Once

všetky plagáty

On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Jeho snem je živit se hudbou, ale to se mu vůbec nedaří. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která odešla do Irska kvůli obživě a prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí. Oba si ale velmi záhy uvědomí, že takového člověka, jakým je ten druhý, se jim podaří v životě potkat jen jednou. Jeho nově nabytá svoboda a její minulé závazky tak oba postaví před rozhodnutí, co jsou pro sebe schopní obětovat a jestli vůbec mají možnost zůstat spolu. (Bontonfilm)

*JIN

Ani dost časovýho odstupu mi nepomohl. Mě se to prostě nezalíbilo. A to vůbec. Ani nevím jak bych to popsala, zdálo se mi to hrozně nijaké. Ale respekt těm co to oceňují. Třeba tam taky jednou dorostu. ()

Chosef76

Bavím se tu nad rozporuplnými komentáři k filmu Once, zdá se, že je tu pár neznabohů a vykradených dušiček, že ano...,Bébo ! ;-) Glen a Markéta předvedli příběh, který, leč založený na nízkorozpočtové produkci, dokázal zaujmout svoji upřímností a sdělením, vycházejícím z náhodného setkání dvou lidí, které spojuje hudba, hledání místa pro seberealizaci a potřeba splynout. Oscar za píseň "Falling Slowly" je nejen zaslouženou odměnou, ale i impulsem k zamyšlení pro hollywoodské velkopanstvo ! ()

R.A.D.E.K

Film o lásce, která celý film hledá svoji podobu a na jeho konci vše vyšumí do ztracena. Přesto je tento film dobrým příkladem přísloví "Za málo peněz, hodně muziky." Zasloužený Oscar pro píseň Falling Slowly. ()

SigSauerP228

Relatívne pekný príbeh, zato podaný veľmi sucho a fádne. Keby som sa celý čas nepozastavovala nad tým, že tí herci sú úplne nemožní, tak by som určite zaspala od nudy. Zato bolo veľmi príjemné počuť v takomto filme češtinu, len vďaka tomu odo mňa tento film dostal 2 hviezdičky. Vážne som sa tešila, že konečne hrá nejaká Češka v anglickom filme a ostala som kruto sklamaná. Nevadí, možno nabudúce. ()

sehe

Krásny,civilný,ľudský film s famóznymi pesničkami Glena Hansarda.Viažu ma k Once isté spomienky,kedy som si do omrzenia púšťala Falling Slowly.Nádhera. ()

Honzeechec

Spíš než normální film jsem měl pocit že sleduju směs B-sides a rarit z natáčení kapely kterou nemam rád a fanouškovskejch videí z Youtube. Jak může tak hezká holka působit tak asexuálně? Navíc na mě působí dost zvrhle, že si její rodiče Hansarda domů zvali už když byla malá a on jim jí hned po dosažení plnoletosti začne šukat. No na druhou stranu to amatérský provedení mý svý kouzlo a ten konec je přesně to, co mi v romantickejch filmech chybí. ()

Kenty

Moc pěkné písničky, pár scén ze života, ale jinak celkem jednoduchý příběh bez větší zápletky. Kdybych písničku ,,Falling Slowly´´ neslyšel ve filmu Kráska v nesnázích, tak bych ji více uznával jako ,,Oscarovou´´ za filmovou píseň. ()

bono22vox

Jo. Obsah filmu zní možná až příliš pohádkově, ale pravdou je, že jen těžko najdete druhý tak citlivý, upřímný a v podstatě realistický romantický film, natož muzikál. Hudba do děje zapadá naprosto přirozeně a Glen s Markétou tvoří zamilovaný pár, jemuž je radost držet palce - a který je i radost poslouchat při společných hudebních výstupech. Těžko říct, jestli je romantičtější jejich první setkání, po němž následuje tahání starého vysavače dublinskými ulicemi, či nádherné jiskření nevyslovených citů při hře na klavír. Písničky, které při tom znějí, každopádně nedostanete z hlavy ještě dlouho. Once splňuje definici muzikálu v tom smyslu, že hudba je součástí příběhu, v textech se ale děj explicitně nevypráví. Melancholické skladby pro kytaru, klavir a dva nádherné hlasy hlavních postav jsou hlavně o emocích, o síle citu, nadějích a smutku. A v mluvených pasážích to velké milostné drama zůstává jen tušené. Jak už jsem psal výše, nejsilnější jsou právě ty nejjednodušší scény. Ať už třeba ta kdy si spolu ona a on poprvé zahrají v obchodě s nástroji a cítíte , jak jsou sladění, jak něžně se její druhý hlas proplétá s tím jeho, je v tom čirá radost ze souznění. A z toho jediného záběru, kdy jde bezejmenná hrdinka noční ulicí a zpívá si text, který napsala na jeho hudbu, je cítit hluboký zármutek a krása zároveň. Takových krystalických momentů je tu samozřejmě víc. Působivé jsou nejen díky vynikající hudbě, ale i proto, že ve filmu hrají přímo její autoři a zároveň životní partneři. To jejich souznění je totiž opravdové... ty negativní komentáře jsou tu opravdu zbytečné a necitlivé... ()

balcazar

Tu nie je problém v kamere, tu je problém v tom, že to bolo proste nezaujímavé. Soundtrack ako jednu z podmienok kvalitného hudobného filmu síce Once splnil, hudobný film však musí spĺňať predpoklady nehudobného ako príbeh, zaujímavé postavy, myšlienka, gradácia deja a pod. Mnohé z týchto častí splnené vôbec neboli, preto to hudba sama k lepšiemu hodnoteniu proste neutiahla. ()

Dzvandzi

Asi po necelém roce co se písnička Falling Slowly nacházela v mém často přehrávaném playlistu jsem se dozvěděl,že existuje tento snímek,neváhal jsem ani vteřinu a tento snímek jsem shlédl.Čekal jsem že se mi to bude díky hudební dvojici Glena a Markéty líbit,ale že až takhle to jsem fakt nečekal.Už od první vteřiny jsem poznal že tohle bude velmi neobvyklý film a po celou dobu snímku jsem si jen užíval krásnou hudbu s prostředím,které na mě také velmi dobře zapůsobilo a na konci jsem byl opravdu dojat.Oscar určitě zasloužený,jedna z nejlepších skladeb co znám.Krása!!! ()

Jacques1

Těžko nalézt objektivní hodnocení,jako film to za moc nestojí, vlastně tam není žádný konflikt, ani moment napětí.Je to spíš sada videoklipů spojená nepříliš nápaditým příběhem. Je to ovšem hudební film, takže je nutno některé nedostatky odpustit, pokud ovšem vezmem stejný žánr např."Perný den", tak i v tomto ohledu Once pokulhává, chybí vtip a navíc se během filmu opakují převážně jen dvě písně, chtělo by to alespoň větší hudební pestrost. na druhé straně, je ale nálada filmu velmi příjemná a po prvním shlednutí jsem byl nadšen.Chtělo by to 3,5- ()

raneczech

Jako návštěvník divadel mám když naskočí titulky po obzvláště dobrém filmu na sekundu dvě takové nutkání tleskat. Stává se mi to tak jednou dvakrát do roka, letos poprvé a pravděpodobně naposledy právě u filmu Once. Moc nechybělo a nějaká ta slza též ukápla, a to se mi také často nestává. ()

Chamyl

Milá a přitom velmi jednoduchá romance, která strčí do kapsy i většinu hvězdami nabitých a miliony dolarů šustících velkofilmů na podobné téma. Ukázka toho, že základní lidské city a pocity jsou stejně silné i v levných podnájmech plných přistěhovalců, v zapadlých opravnách vysavačů či s ošuntělou kytarou na ulici. A k tomu nádherná hudba... Jak je točení dobrých filmů vlastně jednoduché! ()

/:-D

Päť hviezd len kvoli tomu krasnemu pocitu pri zaverecnych titulkach za co mozem dakovat hlavne krasnej hudbe, inak ked si to clovek necha rozlozit dlhsie v hlave a chcel by si to pozriet bez zvuku len s titulkami asi by bol ten dojem menej nez polovicny. ()

Taffey

Film jsem ještě neviděl. ale písničku s oskarem znám dobře. Protože hudba je můj větší kůň než film a musím konstatovat, že jsem v hudbě podstatně kovanější než ve filmech, tak musím říct, že Falling Slowly je neuvěřitelný kýč, smrdící cukrovým, plně nasyceným roztokem, na míle daleko. Nejsem ani překvapen, že píseň dostala Oskara, vždyť amíci jsou vlastně velcí kýčaři. I když vím, že osm z deseti všech písní je o lásce a o ní zpívali i Deep Purple, Nazareth a další rockeři - a že to byly nějaké ploužáky-tak když si člověk přečte jejich texty, tak málokterá píseň je objevná. Je to furt dokola. Jak jinak, taky, že ano. Takže v těchto písních jde především o hudební motiv a o fíling. O nic jiného. A na mě Falling Slowly působí hodně, ale opravdu velmi cukrovitě. Nejhorší na tom všem je, a tady na serveru je to vidět názorně, že dvě, tři písničky způsobí, že syspači nasypou filmu pět hvězdiček. Přesně to napsal Bluntman - až budete hodnotit soundtrack, pak si dejte plný knedlík. Pokud se vám to líbí. Ale třeba je film opravdu skvělý, tedy na těch 4-5 hvězdiček. Co já vím. Film jsem neviděl. Ale abych pravdu řekl, jestli ho uvidím, rozhodně strhnu nějakou hvězdičku za muziku. Rozhodně jednu za Falling Slowly. Jsem si jist, že humbuk kolem Once vyšumí stejně rychle, jak nastal. Rozhodně, co se FS týče. Celkem by mě zajímalo, jak byste film hodnotili, kdyby místo Irglový ve filmu vystupovala třeba nějaká Polka. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)