Sierra Leone, píše sa rok 1999. V tejto divokej západoafrickej krajine už dlhé roky zúri ľúta občianska vojna – tak dlho, že už pomaly prestáva byť jasné, kto je v nej na strane Dobra a kto Zla... Tieto masakre financujú všemocní vojnoví diktátori, predovšetkým zo ziskov z ilegálneho obchodu s diamantmi. Nuž a práve túto desivú kulisu využíva bývalý žoldnier Danny Archer (Leonardo DiCaprio) zo Zimbabwe pri svojich špinavých obchodoch: vymieňa totiž diamanty za zbrane! Jedného dňa sa Danny v otrasnom väzení, do ktorého sa dostal za pašovanie, dozvie o tajomstve dobrosrdečného rybára Solomona Vandyho (Djimon Hounsou) z kmeňa Mende, ktorého pred časom odtrhli od rodiny, zotročili a prinútili pracovať v diamantových baniach, v ktorých našiel a riskujúc vlastný život ukryl vzácny drahokam. Hoci sú obaja Afričania, ich pôvod a životná situácia by ani nemohli byť rozdielnejšie. To je však razom zabudnuté, keď ich spojí rovnaký cieľ: nájsť a speňažiť onen neobvykle veľký a mimoriadne vzácny drahokam - ružový diamant! Ten by totiž mohol zmeniť ich životy – ale tiež znamenať ich smrť... (oficiálny text distribútora)

Čiban

úžasný film od diamantu s Leonardem DiCapriem. Film o diamandu a jak je taková malá věc důležitá. Je to dobrý příbeh, skvělé prostředí a o synovi kterého odvlekli rebelové a naučili ho zabijet. Skvěle obsazený fiml Hudba zaktéž výborna 5/5. ()

ClapTrap

Velmi vydařený film, především po audio-vizuální stránce, protože to prostředí je opravdu perfektní. Hlavní i vedlejší role jsou skvěle obsazeny. Film je plný scén, které si budu asi dlouho pamatovat, hlavně závěrečná scéna telefonátu. I mě ukápla slza! ()

RajCZitko

Pecka nabouchaná koupou skvělých scén, které doprovázejí zajímavý, originální, ale hlavně opravdu silný příběh. Společně s génialitou hereckého umění a parádního hudebního doprovodu vzniká tak opravdu pecka, na kterou by měl každý filmový fanoušek rozhodně mít mezi skouknutými. ()

fantomas19

Americkú drámu z roku 2006 o praktikách a podmienkach získavania diamantov v Sierre Leone režíroval Edward Zwick. Mladý priebojný priekupník Danny Archer (Leonardo DiCaprio) sa dozvie o ukrytom najväčšom diamante, vidí v ňom svoju nádej na opustenie afrického kontinentu a rozhodne sa ho získať za každú cenu. Nálezca diamantu, Solomon Vandy (Djimon Hounsou), v krajine na pokraji revolúcie a vyvražďovania, sa snaží prežiť, nájsť a zachrániť svoju rodinu, najmä syna, ktorého odvliekli do tábora detských vojakov. S pomocou novinárky Maddy Bowen (Jennifer Connelly), ktorá píše o drsných spôsoboch veľkých korporácií pri obchodovaní s diamantami, sa trojica ocitá v centre bojov občianskej vojny, rôznych etnických skupín bojujúcich o vládu a prístup k peniazom na financovanie zbraní. Smutný príbeh ďalšej africkej krajiny, kde sa východisko zo situácie hľadá veľmi komplikovane, vzhľadom na povahu a históriu danej krajiny, jej kultúry a zvláštne okolnosti, keď brutalite najhrubšieho zrna nevie (nechce?) vonkajší "civilizovaný" svet zabrániť. ()

vozralec

Nejen v Africe se dějí hnusné věci. Je dobře, že se o tom točí filmy. Někdy to prostě jinak než násilím nejde. Kvalitní film. ()

Izz

Precizně gradovaný velkohollywoodský příběh přesně ve zwickovském stylu.Na Krvavém diamantu jsou vidět prachy,které do něj byly vraženy a i když ten film co do výpovědní hodnoty a pravděpodobně i celkových kvalit nedosahuje "seriózním" africkým počinům typu Nepohodlný nebo Hotel Rwanda,rozhodně tohle téma uchopil nejpřívětivějším a celkovým lookem i nejhezčeji natočeným (i když malinko limonádovým) způsobem.DiCaprio opět dokazuje,jak fantastickým hercem dokáže být. ()

altaica

PRO MUŽE:Pro všechny ochránce černých menšin je film úžasnou ukázkou jak se tato squadra chová, když je většinou. A to především k vlastním negerským bratrům. K sestrám a dětem taky. Kanibalismus je sice pa, ale opékání poražených až tak moc ne. Zvěř a kalešnikov, nikoliv Michail, ale AK 47. Vždy patřily k sobě. Místo zlaté horečky – diamanty. Lesklé kamínky s nedohledatelnou minulostí. Úžasné platidlo, nejtvrdší měna a nejtvrdší kámen. Není moc šutrů, kvůli kterým by zařvalo víc lidí, než kvůli diamantům. Nejlepší hever světa, nic neroztáhne babě nohy tak spolehlivě, jako démant na zlatém kroužku. Sierra Leone rok 1999 – masové vraždění, mrzačení lidí, masakry. Další revolucionáři, samopaly v rukách dětí. TJA. To je Afrika. Je a byla. Naturalistické a brutální scény, slušná dávka napětí a příběh naroubovaný na skutečné reálie. Doporučuji         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Jak vypadá milion lidí? Uprchlický tábor. Stany od obzoru k obzoru. Jedna minuta na CCN, jen jednou. Mezi sportem a počasím. Realita všedních dní. Země plná bezdomovců. Jenže, když se přidá Leonardo di Caprio – skvěle ztvárněná hlavní role – a dobrý scénář s profíkem na režisérské stoličce, dobrodružné hledání a úchvatná příroda, pak je na co koukat. Hromady mrtvol v bojových scénách a masakry vesničanů asi nebudou to pravé pro vás, madame, ale love story, která domalovává hlavní příběh otce a jeho hledání rodiny... to vše by se vám mělo líbit a to hodně. Doporučuji.          HLÁŠKA:Na takový řeči si tu dávej bacha, v Americe je to cink, cink, ale tady je to cink, prásk!// Tohle je moje země. Byli jsme tu před váma a budem tu i po vás.// Takže ty ses rybář, jo? A co chytáš nejvíc? Ryby.//Srdce mi říká, že lidé jsou ve své podstatě dobří, zkušenosti opak//Já chápu, že bílí chtějí naše diamanty, ale nechápu jak si tohle můžou dělat naši vlastní lidi. Znám slušný lidi, kteří tvrdí, že je v nás něco špatně, že to máme pod černou kůží a že je lepší když nám vládnou bílí. ()

DjangoDoe

Tento film ma neuveriteľne prekvapil a oslovil. Čoraz ďalej si myslim, že Leo je najlepším hercom a právom mu to patrí. Samozrejme skvely výkon D. Hounsoa a očarujúcej Jenny. Film má skvelý dej a ukazuje temnú stranku diamantového biznisu, ktorý sa týka celého sveta. Nemôžem zabudnúť na výborný soundtrack a samozrejme skvelá výprava. Možno by som si uľahčil robotu keby napíšem práve veci, ktoré sa mi na filme nepáčili - neboli by žiadne...preto 95% ()

Zmeo

Další film věnující se prostředí občanské války a s tím souvisejícímu černému obchodu s diamanty. Skvělý příběh, herecké výkony a hlavně hudba. ()

DavidWebb

Sugestívny pohľad do afrického Sierra Leone a to pomocou fiktívneho príbehu o černochovi, ktorý má ružový diamant ale stratil rodinu a belochovi, ktorý ten diamant chce (jasné že nie je sám) a môže černochovi pomôcť rodinu nájsť. Ja mám tento flik naozaj rád a videl som ho už viackrát. Zachytenie Afriky ako krajiny tak aj jej obyvateľov je prinajmenšom vydarené, vojenský občiansky konflikt realistický a herecké obsadenie spolu s výkonmi nadpriemerné. Danny Archer ako ex-žoldnier a pašerák už má po krk svojho všivavého života a je rozhodnutý zmeniť ho aj keby ho to malo stáť život. Takéto postavy som vždy svojím spôsobom obdivoval, to odhodlanie... Je pre mňa s podivom, ako sa tvorcovia dokázali vyhnúť intímnej scéne medzi Jennifer Connelly a DiCapriom pretože sa očividne stala, len na plátne to nakoniec vyzeralo ako v ruskom filme zo sedemdesiatych. V zásade mi vadil iba koniec - emocionálne prestrelený až prehnaný, mimo to som bol s "diamantom" veľmi spokojný. ()

joelly01

Blood Diamond me opravdu hodne bavil! Dej odsejpal od prvni minuty, Afrika, ma laska, je samozrejme co se tyce krajiny to nejkrasnejsi co jsem kdy videla a LDiC se opravdu prekonal. Asi se do nej platonicky zamiluju, Til Schweiger uz me nebavi! Jinak jeste k filmu = Pro me je fascinujici jak moc si Afrika sama podkopava nohy a jak strasne plytva svym vlastnim potencialem. To opravdu neexistuje zadny zpusob jak by se tam lidi domluvili? Kolebka civilizace je ted z velke casti smetistem a jeji obyvatele jsou bud chudaci, kriminalnici, zkorumpovani / zkorumpvatelni politici a line a apaticke obyvatelstvo. Jak dat Africe nadeji a perspektivu, kdyz to vetsina jejich obyvatel ani nestoji? Nebo tedy vlastne stoji, ale odmitaji pro to cokoliv udelat..... ()

Alan_Shearer

Kdyby byl tenhle typicky hollywodskej film o půl hodiny kratší, ubralo by se na vztahu DiCapria s redaktorkou, více bychom nakoukli pod pokličku politickým problémům v Sierra Leone a jejím aktérům, tak bych uvažoval o vyšším hodnocení. Leo byl trošku moc přehnanej, ale v poho, s Hounsou vytvořili dobrej tandem. Jsem rád, že jsem viděl zase film, kterej má reálné základy a trochu nám, konzumentům, připomněl, že ve spoustě krajích není život vůbec jednoduchej. Záběry z měst a přírody paráda, akční scény taky fajn. 75% ()

groz122

Jak skloubit kvalitní akčňák s dramatem globálního významu ? Právě takto! Lidé v Africe dřou a umírají kvůli třpytivým kamínkům, které nosí v novém světě slečinky na krku. To téma je opravdu šokující a celosvětově přehlížené. Bohužel se to netýká jen diamantů, ale i nerostů k výrobě mobilních telefonů, tabletů aj., jako např. koltan. Bohužel, nikdo z výrobců vám nemůže zaručit, že konkrétní mobil neobsahuje právě takto získaný koltan. Leovi, coby pašerákovi diamantů, role sedla dokonale. Písek nasáklí krví střídají úchvatné scenérie Afrických stepí a savan přičemž v pozadí hraje úžasné OST. Celé to působí uvěřitelně a ani nebudete mít pocit, že je to přitažené za vlasy, na rozdíl od jiných filmů zakládaných na skutečných událostech. Film chtěl upozornit na dění mimo "civilizované" země světa a dost se mu to podařilo. Minimálně mne donutil dlouho přemýšlet a vás takto zaujme určitě také. Vidět tento film beru v současnosti za povinnost! /99% ()

Jacccob

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s DiCapriem. Dobrodružné drama z prostředí drsné Afriky, kde nemusíte nechávat mozek doma, naopak je nutnost si ho vzít s sebou. Zwick zkrátka umí, herecké obsazení mi neskutečně sedlo, a James Newton Howard k tomu dodal další nádherný hudební doprovod. Tyhle filmy já můžu. ()

Mkartaylas56

Velice intenzivní a bez jakýchkoliv zábran podaný snímek nejen o občanské válce z africké Sierry-Leony, který jsem už delší dobu odkládal, ale nyní, po shlédnutí, jsem z něj nadšen. Čím se odlišuje od ostatních, je plynulé přepínání mezi žánry, protože v jednu chvíli jsem sledoval v celku poklidné drama, jehož posláním je poukázat na totální absurditu války odehrávající se v té době a ve chvíli druhé se naladilo na strhující, krvavou a výborně nasnímanou akci, které v tomhle snímku bylo možná ještě víc, než jsem očekával, ale rozhodně mi to nevadilo. Své kvality zde rovněž ukázali herci, kde podle očekávání dominoval Leo a jeho výkon byl opravdu znamenitý, ale kdybych měl vybrat ten vůbec nejlepší výkon, tak bych ukázal na Djimona Honsoua, jenž svou roli ztvárnil bez chybičky a stoprocentně to byl jeho nejlepší výkon, co jsem od něj zatím viděl. Navíc i díky velmi procítěným výkonům herců mě tenhle film značně zasáhl i po stránce emoční a ani tady jsem žádný problém neměl. Když tak nad tím uvažuji, tak jsem vlastně s Krvavým diamantem neměl žádný větší problém a tak tady nebudu vypisovat nějaké menší mínusy a zakončím tento komentář hodnocením, které jsem po dlouhém uvažování nakonec navýšil tak, abych mohl udělit plný počet bodů, protože Krvavý diamant si ho rozhodně zaslouží. 85% ()

Shanen29

Nevím co na tento film říct.Po pravdě se mě to v žádném případě nelíbilo a už tak jsem byl nasr...ný jenom z důvodu,že parta blbců střílí veřejně do lidí a dělá si prakticky co chce s plným vědomím státu a vojenských jednotek,kteří ani neví kde a kdy se objeví a tamní obyvatelé pouze čumí a brečí.Je to k smíchu a nevim proč bych měl uronit slzu . ()

ANTYCHRYST

Vizuální koncert :) a naprosto skvělej Leo.. Diamantová jízda od začátku do konce.. Úžasná příroda.. Něco jedinečného má ještě film.. Nekoná se žádný happy end.. Je drsný.. že to nějak takhle asi funguje.. Ty malý černoši to je síla.. 100 % rozhodně život v Sierre nebyl nikdy lehký.. Ještě teď mám husinu že závěru filmu :) tohle měl bejt Oscar jak hrom!!! ()

J.e.r.e.c

Už ani nevím, kdy jsem naposledy viděl nějaký klasický dobrodružný film. Možná i proto se mi tenhle tak líbil. Je to taková novodobá Honba za diamantem, jen v daleko drsnějším a realističtějším podání. Černý kontinent se s nikým a ničím moc nesere a v Sieře Leone, kde právě probíhá občanská válka, se fakt vyskytovat nechcete. Pokud tedy zrovna nejste DiCaprio a nejdete po stopě diamantu velkého jako kráva... Kromě kaleidoskopu různých opravdu vypečených válečných krutostí a všudypřítomného chaosu se filmařům podařilo zachytit i divoké kouzlo, kterým Afrika pro našince oplývá. A Leonardo si tu střihnul jednu ze svých nejzajímavějších rolí. 80 % ()

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

Tři nejlepší hrané filmy o Africe

01.12.2019

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (viac)

Bond účastníkem Zwickova odboje

Bond účastníkem Zwickova odboje

18.05.2007

Když Daniel Craig podepisoval smlouvu na chlastání martini s vodkou a projíždění se v Aston Martinu, možná se obával, aby mu (stejně jako jeho předchůdcům) role agenta 007 nepřischla navěky. Zdá se… (viac)

Všichni chtějí Lea

Všichni chtějí Lea

08.05.2007

Doby, kdy každá dospívající dívka měla nad postelí plakát Jacka a Rose na přídi Titanicu, už jsou pryč, ale zájem o Leonarda DiCapria neopadá. Právě naopak. Každý producent a režisér, který v… (viac)