Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Med (S03E29)

(epizóda)

Není teta jako teta... Teta (V. Tichánková) navštíví neteř Vendulku (D. Syslová) a poprosí ji a jejího manžela Pepu (V. Hašek), aby prodali 27kg jejího medu. Protože neumí odmítnout, nastane pro manžele s medem velké trápení. Ať dělají oba, co dělají, nedaří se mu zdaleka prodat všechen med. A to ještě není ta největší tragédie... (Česká televize)

EKLEKTIK

"My jsme měli práci, s medem." Manželský příběh, natočený podle zadaného tématu "Po přízni řízni!", jenž dává úplně nový význam výrazu "Cena medu (1986)" a z něhož je jasně patrné, že v roce 1974 byla průměrná maloobchodní cena medu 30,- Kčs a při porovnání tehdejší průměrné měsíční hrubé mzdy, která byla 2 237,- Kčs s dnešní, ve výši 26 287,- Kč a se současnou cenou medu cca 169,- Kč zjistíme, že byl tehdy med vlastně o hodně dražší, než dnes, ale abych taky napsal něco k samotnému příběhu. Vlastní děj této divácké povídky není ani nijak moc zábavný, natož vypoinovaný a zajímavý je snad jen malou rolí Vladimíra Menšíka a jako u většiny těchto příběhů, stojí hlavně na přesném obsazení jednotlivých rolí ukřivděného Haška, ustarané Syslové, protivné Tichánkové a drzého Najmana. ()

LadyPupu

Česká televize prohrábla archiv a vytasila se s tímhle staronovým bakalářským příběhem o 27 kilech lesního medu. V. Hašek se snaží seč může, med víceméně vnucuje na potkání, veksluje med za celer, oslňuje sladkými řečičkami kolegyně a kolegy, jen aby se medu zbavil. No, celý se to táhne jak med (tsss) a pointa je ulepená jak nejupatlanější sklenice medu (hmmm). ()

ostravak30

To se divím, že nakonec ještě neskončil v lochu, že vlastně rozjel podnikání. Povídka je to hrozná už z principu. Nejen, že je teta nutí dělat si ostudu a dokonce i v práci, ale zároveň dělají vlastně to, co sami nechtějí a nakonec na tom ještě prodělají. A aby toho nebylo málo, tak mu doma řve hysterka. Mě zaujala asi nejmenší role Vladimíra Menšíka v jeho kariéře, kdy se mihnul v záběru jen pár vteřin a neřekl ani slovo - to je samo o sobě unikátní. A pak mě rozesmála přilepená paruka k ruce. ()