Bakaláři - Série 12 (1983) (séria)

Slivovice (S12E21)

(epizóda)

Bakalářský příběh o lakýrních, natírání špajzu a lahvi slivovice dokazuje, že i člověk, jehož příroda neobdarovala ani silou, ani mocí, může pomocí důvtipu přemoci toho silnějšího, a být tak vykonavatelem spravedlnosti. (Česká televize)

triatlet

Rosůlková coby nedoslýchavá babička dokáže vykouzlit úsměv. Špalkova postava přesvědčivě ukazuje slušný postoj ke starým lidem - v kontrastu k Donutilovu natěrači - flákači. I díky grotesknímu finále skutečně povedená anekdotka. ()

igi B.

Tož ještě že se >Nůťa< zas tak nenutil - jó a tvrdí to teda mladýho dřeva Špalek... Nuceně dřevěná komedyje... %-/ . . . Čím to jen, že se jeden fak nezasmál...(?) Ale proti té slívovičce žádnej dyšputát, leč jinak je to zase jen takový to slivný brrnění... - - - P.S. Tak ještě že na tu páteř (sic!) má dneska M.D. ten "Proenzi", že... - - - - - (Poprvé viděno 13.7.2011 s notným odstupidem až skoro po třiceti letech na >nuceném prostoru< /přeju vejpal Mirkoví vpodstatě za hovno!/, hodnocení 36., komentář zde unuděný jako pátý - 13.7.2011) ()

Rodriguez

Pustit si řemeslníky do bytu = sebevražda. Dejte jim natřít dveře od špajzky, tam nechce flašku se slivovicí a děj máte na světě. Nechtějte ale vědět jak to dopadne, když se vrátí zpět na podnik. 60% ()

otík

Krátký bakalářský příběh o nahluchlé babce, která si pozve lakýrníky do bytu na práci. Jenže lakýrník Donutil si rád přihne a když najde v bytě slivovici, je o zábavu postaráno. Hudba: Jiří Bulis ()

Sista

nic extra, jenom taková zfilmovaná anekdota - ale za mladého fousatého Donutila a tu groteskní scénu nakonec si to ty 3* určitě zaslouží... ()

Pitryx

Bakalářský příběh, který jsem prostě nepochopil a že jsem se snažil. A to jsem nepožil ani kapku nápoje z názvu. Proč Kratina kupoval tu flašku, když věděl že je ředěná? Mladýmu neměl dát ani kačku a hotovo, ať si jde třeba na nádraží. Takže tak. ()

ostravak30

Pořád jsem myslel, že jsem pointu odhalil. Lakýrník vyžunkne bábě slivovici a ona ji pak chce nalít kolegovi, čímž dojde k trapné situaci. Každopádně závěr povídku trochu vylepšil i když se jedná chvílemi o grotesku. ()

baxz

Za závěrečný náznak grotesky, M.Donutila jako flákače a lakomce, klasicky výbornou M.Rosůlkovou a krátkou svižnou stopáž, dávám dohromady 4*. Debut před kamerou pro J.Špalka. ()