Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

BreHas26

Jednu hvězdu za snahu (vytvořit dobrý animovaný film) nebo spíš hrozný animováný film, který nemá skoro žádný smysl. Pokažená animace, pozadí je ohnuté (křivé baráky? Fuj) ,opilá koza která pořád kecá, divné potvůrky které se potulují po Praze a Máca kozatá, které se divím že se jí ta prsa vůbec vlezou do šatů.. ()

Gulde

Odvážný to počin, bohužel s nepříliš propracovaným scénářem. Jsem ale zvědav, jestli budou v budoucnu přibývat další české 3D filmy a pohádky. ()

Hepy13

Plusy - Animace pěkná stejně tak i zvukový doprovod, se kterým to chvilkami dokonce vypadalo jako nějaký velkofilm :D Mínusy - Hodně slabý scénář, a některé uplně zbytečné postavy. To je takový problém vymyslet pořádný příběh? Když mám k dispozici tak kvalitní animaci, je to dvojnásobná škoda jí zahodit do kanálu. ()

Šmoula

Já bych řekl, že docela pohledná podívaná, obzvláště na starou Prahu a stylem jakým byla ztvárněna a 3D vymodelovaná. Kamera byla taky úžasná, různý průlety, pohledy a nadhledy :-) Já se nenudil a příběh jsem si vychutnal. Takové plus bylo i to, že děj byl ponurý a atmosféra velice chladná. Občas se člověkl divil co to proběhlo na plátně za příšeru, ale nějak to nevadilo. ... 65% ()

melloun

Takové neslané nemastné to bylo. Animace celkem pěkná, starodávná Praha kouzelná, ale chvílemi takové prázdné a beze vtipu. Ať se koza rohatá snažila sebevíc... víc než 2* za první český animovaný film dát nemohu a je to spíše za tu pětiletou práci, kterou si s tím autoři dali. ()

MAJkLSON

Animace hrozná, příběh ještě horší, koza otravná, dabing nesedicí, panáci škaredí, prostě hrůza a děs a ta 1* je za odvahu autora to vypustit na svět a vůbec do kin:) ()

ypres.bass

mám rád tyhle animované komedie. tři hvězdičky dávám autorovi těch hlášek. a jednu animátorovi za ty máciny macaté kozy. -------- ta koza je těžká jako kráva! ()

Luqi

Tak tú jedinú hviezdičku dostanú za odvahu dať Máce také veľké kozy.......................Inak mi to pripadá, že tento film bol vytvorený len preto, aby bol. "Predsa keď američani dokážu spraviť 3D film, tak mi si jeden urobíme tiež". .................Ale na to, aby si dal urobiť dobrý 3D animovaný film treba trochu viac ako našlapaný počítač. Napriek tomu, že niektoré pohyby kamier vyšli, všetko ostatné počnúc plochými, nedomylenými a nesympatickými postavičkami, cez úplne rozbitý scenár nevedno pre akú cieľovú skupinu písaný až po trápne pokusy o vtipa stojí za psý grc. ()

Saur.us

Nechápu hodnocení 37%, vzdyt to zase nebylo tak zlé. Sice jsem se v prvních 5ti minutách zděsil, protože mě to grafickým zpracováním připomínalo Zachraňte Jimiho, což byla hrozná bejkárna ale pak jsem tomu tak nějak přišel na chuť a nebylo to zase tak špatné. Když znáte něco z historie a legend Prahy, tím líp pro vás... dávám 3* ()

RickyFitts

ta jedna hvězda je za námět - staropražský pověsti, upisování ďáblu, orloj apod. - a za pár švihlejch nápadů (chlupatá koule...) Animace je ovšem příšerná a debilita dialogů donebevolající. Proč je tam vůbec ta trapná koza?? ()

Vilg odpad!

Film, který nemám ani tušení, čím nebo o čem by vlastně chtěl být. Ani jeho tvůrci ho ovšem nemají. První český 3D animák? Strčte si ho do prdele, vážení. Karel Zeman na věčné časy. A já chci zpátky prachy, který jsem za tuhle hrozivou sračku v kině utopil, abych je mohl spláchnout do hajzlu. Užitek by byl ekvivalentní. ()

HouseMK

"Ano, chtěl jsem Kozí příběh a tady byly kozy. Ale naprosto nevhodné! K mému věku, náladě, ke společnosti se kterou jsem na to koukal... prostě NE VHO DNÉ!" Netušim, jestli při tomto filmu bavily aspoň děti, ale mě to přišlo trapné. Bohužel. Ale chválím snahu o na české poměry novátorskou animaci. * ()

TomasKotlant

Celý ten guláš drží dohromady jen postavy a pár lokací. Většině akcí chybí jakákoli motivace. Pověsti se do sebe šíleně pletou a postrádají tak naučnou hodnotu. Místy psůobí dost parodicky. Vše je podřízeno trpaným vtípkům a nefunkčním gagům. Vrcholem je všude se motající maskot studia, který z filmu udělal jednu z nejdelších reklam. Bohužel, většina reklam dokáže něco srozumitelně sdělit, ač je to většinou hodně primitivní. Kozí příběh se tak moc snaží být vtipný, chytrý a všeobjímající až nesdělí vůbec nic. Vše završeno geniálním trojitým (!) koncem. Kdyby se dotáhly textury a s tím spojená technická stránka vizuálu a udělal alespoň průměrný scénář s nějakou stavbou, mohl to být docela sympatický pokus o českého Shreka s kozou v hlavní roli. Jenomže koza, ani vnady Mácy nesahají oslíkovi ani po kopýtka. Alespoň ta animace byla docela fajn, ač si ji člověk vůbec nemohl vychutnat. Ve zkratce: Kozí příběh - Zmatená přehlídka v kulisách velkoměsta. ()

zdeny99

Hvězdička za tu kozu a druhá hvězdička za úvodních deset minut, kdy se ten ogar přižene do Prahy. Jenže ten solidní úvod se pak proměnil ve ztrátu času. Po celý zbytek je vám pořád opakováno, že na pražském orloji pracuje nějaký Kuba a v Praze se staví Karlův most. [10620. hodnocení, 610. komentář, 39%] ()

Hopkins

Nevím co tady proti tomu všichni maj .... s tou jednou dvěma hvězdičkama já byl z toho dost nadšen . dodatek konečně jsem našle chvilku času dopsat pro4 hvězdičky Prvně Namluvené postavičky neměli chybu snad jen ta koza v podání Labuse se im trošku zdálo že přehrává ale šlo ti radní neměli chybu Preis a spol tomu dali korunku . To že tne děj nebyl nějak ucelený a bylo to chaotické jo s tím souhlasím ten děj tam pokulhával to že se tu spoustě lidem nelíbili ty postavičky mě se líbili proč ne přšlo mě to mě správně ulítlé lucifer neměl chybu. A komu že je ten animák vlastně určen ?:o) no rozhodně bych neřekl že dětem :o) na pubertáky je to moc nudný a pro dospělé no mírně asi taky :) tenhle animák si ksutečně jen těžko bud ehledat sévho diváka ale ve mě si ho získal asi to bude tím že takové kraviny můžu :o) ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)