Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

circa5 odpad!

Tento ubohý animák je jeden z nejnudnějších co jsem kdy viděl. Koza se snaží trapně vtipkovat a Kuba dělá pořád trotla. Animace byla odporná, amatérská, příběh o ničem. Opravdu jsem s těmito pocity odcházel z kina. Proto nechápu, jak mohl režisér vyslovit, že natočil minimálně stejně tak dobrý film jako od Pixaru(Vzhůru do oblak, Ratatouille,Hledá se nemo, wall-e atd.) Kozí příběh je o deset tříd níž, až na ůplném dně. ()

Scooby..

Veliké zklamání, očekával jsem tedy více zábavy a každopádně lepší příběh. Dost jsem se u filmu nudil a netrpělivě čekal na konec. Navíc ani nevík pro jakou skupinu lidí to melo být, ale pro děti určitě ne. ()

Mr.Hackels

Graficky hezké. Ale nepodařilo se mi to dokoukat. To se mi moc nestává, ale když se někdo snaží narvat do lidí rádoby vtipné hlášky a já se vůbec nesměju, je něco špatně. Asi už mám po Nemovi a Shrekovi moc velké nároky, ale prostě jsem se nudil. ()

XTrader odpad!

Mám rád historii, mám rád Prahu, mám rád pověsti i animáky. Ale tenhle animák je snad zneuctění všeho co si pod tímhle lze představit. Ukázala se typická česká nutnost dělat ze všeho umění, například ty pokroucený baráky byly hrozný. Film bez duše, bez děje, bez atmosféry, pan Tománek musí být opravdu hodně velký samolibec když se opovažuje srovnávat s pixarem. Animace na ne až takové úrovni mne nevadí, ale film musí mít atmosféru a děj. Ještě nikdy jsem se snad u filmu tolik netěšil na konec... ()

valmet

Tak v tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Hvězdičku dávám jen za snahu a jako podporu tvůrcům, ať se nevzdávají a zkusí to ještě jednou, tentokrát pořádně. ()

Filatov

Animace byla celkem dobrá a je samozřejmé, že nemůže dosahovat světových kvalit. Jsme přeci jenom v Česku ne? Je vidět, že si animátoři dali záležet a tu práci si dali a že to není odfláknuté. Myslím si, že by se mělo ocenit už jenom to, že u nás nějaký takový animák vznikne a to je jenom dobře. Nápadná je charakterová podobnost Kozy a Oslíka, leč Koza zabijáckým Oslíkovým hláškám nesahá ani po kotníky. Ano někdy se něco povede, ale většinou jsou její průpovídky nevtipné. Co ale oceňuji je příjemný výběr herců na dabing, ten se skutečně vydařil na výbornou. Atmosféra je na jedné straně temná a možná i trochu morbidní a pokleslá, ale na druhé straně zase příjemná. Na české poměry dobré, ale zapomeňte na historická fakta. ()

Sathine

Nebyl to špatný snímek. Rozhodně byl v jistém smyslu unikátní. Na podobné počiny za velkou louží to samozřejmě nemá, ale proč také hned srovnávat, že. Každopádně mě ale mrzelo, že některé věci nebyly pořádně vysvětlené. V podstatě celý úvod do snímku nebyl absolutně žádný. Najednou se objeví člověk s mluvící kozou a další člověk, zřejmě tedy asi student a není vysvětleno, kdo to je, odkud sem přišli a co vlastně budou dělat. Celkový děj byl sice trochu prostý a velice jasně směřoval ke šťastnému konci, nepůsobilo to ale špatně. ()

teseth odpad!

Nikdy nezapomenu na 30 minut, které jsem se vydržel dívat na tuhle zhovadilost. Partička neumětelů si řekla jednou večer po dobrém vzorku, že zkusí stvořit film a dalších X dnů (let) byly neustále sjetí a tvořili tohle veledílo. Vyšla z toho věc, na kterou se dá dívat jen pod vlivem silných sedativ nebo drog. Nic víc k shlédnutí tohoto filmu nemohu doporučit, protože jednotlivé scény jsou nesystematické a nenavazující. Gegy vůbec nejsou vtipné a zoofilie fakt nepatří mezi normální úchylku! A ty pověsti staré stověžaté působily ve filmu fakt ichtylně. Nic víc než odpad si tenhle počin fakt nezaslouží. ()

williamriker

Opravdu smutné jak něco takového může vzniknout. Velmi slabá kvalita animace prostředí jako celku. O ději a postavách raději ani psát nebudu. ()

marien1039

Jako jasně, je to prapodivná betaverze 3D filmu z naší tuzemské sbírky, ale docela roztomilá a stojí za podívání. Křivé domečky v Praze vypadají značně úchylně, každopádně rozhodně jsou horší 3D pohádky. Jen jakožto člověk z Moravskoslezského kraje studující český jazyk mám chuť páchat sebevraždu,když se z obecné standartní češtiny stává běžná a někdy dokonce spisovná. Dle mého by vůbec mělo být trestné do pohádek přikreslovat jakýkoliv přízvuk ne jen ten z Čech. Dívají se na to pak malé děti, které ještě nemají rozum a pak se špatně učí jazyk. Ale rozhodně přetrpět druhý a třetí díl Shrecka mi dala daleko větší práci, než tuto když už nic tak roztomilost... ()

Agent24

První 3D animovaný český film. Je jasný, že se to nedá srovnávat s konkurencí v zahraničí to je jasný, ale na české poměry je to dobré. Mě se animace celkem líbila a příběh taky. U mě pohodová pohádka. ()

pepinouno

Ach, první animovaný celovečerní rodinný 3Dfilm. No, dobře. Spousta lidí tu říká, že Kozí příběh byl značně "odfláknutou" záležitostí. Po stránce příběhu, asi ano. Začal bych hlavními postavami. S hlavním hrdinou Kubou, mimochodem skvěle nadabovaným, se divák od začátku vydává do středověké Prahy. My, diváci však o něm mnoho nevíme, nevíme proč přijel do Prahy, z jakého důvodu. Další postava - Student Matěj, se mi po shlédnutí části filmu jevil jako jakási další hlavní postava. V úvodní scéně, přichází Matěj do Prahy, vedle Kuby. To také vyvolává určité spekulace, kdo a proč je Matěj v Praze. Matěj je pak trošku nudnou částí děje, se kterým se divák brání jít, to se ovšem mění ve chvíli, kdy Matěj objeví Faustův dům. Prvá část filmu je dějově necelistvá, nejde tu nalézt žádný zjevný příběh, zápletku. Také poklesává temporytmus a nebýt špičkové grafiky, asi bych u toho dlouho nevydržel. Teprve ve druhé polovině se objeví taková větší zápletka. Ač je příběh víceméně nehodnocen kladně, musím podotknout, že na všem se dá najít něco hezkého; tento příběh je totiž graficky docela na vynikající úrovni a milovníci historie si na něm také najdou své. Mě osobně se hodně líbil nápad, spojen s Orlojem a historií vůbec. Celkově je pro mě film zajímavým zážitkem, s bohužel nedokonalou a nejasnou dějovou linkou. Především za grafiku a také proto, že film je takovou moji srdcovou záležitostí hodnotím lehce (nebo spíše velmi) nadnesenými čtyřmi hvězdičkami. ()

Ginger_G

No, asi budu vyloženě hodný.. Nicméně, jedno tomuto počinu, který bych nerad nazval filmem, musím nechat. A tím je jistá naturalističnost. Zbytek je odpad. Snaha o vtipnost a zjednodušení tradičních pověstí, příšerná úroveň animací, nekvalitní zvuk a koza mi tak nějak až příliš připomíná Shrekovského Oslíka. Chabých 10%. ()

anawi

dětem bych tenhle film nepustila, animace je obstojná, dejme tomu namluvení herci, kdyby to byl 20 minutový film, tak ještě přijatelný, ale jako celovečerní jsem už chtěla, aby skončil ()

Ajfist

Pěkně udělané.Animace a to ztvárnění postav dobře vytvořené.Příběh super.Nechápu nízká hodnocení.I namluvení postav dobré.Já se bavil.Mě se to líbilo.Nejde to srovnávat s americkou tvorbou.Ta je v těch 3D filmech mnohdy zbytečně přehodnocená a někdy nestojí za nic.Tohle bylo na české poměry skutečně povedené dílko.A jestli to není vyloženě nečí šálek kávy,tak to raději nemá ani hodnotit,protože hodnocení nemůže být objektivní.Příběh měl logiku i spád a není nejmenší důvod ho zatratit.Tady jsou opravdové 3D kraviny hodnoceny vysoko,přitom příběh je mnohdy dějově pro dementy,ale je to holt třeba od Pixaru,tak to nemůže být špatné.Omyl!Může,peníze nejsou všechno.Někdy levnější film může a je lepší,než ten drahý.A jestli tady někteří "fundovaní" hodnotitelé myslí,že Tománek odvedl špatnou práci,tak ať zkusí napsat lepší námět a natočit lepší film než on a pak se uvidí.Nula nemůže hodnotit jedničku. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)