Asterix a Olympijské hry

• Česko Asterix a Olympijské hry (viac)
Francúzsko / Nemecko / Španielsko / Taliansko, 2008, 112 min

Asterix a Obelix sú späť! A tentoraz Vás čaká príbeh plný športového napätia medzi Galy a ich súpermi z celého sveta. A pri tom všetkom sa odvážny mladý Gal Alafolix vášnivo zamiluje do gréckej princeznej Iriny. Spolu s Asterixom a Obelixom a pomocou ich čarovného elixíru sa vydáva do Grécka s cieľom vyhrať nielen Olympijské hry, ale aj srdce princeznej Iriny. Stretáva sa tu však so zlomyseľným Brutom, synom Césara, a jeho tímom, ktorý je, zdá sa, silným súperom. Ako je všeobecne známe, čarovné elixíry sú na Olympijských hrách zakázané, ale Asterix už má plán, ako opäť zvíťaziť. (TV Markíza)

ranp

Oproti předchozím dvěma hraným filmům je to velkej sešup úrovně dolů. Cornillac jako Asterix moc nepřesvědčil a Depardieu to sám nezachránil. Pokud by se chystala čtyřka a měla by být mnohem horší než tohle, tak bych se rád u tvůrců přimluvil, aby si další díl odpustili. ()

Mr.Jackass

Je to mezi 2a 3 *...Čekal jsem o trochu více...chabí děj a poněkud trapné průpovídky nezachrání ani Michael Schumacher či Zinedine Zidane... ()

dr.jacoby

Ten nový herec, ktorý hrá Asterixa sa mi vôbec nepáčil. Pri zábere na Alaina Delona bola použitá skladba od Ennia Morriconeho z filmu Sicílsky klan. ()

Bratricek odpad!

Hodně lidí si myslí že odpad! je až moc extrémní hodnocení, jenže tady nejde o nějakou nepovedenou komedii. Tím, že si autoři vemou na starosti Asterixe a Obelixe, činí závazek, že nepošpiní jméno klasiky. Jenže oni to udělali. Už Mise kleopatra měla prázdná místa, ta byla ovšem zakryta opravdu úžasnými hereckými výkony a spoustou vtipností. Tohle je děš a běs a musím říci, že z Cornillaca je mi upřímně na blití. FUJ! ()

MiaMoonlight

Nemá cenu film porovnávat s komixovou předlohou, stejně jako nemá cenu kdejaký jiný film porovnávat s původní knihou. Proto nechápu, proč na to všichni tak strašně přistupují, možná si pak připadají dospěleji, nevím. Já byla spokojená, bavila sem se. Když film vcházel do kin, nadšeně sme se tam vydali a pamatuji si, že se mi to strašně líbilo. Teď nevidím důvod, proč názor tak přehnaně měnit. Pokusy o zabití Caesara byly komické, především pokus na gepardovi. Hrdě dávám tři hvězdičky. ()

Cejny

Hodně vtipná komedie, Asterixe mám rád už odmalička a propojení s olympijskýmy hrami bylo perfektní. Navíc Schumiho závodní spřežení..:-D...paráda ()

adamulefa odpad!

Chcel som pôvodne dať alespoň tú 1 hviezdičku. Keď nad tým tak povajatám ani už neviem, za čo by si ju tento film zaslúžil... Možno za penkú princeznú alebo za Schumachera. Ale ten strašný koniec filmu ma utvrdil v tom, že táto záležitosť je jasný odpad! ()

štísko

Samozřejmě, že je to pitomost, ale jde do kina či si pustí doma tento film, tak asi těžko může někdo očekávat inteligentní podívanou. Podruhé už tuto parodii na všechno možné nemusím, i když pár světlých chvil to mělo a pro chvíle, kdy je potřeba vypnout mozek a pročistit si hlavu, mě posloužil tento snímek docela dobře. Myslím, že současné hodnocení 49% odpovídá. ()

rozbris

Nebýt ve filmu docela dost známých osobností, stojí tento film "za velkou belu" a to jsem ještě slušnej:-). Frédéricku že Ti tam Ti herci chtěli vůbec hrát??? 1 hvězdička za stále stejný ale nepřekonatelný výkon Obelixe (Gérard Depardieu) a 2 hvězdička za docela velkou škálu známých nejen herců ale i osobností:-). ()

DavidS.

Mile pohádkově výpravné...Nabité nápady, narážkami (například cyranovské variace) a přesahy, i když samozřejmě historie a reálie dostávají co proto... Několik báječných hlášek...Postavy Asterixe (Christian Clavier v jeho roli znatelně chybí) a Obelixe se sice úplně ztrácí, protože pozornost na sebe strhává hvězdný Delon jako Caesar a jeho vztah s Brutem. Mně to však nevadilo, protože právě Brutus je pako a travič k pohledání a nese s sebou většinu komediálního náboje. A nevadila mi ani skutečnost, že film postrádá nějakou větší celistvost, ale je spíše oi jednotlivých výstupech a předvádění se...Prostě jsem se obyčejně několikrát zasmál nebo se jen tak uculoval. A to je někdy hrozně fajn. AVE JÁ!!! ()

killjezor

Tenhle film už není o Asterixovi, ale o Brutovi. Naštěstí je nástupce výborný a já se u sledování hodně bavil. Cornillac bohužel není důstojným nástupcem Claviera. Je to prostě "jen" Asterix, bohužel. Kdo ale hledá film na odreagování a skvělou zábavu, nebude sklamán. ()

Testament

Ještě teď nevěřícně koukám před sebe a nevěřím tomu, co vidím.Ač předchozí dva hrané filmy nepovažuji za nejhorší, jako řada "renomovaných" kritiků, tak u "Olympijských her" s nimi sdílím stejné názory. Už dlouho jsem neviděl tak NEvtipný film s otřesným scénářem, kdy víte 10 minut dopředu, co se bude dít. Proč se ale ve filmu objevyla parodie na Star wars, tomu nerozumím. Ovšem nad čím zůstává rozum stát je závěr, něco podobného je k vidění jen ve filmech typu Epic Movie. popř.:Disaster movie. Jako plus filmu bych vyzdvihl trikové scény, ale to je trochu málo. ()

Lencha

Filmy o Asterixovi a Obelixovi mě fakt nebaví...na tenhle jsem se koukla trochu z donucení (chtěla ho sledovat moje drahá polovička:-)). Ze začátku jsem koukala jako péro z gauče a pak mě film docela pobavil...vtipný byl výstup Schumachera, Zidaneho...:-))) A výkon Sklenaříkové byl obrovskej:-))) No, pár vtipnejch momentů film měl - hlavně při pokusech Bruta zbavit se Césara:-))) Fakt vytrvalej synátor:-))) A ještě mi ksichtem připomínal dabujícího Cardu:-))) To nemělo chybu:-) Jinak to byla ale hrozná konina (jako ty ostatní filmy o A. a O., co jsem náhodou viděla:-)) ()

bruceman7

Bez původnho Asterixe to nemá šťávu. Na několika místech jsem se dobře zasmál, ale jinak slabší - bohužel. Vyjma Bruta v dabovaném podání Cardy Retardy a výborného Jamela Debbouze to byl oproti I a II odvárek. 60% ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

28.05.2006

Tomu se říká zajímavá sešlost, pravda? No a to ještě vůbec není všecko (ale o tom později). Když se řekne francouzský animovaný film, napadne vás pravděpodobně nejdřív Tintinova dobrodružství, Byl… (viac)