Asterix a Olympijské hry

• Česko Asterix a Olympijské hry (viac)
Francúzsko / Nemecko / Španielsko / Taliansko, 2008, 112 min

Asterix a Obelix sú späť! A tentoraz Vás čaká príbeh plný športového napätia medzi Galy a ich súpermi z celého sveta. A pri tom všetkom sa odvážny mladý Gal Alafolix vášnivo zamiluje do gréckej princeznej Iriny. Spolu s Asterixom a Obelixom a pomocou ich čarovného elixíru sa vydáva do Grécka s cieľom vyhrať nielen Olympijské hry, ale aj srdce princeznej Iriny. Stretáva sa tu však so zlomyseľným Brutom, synom Césara, a jeho tímom, ktorý je, zdá sa, silným súperom. Ako je všeobecne známe, čarovné elixíry sú na Olympijských hrách zakázané, ale Asterix už má plán, ako opäť zvíťaziť. (TV Markíza)

marie.en

S českým dabingem to stojí za pendrek a dala bych tak jednu hvězdu, ale ta francouzština? Páni, to je výhoda znalosti cizích jazyků. Alain Delon jako César a jeho Ave Moi! je perfektní. Stejně tak všechna jména a podobně. Pardon, ale mě se to líbilo. ()

blackJag

Nejdražší francouzský film všech dob (výprava je opravdu slušná a pocit z reálnosti honosných paláců téměř absolutní) a ti pablbové, co to produkovali, ani nedokázali najít schopného scénáristu! Nově obsazený Asterix taky není nejlepší volbou a to že Obelixe v českém znění mluví Jůhelák, to je teprve omyl kolosální. Řeknu vám, že jsem měl co dělat, abych to přečkal ve stavu bdělém. Nuda, těžká nuda a zase jen nuda. Zlepší se to až ke konci (samoúčelně, samozřejmě), kdy na scénu vpluje egyptský architekt a jeho bratranec. A abych nezapomněl, Schumacher samozřejmě dobrý, odkaz na Hvězdné války taky dobrý a řecká princezna, hmm, taky dobrááá (ale hrát chuděra moc neumí). Jinak pusto prázdno. 30% ()

Mr.Dogman

Tento film snad ani nepatří k dvoum předešlým. Snad jen Gérardem Depardieu. Je to prostě jen film vytlučztrhákuconejvícepeněz. Když se rozpovídáme u kina (a to jen málo kdy) film je buďto nudný nebo jsme jen našli zajímavější téma k diskutování. Ale když se rozpovídá celé kino, myslím že to něčemu značí. ()

Guzo

Bohužel se kvalita hraného Asterixe díl od dílu zhoršuje a je to vidět i tady. Nevtipné a nevkusné vtipy, slabý scénář.. Akorát je tu pořád jistá pohádkovost, tak pro děti možná zábava.. ()

corbeau

Poté, co jsem viděl vrcholně trapného Asterixe a Obelixe (mluvím o hrané verzi, ne o geniálním animáku) a rovněž slabou, byť místy celkem vtipnou Misi Kleopatra, jsem od tohoto filmu příliš nečekal. O to víc potom zamrzí fakt, že film v jádru nebyl vůbec špatný a některé vtípky („intelektuální“ diskuze mezi Asterixem a Obelixem, germán Schumacher) byly vyloženě podařené. Je jich ale málo a ve výsledku jen nesměle vyčuhují jako ostrůvky humoru v moři trapnosti. Dílo zkázy potom dokonávají mizerní herci v čele s vrcholně nesympatickým šamponem Clovisem Cornillacem. Škoda, potenciál tenhle film určitě měl. ()

Ravi

Hraný Asterix ušel od prvního filmu velmi dlouhou cestu, dlouhou cestu dolů. Nejde mi ani tak o nevhodné obměny hereců, jako spíš o přihlouplou fazónu, kterou to celé má. Nečekal jsem bůhvíjakou vážnost, ale například k odlehčující náladě "Příběhu rytíře" to má hodně daleko, a to tak daleko, že už nejde ani o příběh, ani o asterixe a obelixe, ani o olympijské hry, ale o co nejvtipnější vtipnou situaci vzniklou co možná nejvtipnějším způsobem, která ale sama o sobě působí bohužel velmi nevtipně. Doporučuji pro diváky do 6 let věku, pro starší je to neúnosné. Dávám 25% = 1/5 a to jen kvůli vizuální stránce a Delonovým asociacím. ()

mcleod odpad!

Stupidní scénář rozvíjející klasický asterixovský příběh tím nejkýčovitějším a nejdebilnějším možným způsobem, hrozný obraz tvořený strašnou nereálnou grafikou, k čemuž se přidávají hrozné herecké výkony... zkrátka film, který si plně zaslouží skončit v propadlišti dějin... možná i něco horšího za to, že si dovolil nést jméno nejgeniálnější kreslené postavy historie. Chudák René Goscinny, musí se obracet v hrobě. ()

dragon94

Tento film nedosahuje kvality Mise Kleopatra avšak i tak je to zábava a sranda která neurazí...Alain Delon a jeho "Áve já" je naprosto legendární a nosí značkové věci JC (Julius Ceasar)... 2 hvězdičky jen za to ... když ktomu přidečtete skvělého Bruta a jeho"pipi" společně s asterixem a obelixem a lovestorixem a spoustu římany s opravdu vynikajícími peprnými jmény :D máte tu 3tí hvězdičku. A nakonec když tu ukážete červené Ferrary, které řídí Michael Schumacher ... není co dodat 4 hvězdičky:-) za tu zábavu je to prostě fajn film co neurazí při dnešních pubertálních prci prci prcičkách ..kde jsou vtipy pouze o sexu a o ničem jiným ... je tohle fajn oddychová parodie. ()

mirec88

Nebolo to také zlé ako som si myslel. Potešili Depardieu, Delon, Poelvoorde a Schumacher. Na jedno pozretie dobrá komédia, hoci komiksu ani prvým dvom filmom sa to nemôže rovnať. Najmä kvôli tomu, že tu chýba Clavier. ()

ssfan

Oproti předchozím dílům velká slabota. Sice se občas zasmějete, ale nebýt hereckého obsazení, byla by to úplná katastrofa. Takto dávám dvě hvězdy. ()

Borat

Mírné zklamání po dvou pro mě velmi zábavných filmech o Galech. Typické Asterixovské ftípky zůstávají, ale není jich mnoho. Film nemá taový spád, chvílemi až nudný. Kdo mě ale dostal byl úžasný Caesar v podání Alana Delona. Sám Delon je takový arogantní, tak mu role náramně sedla. Sice ne tak dobrý, jako předešlí Asterixové a Obelixové, ale přád se na to dá dívat.|55%| ()

jenik71

Vizuální stránka filmu je kupodivu velmi dobrá. Děj je však blízko bodu mrazu. Za povšimnutí stojí snad jen závěrečné koňské závody, které jsou docela povedené. Jinak je to však nuda a dojem nezachrání ani Alain Delon v roli Césara, ani se spřežením závodící Michael Schumacher. Ale menší děti to možná může trošku pobavit... ()

Sir-Filip

Příšerné znesvědcení časopisové předlohy!! Jak se mohli Schumi a Zidane propůjčit takovému Cčku!!! 1 frčka - těsně nad propastí "ENJOY IT !!!" ()

Soweek

Celoud dobu za 3, ale nakonci mě rozsekala čtveřice Schumacher/Parker/Maresmová/Zidane:-))) V podstatě je to hrozná blbost s poslední dobou velmi typickým francouzským bláznivým humorem a ani zdaleka to nedosahuje podle mne nejlepšího dílu Asterix a Kleopatra. Ale potěší na duši i na srdci:-) ()

ArdathBay

Pokud se u komedie nezasměji, něco je špatně a tady je špatné snad vše. A ještě za hromadu peněz (eur). Druhý nejdražší film žabožroutů (schválně, kdo ví, který je nejdražší - já ho miluji, hlavně to tlačítko na zbrani :)) Jediné, co mě dostalo, je duo žen Vanessa Hessler a Adriana Slenaříková. Takovou nádheru už jsem pohromadě dlouho neviděl. Děj je trapný jako texty českých rádiových hitů a závěrečná camea světových celebrit ze světa sportu ( a myslím i Michaela "červenáčka" Šumíka) jsou absolutně zbytečná a nesmyslně natahují stopáž nevtipnosti. I když koukat se na to jakžtakž dalo. ()

bloodvomit

Celkově průměrně zpracovaný Asterix a Obelix jak je známe. No vlastně ne úplně až tak jak je známe, protože novej Asterix je mi krajně nesympatickej. Prostě průměrná, ztřeštěná francouzská komedie, s pár dobrejma vtipama, ale i se spoustou špatnejch a i dost trapnejch :-( ()

ZkuKol

Až dadaistická rozpustilost z Kleopatry je pryč! Pár momentů vykouzlí úsměv na rtech a kamerové lety jsou fajn, ale to Asterix nepotřebuje. Triky a velkolepost zábavu neudělají (dobrý gag jde i v poušti s pár kameny, že?). Schumacher a Zidane jsou je obličeje, nikoli vtip. Film který neurazí, ale ani moc nepobaví, a to by měl... 30% ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (viac)