Bakaláři - Série 3 (1974) (séria)

Kino (S03E20)

(epizóda)
Komédia / Krátkometrážny
Československo, 1974, 16 min

Já mám doma manžela! Manžel (J. Spal) doma kutí se slaboproudem a nemá čas jít s manželkou (J. Štěpánková) do kina. Hana se tedy rozhodne jít sama a druhý lístek prodá mladíkovi (P. Svojtka) před kinem. Ten s ní stráví nejen projekci filmu, ale doprovodí jí až domů. Chtěl by jít k ní, ale ona ho odmítne pozvat dál a nechá ho na ulici. On jí však nevěří, že má manžela, a manžel zase nevěří, že měla v kině společníka.... A jak tento propletenec dopadne? Na to už se podívejte v dnešním úsměvném bakalářském příběhu. (Česká televize)

GrooteLulu

Manželka si musí pozvat domů svého mladého neodbytného amanta, kterého potkala v kině, když mu prodala lístek svého manžela, co ji odmítnul doprovodit, aby alespoň vzbudila na chvíli ve svém manželovi žárlivost, ale ti dva si začnou okamžitě spolu notovat v manželově zálibě - slaboproudu.. Svojtka a Štěpánková ()

EKLEKTIK

"Kino? Jaký kino?" Manželský příběh, natočený podle zadaného tématu "Když ty se nezajímáš o moji práci", podávající jasný důkaz o existenci takzvaného duplicitního teorému a který obsahuje část komentáře ke krátkometrážnímu dokumentu "Staletá krása", z roku 1955 s hlasem Radovana Lukavského. ()

zdeny99

Prvních dvanáct minut jsou typickým znakem vleklé podívané televizních filmů ze 70. let. Ovšem závěr, tak ten stojí za to. A Je to velké finále, které překvapí nejen nás diváky, ale především i samotnou Janu Štěpánkovou. [102. hodnocení, 10. komentář, 63%] ()

MickeyStuma

Úsměvný bakalářský příběh to asi zřejmě je, ale že by se zrovna takhle reálně odehrál se snad nedá ani uvěřit. Na 70. léta typické pomalé vyprávění s onou přílišnou naivitou a jiskrou v oku už dnes prostě nijak neoslní. ()

ostravak30

Opravdu netuším, zda byl příběh úsměvný. Nechápu manžela, že je tak tupý a nechává chodit manželku samotnou do kina a mladíka zase v tom, že neumí přijmout odmítnutí. Výsledek je stejně trapný, jako byl nejspíš pro oba účastníky ve chvíli setkání. ()

Cesty timem

Laik se diví a odborník žasne nad těmi technickými komentáři tam. To jim nemohl někdo z televize (neměl by to daleko) o tom něco povědět aby to tolik nebilo do odborníkových uší? A to dláto v jeho ruce? No nyní čipy a SMT, kdysi lampičky a vosí hnízda, ale přeci jen na to jít s krumpáčem a kladivem? :D ()