Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

Raven0

Výtvarná stránka je docela žalostná a člověk si na ní musí zvyknout... Pak už ale příběh docela hezky odsýpá a nezadržitelně se řítí k nečekané pointě.... ()

July

Temná atmosféra, dobře napsané dialogy, ale mnoho nedotažených, nedovysvětlených věcí. Například: Co kdyby chtěl divák vědět něco o Avalonu? Víme, že je to společnost zabývající se zdravím, krásou, dlouhověkostí... ale proč má takovou moc, jakou ve filmu má, kdy a jak ji získala? I přes určité mouchy ale dávám 4* - s odřenýma ušima. Za tu pochmurnou atmosféru zimní Paříže budoucnosti. ()

Smejdcz

Netradiční, výjímečný. Zvláště je parádně zpracované tajemné prostředí města a mimika obličeje. Nebýt divného a docela předvídatelného děje, tak je to další parádní kousek. 80% ()

ywo666

Renesancia je dobrý film. To že vizuálna stránka je výborná asi nemusím písať. Je pravda, že chvíľu som si zvykal, ale musím povedať, že grafickú stránku filmu doslova obdivujem. Čo sa tíka príbehu, tak ten rozhodne nebol taký slabý ako píšu niektorí. Scénar obsahoval zvraty, silné scény a zaujímavé nápady. Je pravda, že sa nejednalo o žiadnu superoriginálnu vec, ani dokonalí hlboký príbeh, ale nemôžem povedať, že by dej nejak film potápal. A porovnávanie so Sin City mi nepríde úplne namieste. Obe veci sú o niečom inom. Každopádne Renesancia sa mi páčila viac Sin City. Príbeh 3 a pol*, vizuál 5*. Priemer 4 a štvrť* odo mňa ()

tomxxx

Vizuálně pěkné, příběhově chabé. Pro toto zpracování to chtělo trochu jasnější příběh s méně jmény postav. Trochu jsem se ztrácel v černobílém světě, kde na mě chrlili různá jména lidí, kterým jsem pořádně neviděl do obličeje kvůli stínům. Tma vše dost zabila a pohltila. Škoda, mohlo to být moc pěkné dílko. ()

VasaX

Jelikož žánr Animovaný je má krevní skupina, sci-fi taktéž a navíc detektivní noir... Ale díky všude provolávanému "Syndromu Sin City" jsem k Renaissance přistupoval skepticky. Ovšem film mě nakonec nadchnul. Jak po vizuálním zpracování, tak po příběhu a režii. Možná jsem divný, když to tu tak pročítám, ale tohle mi sedlo. A finální "rozuzlení" mě opravdu potěšilo. Takže i francouzština, kterou ve filmech nerad poslouchám, mi nezkazila požitek. Podle mého, přirovnávání k Sin City zbytečně Renaissance bagatelizuje. ()

Moogwi

Film své nesporné kvality má, už jenom tím "zvláštním" provedením, ale právě kvůli tomuto provedení mě to nezaujalo, stejně tak jako sin city ... tento styl mi prostě nesedí, nicméně věřím že spoustě ostatních lidí se to bude líbit ba dokonce si tento film zamilují .. ()

Brandon

Film jsem viděl v kině úplně omylem. Víc jak hodinu a půl jsem při sledování téhle nudné černobílé čmáranice přemáhal spánek. ()

creeper

Animace byla v určitých momentech povedená (respektive dobře využitá v akčních scénách). Celková stylizace nepůvodní. Samotný příběh pak trpí rádoby sofistikovaností i mnohokrát viděnými motivy. ()

haj

Vizuálně originální, ale ne každýmu se bude styl animace líbit. Příběhově a atmosférou pak připomínající filmy I, robot nebo Minority Report. ()

Mihail123

Revolučná animácia, ktorá je takmer vždy hrozne neprehladná a pomáha akurát tak v stratení sa v deji. Ku koncu som mal v tom obrovský chaos - teda hlavne v rozpoznávaní postáv. Rozhodne nevyužitý potenciál. ()

Mytologie

Na detektivku a ještě sci-fi mi vadila občasná chaotičnost v ději, uvítal bych propracovanější charakteristiky jednotlyvých postav. Po vizuální stránce je to ale povedený, (su fanda do komiksu). Paříž v temnější verzi budoucnosti mě místy až nadchla. Animace mají spád a celkově mě film i přes nedostatky zaujal. ()

VanTom

Originální vizuální zpracování přebíjí vše ostatní - vysoký kontrast mezi černými a bílými plochami (šedá občas jenom jako vzdálené pozadí) možná občas i znesnadňuje porozumění obrazu, ale většinou působí úchvatně, zajímavě a hlavně atmosféricky (je velmi podobné komiksu Sin City, mnohem více než jeho vlastní filmová adaptace). Dějově se pak jedná o standardní sci-fi noirovou detektivku, jejíž pomalé tempo může začít v průběhu i trošku nudit, ale svižný závěr dojem zlepšuje. ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014