Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

mikehoblog

Stejně odporné postavičky jako ve Fimfáru, děj naprosto o ničem. Ale je to o kousek menší průser jako fimfárum, a tak tam nehodím rovnou odpad......jo, a taky tam byl v těch 80 minutách asi tak jeden......no ,asi se dá říct vtip. Ten ale trval jen necelou vteřinu, a pak už to byl zase jen trapárna. ()

Laura.R odpad!

Nééé nééé nééé. Kdo jim dal právo takhle zprznit české pověsti? Jelikož se jedná o první český animovaný 3D film, čekala jsem, že animace nebude žádná sláva, to bych ještě dokázala odpustit... ale to, že filmaři nebyli schopni dát filmu žánr, jasný směr ani koncept, to neodpouštím. Přes to prostě nejede vlak. Celý film jsem měla pocit jakoby se tvůrci do poslední chvíle nemohli rozhodnout zda to bude pohádka, horor, thriler, animovaná komedie, nebo animované porno...za mě je to prostě odpad, totální průser. Mohla z toho být např. krásná Vánoční pohádka, samotný nápad tohle vytvořit měl obrovský potenciál.Ale tvůrci tento potenciál dokonale pohřbili do hlubin Vltavy... ()

Jirik95

První český 3D animovaný film jsem si nemohl nechat ujít. Velmi dobře vybraný příběh, skvělé designové zpracování a hlavně výborný český dabing. Staroměstský orloj a tajemná středověká Praha je to nejlepší prostředí pro český animák. Výborní dabéři jako je Jiří Lábus, Petr Nárožný, Karel Heřmánek, Jan Přeučil a spousta dalších dali tomuto filmu tu třešničku na dortu, která scházela. Rád se na tento film kdykoli podívám. Vřele doporučuji, jak mladším, tak starším televizním divákům a nadšencům české kinematografie. ()

Hansolo35 odpad!

Nudný příběh, složený z mozaiky rádobyvtipných skečů, ohavne figurky a nulovy dej. O čem to bylo, ptám se? Postavy se odporně vlní lokacemi. Dramatická kamera, mezitím se potácí směs strašidel, postavy si nemají co říct a tak pořád melou. Je to hodně podobné užvaněné nudě her od Zima software: Polda na všechny způsoby. Možná se autoři bavili a vykouřili hodně trávy, ale viděli vůbec výsledné dílo? Líbilo se jim to? Pokud ano, jsou ze Země? Když ne, tak proč s tím uráží ostatní lidi? Kdo je vlastně cílové publikum? Pro dospělé chybí děj, pro děti chybí vtip a akce. Dokonce to u mě překonalo i Velké problémy v malé Číně, kdy jsem z kina chtěl utéct. Měl jsem možnost sledovat reakci na Kozí příběh diváků napříč celým věkovým spektrem v autobuse SA. Od dětí po důchodce. Bez výjimky všichni do 15 minut sledování odložili sluchátka a radši koukali z okna. Pokud nějaké příště bude, tak méně práce věnovat animaci a více příběhu.Tohle si nezaslouží ani vlasteneckou hvězdu. Autoři měli celou akci v tichosti ukončit. Jenže každá koruna dobrá, že? ()

Manarit odpad!

Chtěla jsem dát alespoň jednu hvězdičku, ale nenapadlo mě za co. Grafika mi přijde vyloženě odpudivá, ale budiž, každý má svůj vkus. Co se týče filmu pro děti, přijde mi trochu zvláštní, že ve filmu probíhá interakce prostitutky s kozou a že Máca si o prsa div nezakopává :D Děj - ve filmu bylo tolik děje, že se nemohl rozvinout ani jeden, takže defacto celý film je sled scének, z nichž ani jedna nenavazuje na druhou a vlastně jsem neustále čekala, kdy se vlastně dočkám závěru určitých pasáží. Nedočkala jsem se. Vlastně jen nevědomost toho, že konec vlastně nebude, mě donutila film dokoukat. Nikdy bych to nechtěla vidět znovu. ()

mfanta

40% - S dcerou se často po očku koukám na druhý díl Kozího příběhu, který mi přijde vtipný a plný často ne úplně hloupých slovních hříček. Vzhledem k tomu, že "jednička" má globálně lepší hodnocení, tak jsem se na ni hodně těšil. Ale byl jsem zklamán. Je mnohem těžkopádnější, vtípky nejsou tak dobré, historické reference nejsou využité k plnému potenciálu. Zkrátka to vypadá, že pan Tománek byl u dvojky více dozrálým tvůrcem. ()

eMovieMan

Plytky pribeh zoufale zpracovany. Nevim proc nekdo chce delat "3D animaci" na ZX Spectru, nebo na necem co vypada jako kdyby to bylo delano v minulem stoleti. Resp v minulem stoleti by animace dopadla lip, protoze by ji nikdo neprasil ve 3D. Tak snad alespon hvezda za snahu. ()

Ospalek

Je pravda, že ten film nemá moc co nabídnout. Má chatrný děj, postavy jsou ryzí, ale jen ryzí hrůza. Co dalšího dodat? Pověsti jsou dobrým tématem, ale tady jsou úděsně zpracované a postavy, které pověsti ztvárňují jsou buď nesympatické nebo hrůzně vytvořené. ()

InsulinBoy

První český 3D animák o kterém můžeme spekulovat jestli se za ten prodělek 11 milionů vyplatil. Chápu, že doslova těch 10 lidí co na tom filmu dělalo asi hodně experimentovalo, ale jsou nutné takové extrémy jako mácino poprsí, kterým by na rok uživila somálskou školku? V tomto filmu se vyskytuje víc koz než bych čekal, to asi bude důvod pojmenování tohoto filmu. Kdyby do příběhu nebylo zapleteno tolik nedůležitých vedlejších postav a příběh by nepůsobil zmateně jako diabetik v cukrárně, tak by moje hodnocení možná šlo i o pár hvězd výš, ale nakonec to celé hold tahá vůči celému filmu až kontrastně dobrý dabing. ()

Woodman

Kozí Příběh - Pověsti staré Prahy. Začnu asi s tím, že film rozhodně pro děti není! Příběh opravdu nevhodný pro děti (proč? - tak pro představu: kdo pustí svému dítěti, jak si někdo prohrabuje své poprsí a vytahuje z něho různé předměty a spoustu dalších věci...) a je celý takový zvláštní. Když bychom nechali příběh příběhem a zaměřili se na pověsti, tak jsou opravdu jen pro znalce.  Cizinec nebo kdo je nezná by se v tom opravdu nevyznal a nechápal by je. Co se týče grafiky, ta není až tak nejhorší, je originální, ale opět pro dítě až moc traumatizující. Takže to máme samé mínusy, ale něco dobrého se tu najde a to je dabing a ten to opravdu vylepšuje. Mé doporučení: nejdříve si to pusťte sami a pak zvažte, jestli opravdu chcete, aby Vaše dítě něco takového vidělo. ()

gutmanmarnie

Pokud by byl příběh převyprávěn jiným způsobem, mohl by být celkem přijatelný. To co David Sláma a Jan Tománek předvedli je ale politování hodné. Vtipy byly pro dospělého člověka trapné a pro děti nepochopitelné. Film byl přeplněný "vtipnými" scénami, které byly zbytečné a rušivé. Nepochopil jsem proč se zde nachází tolik sexuálních narážek, asi nevydařená imitace pixaru. Nevím proč by měla postava z dětské pohádky řešit problémy alkoholem... Celý film je absolutní smyslnedávající bullshit, který vás okrade o 80 minut života. Absolutní zlodějina, doporučuji se nedívat pokud chcete vidět dobrou pohádku. Chápu že tvůrci se snažili vytvořit první 3D pohádku u nás, ale proč se nad tím příběhem kurva nezamysleli. Lepši by bylo si pár let počkat na něco kvalitního. Další exemplární případ špatného filmu od hlavy až k patě, možná ta animace by se dala překousnout, jinak je to bída. Jedna hvězda. ()

aragonit

Českých 3d pohádek, nebo filmů není mnoho, i přes nepříliš originální příběh, se mi, ale líbí spravování, humor i postava hlavní hrdinky, která vystupuje že zažité Představy krásy, ve filmech. Osobně mi to nepřijde jako špatné dílko. ()

RecenzentXX odpad!

To si děláte srandu. Tento film který je údajně pro děti, opravdu proděti není. Viděl jsem to v pěti letech a až teď jsem pochopil ty jejich přehnané vtipy. Opravdu NEDOPORUČUJI! ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)