Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

Nut

Ajajaj jak já litovala těch peněz za lístek do kina, tohle bylo vážně otřesné. Trapné, bezduché, s pramalou pointou a protivnou kozou. První 3D film se skutečně nepovedl, achjo. ()

Zirael odpad!

Tak tohle byla teda pěkná sr**ka s prominutím. První český animovaný celovečerní film přece musí být pecka ne? Kozy jako vozy? Proč ne. Mluvící koza? Jasně. Chlupatá věc s nohama? Přidejte ji tam. A tak bych mohla pokračovat. Všechno je to spatlané dohromady, scény na sebe nenavazují a je to děsivě NEvtipné. Dítě to nepochopí a dospělý chcípne nudou. Prostě odpad! ()

Grilda odpad!

Ještě nikdy se mi nestalo že bych uprostřed filmu usnul..za bílého dne. Opravdu, nikdy jsem se tak nenudil jako u Kozího příběhu.. Ani pan Lábus to nezachránil. Po všech stránkách je to naprostá nudná blbina. A na to jak dobré grafiky máme jak my, tak sousedi Slováci.. FUJ! ()

JackieBliz

Myšlenka dobrá a tím to končí. Pražské pověsti jsou tam nakousnuty, od každé trošku, aby se neřeklo - když už jsme to dali do názvu. Nelíbila se mi animace, hlavně mi nepřišlo moc dětské ukazovat ty neuvěřitelné melouny s výstřihem skoro po pupík. Chvilku mi přijde, že Koza a Kuba spolu něco mají :D Prostě slátanina za odpad! Klidně bych si na první český 3D film počkala, kdybych věděla, že bude o dost lepší. ()

adilah

Nedávám hodnocení. Film jsem sledovala tak 4 minuty a pocit trapnosti byl už na maximu. Jak může něco takového vzniknout v zemi Jiřího Trnky? Co je špatného na loutkách nebo kresbě? Chápu, že i tahle hrůza byla šíleně pracná, ale na poctivý 3D animák u nás prostě nemáme. ()

PrezidentRickS.

Na tomto filmu se mi po prvním shlédnutí nejvíce líbil soundtrack. Byl prostě výborný, až moc výborný na český film a na víc mi byl povědomý. -> Krásná vykrádačka Merlina... ()

blekekeke

Trávit roky života nad něčím pomalým jako je kozí příběh ... to chce v dnešním době zmrzlých veverek hodně odvahy, nebo spíše času k přebytku ... ()

klara.leb

Nejvíc mě na tomto filmu vytáčí, že jako "první 3D animovaný český film" to nepojali dostatečně seriózně. Místo toho má každá žena poprsí doslova velikosti zelí, stráž ukazuje holý zadek a z Mydláře udělali snad největšího padoucha té doby. Celé špatně, jen pro srandu králíkům. Hanba. ()

v.indruchova

Animace je děsivá jako celý příběh. Tohle nepouštět dětem, nejlépe nikomu. I když vím, že to stálo hodně práce, ale jsou občas věci které se nepovedou a je nejlepší aby je nikdo neviděl. Dabing a hudba šla, tak aspoň něco. ()

JesterKruger

Co to je za peklo ten film?!?! Máte moc hezkou kozu... Kozí příběh je skutečně kozí. Baby ono tam mají kozy co chvíli.... Ale je to peklo.... I když animace vypadá v pohodě na první český 3D animovaný film, a má v pohodě koncept, tak je to peklo. Ale v tom dobrém slova smyslu :-). Ve filmu jsou tak ujeté vtipy, a někdy i skutečně originální, ale pro děti to není. Je tam tolik nevhodných a někdy se mihne i sexuální odkaz, což není normální u dětského filmu. Tohle jsem viděl až po dvojce, a musím konstatovat, že tohle mě baví i v dospělosti. Zatímco Kozí příběh se sýrem, je typická dětská pohádka, to je tak kapku pohádka pro dospělé. Upřímně, mám pocit, že autoři tohoto filmu se koukali dost často na Evil Bong, což je erotická komedie o kouření Konopí, protože takové scény nenajdete nikde jinde (I když je Evil Bong hraný film, i tak mi to příjde vhodnější). Lábus se očividně před natáčením několikrát opil, a pak šel dabovat kozu (Není to myšleno jako urážka. Lábus jako Koza je dobrá kombinace). Jediné mínus tohoto filmu je děj. Nepřišel mi nějak extra propracovaný, a prakticky je spousta částí děje založen na vtipech, což je podobný případ jako u filmu Evil Bong 420, ale i tak je vlastně ten děj tady mnohem lepší. Má to halvu i patu, a já se skoro u toho zřigal smíchy. Velice dobrých 4*. Kdyby více upravili ten děj, tak je to na 5*. ()

l4zarus odpad!

Ve filmu se objevilo několik motivů.. alkohol, krádež, špína, sexismus a sadismus. Na dětský film docela síla. Tenhle film jsou však jasně vyhozené peníze. ()

Osud

Nemůžu si pomoct ale 5 let dělat na tomto mi přijde jako škoda času. Dost jsem se na Kozí příběh těšil, první český 3D animovaný film = dobré lákadlo. Tak trochu jsem doufal v nějakou ideální kombinaci Mrtvé nevěsty a Madagaskaru. Bohužel. První zklamání přišlo hned na počátku a nepřešlo mě až do konce. Na nezvykle protáhlé obličeje a celkově pokřivenou grafiku jsem si prostě nezvykl. Další zklamání přišlo s očekáváním zábavy, děje, nějakého dramatična, chytlavé hudby nebo prostě něčeho co by mě připoutalo k plátnu. Nic nepřišlo. A nesmyslná příšera s vyplazeným jazykem už mě dorazila. Měla asi pobavit. Měla. Ani výborný dabing Jiřího Lábuse už nemohl zachránit zoufalý dojem. Nu, žádný učený z nebe nespadl. Snad to bude napodruhé lepší. Jedna hvězdička…za snahu. ()

zawa

Snažil jsem se ohodnotit co nejvíce, ale nešlo to, opravdu ne. Jak po vizualní tak pro příběhové stránce mě to velice zklamalo. Ale musím ohodnotit aspoň jednou hvězdičkou za snahu, protože animované filmy se v Česku nějak nedělají, což je podle mého velká škoda. Možná by to potom stálo za shlédnutí. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)