navíc zajímavé téma. Jeden z mála filmů, který, ač je dlouhý přes 2 hodiny, nemá žádná hluchá místa a akce stíhá akci. Brilantní práce! ()

Beaka9

SPOILER! Jakoby žádný dobrý film nemohl skončit bez smrti jedné z hlavních postav. Ale proč? Byl by pak o něco horším? Méně by nás vzal za srdce? Dotyčný je statečný a tvrdý hoch, jde vstříc cíli své mise a když je od něj asi tak 5 cm, vzdá to, pokojně se opře o šutrák a vezme do ruky mobil... Nebýt toho, bylo by to na čtyři hvězdy, takhle jsou to jen tři. ()

Leo.DiCaprio

Krvavý diamant predstavuje príťažlivé kruté, akčné, no predsa silné a dojímavé hollywoodske dielo, pri ktorom možno vypustíte aj zo dve tri slzy. Moje očakávania boli dosýta naplnené. Tento film okrem skvelého filmového zážitku sprostredkúva i realistický pohľad na krvavú situáciu v Sierra Leone. A to by malo byť cieľom každého filmu. Nenudiť, zabaviť respektíve zaujať, poukázať na určitý spoločenský problém a položiť otázky. ()

maara666

Vizuálně moc hezký film, na záběrech africké filmové reality je znát vysoký rozpočet. Caprio byl jako vždy schopen utáhnout celý film, je to bezpochyby jeden z nejtalentovanějších herců současnosti. Na druhou stranu přiblblé jednání toho černocha a jeho podobně hloupé průpovídky film kazí. ()

Maarty86

Úžasný počin, který jsem viděl už po několikáté, zároveň také film, kde mě Leo nadobro přesvedčil o svých hereckých kvalitách. To spolu s bezchybným soundtrackem a spoustou momentů, kdy zamrazí, u mě z tohohle dílka, dělá špičku ve svém žánru - vybroušený diamant - 95% ()

Vladimus

Neviem tomu dať menej ako 4*, pretože natočené je to skvele, ale viac ako 4 to tiež nie sú. Prvá polka - perfektná. Nechýba napätie, kruté vzájomné masakrovanie sa afrických obyvateľov, mrazivé momenty a jedna výborná akčná scénka - útek z bojujúceho mesta (hoci kričiaca samoúčelnosťou, prichádza práve včas, aby uspokojila aj akciechtivého diváka, ktorý má v pamäti pôsobivý trailer s explóziami). Škoda, že film v druhej polke a ku koncu, obzvlášť potom, čo sa z pľacu vytratí novinárka Maddy (prekrásna Jennifer Connelly) stráca tempo a Zwick sa motá okolo spoločnej cesty DiCapria a Hounsoua za diamantom dosť dlho a miestami nudne. Navyše scenár sa nevie rozhodnúť či je Danny Archer (DiCaprio) ozaj hajzel alebo nie. Asi v snahe vyhnúť sa nereálnej premene sebeckého vypočítavého egoistu v niečo lepšie,..ok, pekné. Ale to by sa celý film od začiatku musel tváriť oveľa vážnejšie. Pretože pri takomto nesúrodom mixe serióznej drámy a dobrodružnejšieho popcornu potom záveru chýbajú poriadne emócie - radšej riadna slzopudná scénka s chorálikom hrajúcim v pozadí ako snaha o drsnejšie ukončenie niečoho viac ako obyčajného popcornu,... keď sa počas filmu tak miešajú momenty snažiace sa o viac ako popcorn s momentami stupídnymi, ako sa na popcorn patrí. Herecky najlepší DiCaprio (ako som už zvyknutý), na Connellku sa veeľmi dobre pozerá a hrať tiež vie. Hounsou, berúc do úvahy scenár rozhodne nič nekazí. 75%. ()

filmfan7

Strašne dobrodružné, až moc! Prehnane dlhá minutáž. Herecké výkony dobré, no "Kaprík" nebol v každom momente sústredený na rolu a celkove mi nepasoval na vojnou a bojom ostrielaného típka. Odohral svoj štandard. Zato Jennifer Connelly žiarila v každej situácii a z každého uhla pohľadu. Motív dobrý, príbeh sa snažil diváka chytiť za srdce, najmä pri pohľade na africké deti, ktoré pod zlým vplyvom kumpánov by neváhali zabiť vlastného otca... V niektorých prípadoch boli filmové strihy akokeby nedokončené. Nebyť pekných záberov na prírodu Sierra Leone a Jennifer Connelly, tak by to za **** nebolo. ()

kodwin

Dřív mi to nevadilo. Teď čím dál víc ... Mohl to být skvělý syrový film. Bohužel všechno popírají typicky hollywoodské okamžiky. Opravdu škoda, protože akční a dobrodružné scény byly skvělé, herci super, obzvlášť mi tam seděla Jennifer Connelly. Di Caprio zmužněl a působil většinu času věrohodně, ačkoliv tam byly pořád okamžiky, kdy vypadal spíš jako nezbedný hošík než bývalý voják. Kamera skvělá, film si držel atmosféru. Stačilo přepsat pár dialogů a trochu to prostříhat a byl by to skvělý dobrodružný akčňák z atraktivního prostředí. I tak čtyři hvězdy, i když slabší. ()

james11

Ani si nevzpomínám, že jsem tento film už viděl. Dnes jsem se na něj podíval a asi jsem ho viděl opravdu dávno, protože jsem si z něj nic nevybavoval a překvapilo mě, že jsem film již hodnotil. Nicméně mám z filmu určitě lepší pocit než posledně, protože dnes to vidím na plných 5 hvězdiček. ()

shinlove

Leo a pak dlouho nic. Ovšem výborný Leonardo! Myslím, že hrát jeho roli kdokoli jiný, film by zapadl... Ale je to tak jak to je a to je dobře. 4* ()

dinzbir

Jeden z velmi kvalitních filmů, které nejenom vypovídají o situaci v Africe, ale hlavně o lidské podstatě. Děkuji panu Zwickovi za natočení velmi dobrého filmu, jehož nadupanou atmosféru si užijí všichni ti, kteří mají chuť na kvalitní film s reálnou tématikou. ()

datel13

Super film, škoda doslovné sluníčkářské agitky, která v závěru docela dost shodí dobrodružně-akční zážitek z předchozích skoro dvou hodin filmu. ()

Reall

Skvěle natočený snímek z Afrických končin. Jsem rád, že USA konečně není za svatoušky a jde krásně vidět, jak umí ovládat, bohužel nejenom, trh s diamanty. Vážně se to povedlo, jen emoce na mě nijak nepůsobili. Soundtrack je super a všechno pracuje, jak má. Leonardo je prostě šílenec, kterej to před kamerama umí a s Jeniffer vytváří skvělej pár. ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)