Kozí príbeh - Povesti starej Prahy

• Česko Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (viac)
všetky plagáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiálny text distribútora)

philip.j.fry

Takže,,První 3D animovaný film ve východní Evropě jo"?,,Srovnávatalný s pixarem"jo? Tak to bych se na to podíval. Ale vezměme to od podlahy.Jan Tománek,narozen roku nikohotonezajímá se po HNUSNÉM,doslova hnusně rozmazaném The World a The Frogs pustil s bandou kdovíkde sebraných animátorů do prvního 3D animovaného blablablabla....ve východní Evropě.Když jsem viděl tu animaci a domy v pozadí řekl jsem si tři slova:WTF.Chlupatá koule s vykukující p.....?WTF!?Prsa Mácy?WTF?!Proporce postaviček?WTF?!Další negativum filmu.Příběh(který v tomto filmu téměř neexistuje).Což o to, nápad mladíka přijíždějícího do středověké Prahy není tak špatný,horší je to s ÚCHYLNOU,SEXISTICKOU A NEVYCVÁLANOU kozou.Hlas Jiřího Lábuse(který si tímto ,,filmem" u mě dost pokazil reputaci)přemlouvajíc Matěje aby na to vlítli hned za rohem kostela je něco co nikdy nemělo vzniknout.a jsme u další kapitoly filmu.Sex.Je tady všudypřítomný,od prostitutek co to dělají s kozou,až po úchylného Matěje,který slintá hned jak uvidí prsatou Dolly Buster(Mácu) a sexistické naražky jsou zde na každém rohu.Nejhorší moment filmu však přišel až po cca 1 hodině sledování,kdy si to hlavní ,,hrdina" rozdává s Mácou.CO TO JAKO MĚLO BÝT???TOHLE JE ,,POHÁDKA"??DO POHÁDKY NEPATŘÍ ŽÁDNÉ ÚCHYLNÉ NARÁŽKY, NATOŽ SEX!!!Když pominu sexualitu nevhodnou do této ,,pohádky",jedno pozitivum by se našlo.Práce dabérů(za kterou jsem také přidal hvězdičku,neboť mé hodnocení bylo na odpadu)Shrnutí:Za tento film bych ustřelil Tománkovi hlavu.Slunce v duši fhilip ()

Mr.Dogman

Mě se to líbilo. Pravda, animace je odfláknutá (nebo spíše nebyl dostatek peněz), někdy dokonce zkrz oblečení prokoukne i část těla (o dalších slabostech nemluvě), ale celková stylizace příběhu je více než působivá. Vtip to mělo, i když ne pořád. A oživení legend bylo moc hezké (Karlův most dostal ale málo prostoru). Jako zahraničnímu animáku bych tomu dal dvě-tři hvězdy, ale vždy když jsem si uvědomil, že to vyrobili Češi, pousmál jsem se, a rozhodl jsem se, že čtyř hvězd, nebudu litovat.UPDATE: Po druhém shlédnutí odebírám jednu hvězdu. ()

R´Hell

Šla jsem do toho s tím, že to bude příšerné. Ale bylo to pouze špatné. U animace přihlížím k tomu, že to je první český 3D film a u děje se musím přiznat, že mě některé části dokonce zaujaly. Nicméně má to své vady. Scénář by potřeboval vylepšit a z dabingu jsem byla přímo znechucená. Proč je Kozí příběh zařazen mezi Pohádka nechápu, protože pro děti rozhodně není. A to je další kámen úrazu - pro děti není a dospělé nezabaví. Zajímalo by mě, proč je koza tak úchylná, proč všechny ženy ve filmu mají výstřih až kdovíkam a proč tu chybí alespoň jedna sympatická postava. Sečteno a podtrženo, Kozí příběh je slátanina a ztráta času. ()

drackula

Oceňujem hudbu a vizuál, avšak to je asi všetko. Forma nieje rozhodujúca, najmä keď chýba obsah s nejakou výpovednou hodnotou. Žiadne vtipy, žánrovo nezaraditeľné a celkovo je otázna aj cieľová skupina. Pre deti komplikované, pre dospelých nudné. Raz stačilo 30 % ()

mcleod

Dobrý námět zpracovaný ubohým způsobem. Vizuální stránku moc hodnotit nebudu, jen mě dost vadilo časté deformování a rozostření obrazu. Klasická česká loutková animace, která je na rozdíl od 3D na špičkové úrovni, by byla rozhodně lepší. Příběh je velmi povrchní, samotné pověsti jsou zapojeny jen velmi sporadicky. Vtipy vůbec nejsou vtipné, hlavní "vtipná" postava kozy je velmi nepříjemná až trapná. Její zařazení je naprosto nepochopitelné, i Pavel Bém by byl lepší a vtipnější postavou. Nechci být za puritána, ale sodomické vztahy kozy s Kubou mi taky přišly poněkud divné. Zajímavé jsou pokusy o odkazy na současnost, kterých mohlo být i více, ale které měly být propracovanější a vtipnější. A ten závěr... jako by už to chtěli mít autoři rychle za sebou a navíc nechutně kýčovitý. Celkově vzato slabota... ()

AngelusCZ

Byl sem na tom v kině a tam sem se docela pobavil.Pak do dávali v televizy a já si uvědomil že je to průměrný animák.Děj je docela chytlavý ale po čase vás film začne nudit ( teda u mě to tak bylo).Tománek se ale konečně naučil dělat s 3D grafikou! :D Na DVD bych si to asi nekoupil ,ale pokud to budou zase dávat v TV tak se určitě kouknu! ()

KarKulA

Po výtvarné stráce velmi hezké a originální, občas i zajímavý hudební doprovod - tím ale veškerá pozitiva končí. Po scénáristické a režijní stránce se totiž jednalo o naprostou žumpu, která postrádala nějaký smysluplný a souvislý děj (pokud se tedy v souvislosti s tímto výtvorem vůbec můžeme o tom "ději" bavit). V rámci kusích a nabastelných scén se chudáci tvůrci nemohli ani rozhodnout jekého pohlaví je jejich hlavní hrdina/ka koza, ale co je divákovi po tom - nejdůležitější je, že TO dojilo mléko. Jako zlatou bodku to přineslo ještě opeprnění sexistickým nádechem, aby to bylo jako "pořádně světový", a naši nejmenší si to užili. Po zhlédnutí tohoto výtvoru (na dětské stanici ČT zvané Dčko) jsem opět pyšná, že jsem Čech...... ()

Madlene

...i přes evidentně velkou snahu grafiků a animátorů mne nepřesvědčil ani zhůvěřilý příběh, natož pak výtvarné pojetí v čele s macatou Mácou. Škoda... ()

kitushka odpad!

Psal se rok 1988 a Pixar vypustil svůj první film Lux. Píše se rok 2008 a Česká republika se může pochlubit svým prvním 3D animovaným celovečerním filmem. Jaký je technologický rozdíl? Pixar je lepší! ()

spikey1 odpad!

proč? proč? proč? první český 3d film dopadl nejhůř jak mohl, díky bohu že jsem ten kousek viděl na filmové noci takže se finance rozložili do ostatních filmů co jsem ten den stihl. humor není na nule, ale v mínusu pamatuji si jak si tam někdo pořád vyndaval z nosu kuličky holubů... a taktéž jak hroznou grafickou úpravu i styl tenhle film ukázal ()

Ironfood odpad!

Grafika je sice vcelku v pohodě, ale jinak je to v zásadě slepenec naprosto bezduchých scének, ve kterých se místy objevují známky velmi primitivních pokusů o humor. ()

ssfan

Na české poměry solidní animovaný film. Skvělá hudba, slušná grafika, kvalitní dabing. Děj sice slabší, ale klidně tomu 3 hvězdy dám. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (viac)