Renesancia

• Česko Renesance (viac)
všetky plagáty

Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, mladá a talentovaná odbornice na genetiku, je unesena a nadnárodní společnost Avalon, pro kterou pracovala, ji chce za každou cenu dostat zpět. Případ dostane na starost důstojník Karas, kontroverzní policista a specialista na vyhledávání rukojmích. Ten se vydává po stopách zmizelé dívky do labyrintu velkoměsta. V průběhu vyšetřování je špehován a zastrašován, postupně mu umírají svědci a někdo se ho snaží zabít. Karas si přestává být jistý, kdo je vlastně objektem jeho pátrání: oběť, anděl, nebo monstrum? Vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti… „Paříž nám od začátku přišla jako samozřejmé dějiště příběhu i jako hlavní postava filmu. Chtěli jsme vytvořit fantastický obraz Paříže, který by byl tak silný jako Los Angles ve snímku Blade Runner,“ říkají tvůrci. (oficiálny text distribútora)

bruceman7

Velice zajímavý projekt. Vinou pokročilé noční hodiny jsem se v ději poněkud ztratil, k čemuž přispělo i ostré až "blískající se" černobílé provedení (přestože je z hlediska mého laického oka skutečně dokonalé). 75% ()

martinez.

Nevím proč je zde snad v každém komentáři zmínka o Sin City (dále jen S), když se jedná snad po každé stránce o úplně jiné filmy, ale koneckonců při jejich porovnávání můžu dobře objasnit kvalitu Renesance (dále jen R). __ Vzhled. Zatímco R je stoprocentně animovaná a černobílá, S si pohrává s různými technikami a barvičkami. Oba filmy jsou v tomto ohledu na vysoké úrovni, R je někdy snad trochu nepřehledná kvůli množství černé barvy. Kdybych si měl vybrat, vítěz je pro mě S. __ Hudba. R nuda, S totální nářez. __ Postavy. S má desítky postav a každá z nich se mi pod kůži zaryla více, než těch pár v R. __ Děj. R se narozdíl od S snaží zaujmout i příběhem, ale je to chyba, respektive film vůbec neměl vznikat, protože to je bez nápadu, snůška klišé, nepřekvapivých zvratů, absence napětí a velmi rychle jsem zapomněl, o čem že to vůbec bylo. __ Akce. V R je jediná dobrá, ve skleníku nebo co to bylo, S je jedna dlouhá stylová akce. __ Verdikt. Nakonec jsem tady o S napsal více než kdokoliv jiný, ale aspoň jde poznat, jak jiné filmy to jsou, i kvalitou. ()

korndaddy

Něco jako sin city, trochu jako Matrix.....Ale za boha si nemůžu vzpomenout na to třetí. A to sem se tak těšil, až napíšu koment. No nic. Má to styl, celkem i v pohodě příběh (neříkám, že bůhví jak originální, ale má) a akci. Mě se to líbilo, protože na poli animovaných filmů mi přišla Renesance lehkým oživením a příjemnou změnou. ()

HiddenDragon

Spis nez "Sin City" (2005) - kteremu se podoba jen cernobilym stylem - v tomto filmu citim "Blade Runnera" (1982). Jak hlavnim motivem, tak i tim destivym mestem budoucnosti (i kdyz ne tolik sci-fi...je libo "Google Glass"? :-) pardon, E-Call ;-) . Jako v "Blade Runnerovi" zde sledujeme detektivni noir story, v pozadi s mocnou korporaci, kde se nitky zahadneho vyzkumu spletaji az k zajimavemu zaveru. Zpracovani je skvele. Narozdil od "Sin City" se nejedna o herce (motion capture nepocitam). Vse je animovane, ale ten styl mi sednul. Vubec byl misty precizni do detailu...odrazy na skle, dest, pruhledne povrchy...fakt dobre. Par veci jsem ale nepochopil. Predne nazev...jaksi jsem nenasel nic, k cemu by se v tomhle snimku vztahoval (zkratka kdyz uz je film celkem "normalni", musi udelat Francouzi aspon neco divneho :-D . Dale kde vzali ta jmena. Od ruskych a muslimskych pres nemecke az po japonske...zrejme je Pariz centrem imigrantu, aneb detektiv Karas v akci :-D Jinak dabing skvely (az v zaveru zjistuji ze James Bond mluvil hlavni postavu), ale osobne jsem se tesil na francouzstinu :-( ...do tohoto prostredi by sedla mnohonasobne lip a udelala film autentictejsim. Ale i tak je to zpracovanim kvalitni a netuctovy kousek. ()

Ripley

Přišlo mi to podivně sestříhané.Tuším,že existuje i delší verze.Někde jsem viděl na obale DVD stopáž 160 minut.Jinak samozřejmně vyzuální pecka a se skvělou temnou atmosférou. ()

wosho

Hodně těsně a o prsa Renesance získala mých ****. Největčím problemém filmu je, že forma jasně decimuje obsah. Né že by to byl tak mizerný příběh, jeho vyústění mě doopravdy překvapilo. Problém je v tom, že režisér nedonutil nás diváky totálně chytnout. Spousta nápadů by se dala lépe udělat, či rozvést (skleněné chodníky a honička po nich atd). Opravdová škoda, renesance filmu se neuskutečnila. Zajimávý experiment tu sice je, ale vede do slepých cest vývoje filmu. ()

dopita

Vizuálně hodně atraktivní film, ale v ději sem měl trochu maglajz. Přesto je film určitě lepší, než podobně vypadající Sin City. ()

Locksmith

Poněvadž jsem si přečetl, že Renesance je přirovnávána k Sin City, přistupoval jsem k tomuto filmu s jistými obavami. Naštěstí zbytečnými. Renesance je úžasná, jak vizuálním provedením, tak po zvukové stránce. Děj je zajímavý, má spád a zasazení do futuristické Paříže mu jen prospívá. Zkrátka, Sin City to není. Tohle je mnohem, mnohem lepší... ()

showxman

Evropský koprodukční animovaný a zároveň černobílý film z roku 2006 zasazený do budoucnosti? Woow tohle chtělo odvahu, říkám já. Sázka na něco jiného, na něco odlišného a v neposlední řadě originálního, se povedla. Vizuální stránka je právě tím atributem, který je nosným pilířem celého filmu, a tím čím by Renesance nebyla Renesancí. Příběh sice není vystupňován, tak jak by mohl být, ale to se v tomto případě dá odpustit. Doufám, že pan Volckman neřekl své poslední slovo. 85% ()

B4TM4N

Narozdíl od Sin City jsem se nenechal napoprvé opít úžasným vizuálem (i když hraná podoba přece jen vede) a tak mohu hned zkraje s čistým svědomím prozradit, že to tentokrát v Hollywoodu prohráli. Renesancí prezentovaný děj nepřináší sice neotřelosti ani co by se za nehet vešlo, ale v rámci subžánru je myslím dostatečně zajímavý (poutavý) a pozornost držící. Občasný mírný chaos je způsoben spíše jistou nutnou plochostí černobílého kresleného světa, který je prostě a jednoduše vjemově plošší než ten náš skutečný. Oproti Sin City, které nabídlo akorát super-cool charaktery s jejich otravnými vnitřními monology a děj řidký jak Frištenského trenýrky, nepoměrně interesantnější dílko. Vlastně jsem ve výsledku oproti zdejšímu komparativu zjistil, že ty dva filmy nejsou kromě barevné škály spojeny absolutně ničím, to už je blíž takový Max Payne (herní). Ale trošku noiru kdyby sem Francouzi dali, to by bylo ještě jiný kafe... ()

Fary

Nikdy jsem si neuvedomil, jak se bez barev spatne vnima hloubka a plasticita. Tenhle film ve vas zanecha uplne novy, neznamy dojem. Pribehove spise nezazivny, ale zpracovanim jednicka! :) ()

F.W.Colqhoun

Tušil jsem, že Renesance nebude nejoriginálnější, ale nakonec mne nejvíc překvapila diskutabilní kvalitou výtvarného zpracování, o němž jsem na základě screenshotů předem neměl nejmenší pochybnosti. Vysokokontrastní, takřka čistě dvoutónový obraz – učiněná nádhera, architektura, počasí a „kamera“ - lahoda, ale co ve mně celou dobu budilo skoro pocit trapnosti byla * mírně řečeno * velmi zvláštní a skoro naivní ztvárnění a animace mimiky a tváří. Blbost, že jo? Ani ne, vzhledem k tomu, že i když nebyl příběh žádnej zázrak, některé noir/anime momenty se dokonce vyhýbaly klišé, lze je označit za vyloženě silné a xichty hlavních hrdinů to průběžně kazí. Ke vysokému hodnocení táhne film naprosto luxusní dabing s Danielem Craigem, Ianem Holmem a Johnatanem Prycem, jemuž jdou od „Tomorrow Never Dies“ Ti korporátní hajzlové tak nějak sami. ()

SpaceOdyseus

Vizualne nabita noirova detektivka, skvele smrncnuta sci-fi. Strasne me bavilo sledovat cernobilou, futuristickou a mnohourovnovou Pariz. Mozna dokonce trosku vic, nez sledovat Karasovo vysetrovani. ()

MkSallam

Černobílý vizuální experiment, který spojuje Max Payne, Punishera a Blade Runnera do jednoho filmu s kamerovými hrátkami za které by se nestyděl ani Michael Bay? Hmm, to zní lákavě. Bohužel, scénář v některých chvílích nepříjemně kolabuje (nedořečené linie příběhu, pár nelogických odboček, slabší závěr), gradace taky není nejlepší a celý děj je značně předvídatelný a plochý. Takže tu pak zůstává víceméně jen ta promakaná vizuální forma... Tři a půl*. ()

Disease

Future-noirový film, který zaujme spíš formou. O to snadnější je dát si ho s odstupem času podruhé, protože pointu si pamatovat nebudete (alespon u mě to bylo, jako bych viděl film poprvé). ()

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014