Mini séria rozpráva príbeh ľúbostného trojuholníka ktorého hlavnými aktérmi sú mladý Casanova, Henriette a jej manžel Grimani .Príbeh sa prelína s obdobím o 44 rokov neskôr kde sa ocitá Casanova na vzdialenom zámku. Cíti že umiera a Edith v ňom prebudí túžbu rozpovedať svoj životný príbeh. Snaží sa mu pomôcť nájsť jeho jedinú pravú lásku Henriette. (STV)

jefff

Velice originálně a netradičně natočený životní příběh Casanovy, který má vynikající spád, vtip a režii. Bavilo mě to a to je hlavní! ()

XdanteX

Jakožto samozvaný odborník na tuto historickou postavu. Dovolím si říct že je tohle ta nejlepší adaptace původního příběhu....Neurazí, pobaví, ale taky přímo nenadchne. Samozřejmě to není snad ani zpoloviny věrné skutečnosti, ale pořád je tam toho mnohem víc než v kdejakém kasovním trháku na tohle téma....navíc David Tennant je prostě frajer:-| ()

Mortemiss

Tomu já říkám vzpomínky. Kam se hrabu já s těmi svými na prolízačky, plyšáky, dovolené s rodinou, když jsem mohla mít vzpomínky na to, jak si to za každým rohem užívám s jiným chlapem? ()

Puddle

Už začátek, kdy se úžasně výstřední a sebevědomý David Tennant uvádí do role největšího svůdníka všech dob útěkem před rozhněvaným manželem svým: „If you could do what I could then you would do it too. But you can´t.“ dává tušit, že oproti většině stupidních TV filmů, s jakými má člověk „čest“ například na Primě, je tohle dílko naprosto o něčem jiném. Casanova je parádní jízda, která neztrácí ani na chvilku, je vtipný i smutný a dokáže zvednout ze židle v obou rovinách a vůbec nevadí, že inspirován životem skutečného Casanovy je velice volně. Parádní Tennant a Shaun Parkes jako jeho správně přidrzlý sluha, skvělá Rose Byrne a všichni další. Co si film nemůže dovolit oproti zpracování s Heathem Ledgerem do rozpočtu, to bohatě vynahrazuje skvělými dialogy a scénářem celkově, kvalitativně bych jej klidně přirovnal i třeba k takovému Amadeovi. Jediná věc, kterou bych vytknul, je to, že Casanova vypadá v rozmezí nějakých dvaceti či třiceti let pořád stejně (mohl si nechat alespoň narůst vousy nebo tak něco). ()

xylofonka

Roztomilé, originální, neotřelé... myslím, že tak by měly vypadat televizní filmy. Přesná dávka humoru, romantiky a úvah o životě. A od takového Casanovy bych se nechala svést okamžitě... :-))) ()

vanityfair

Celé dva filmy jsem hledala jestli jsou pro mě David Tennant a Peter O´Toole tím zvláštním půvabným Casanovou. A až ke konci filmu jsem zjistila, že Tennant má něco do sebe, ač si Giacoma představuji úplně jinak! ()

Wooke

Funny, classy, british, Tennant! There is nothing more needed! Dobre, nechal som sa uniesť a aj moje hodnotenie je možno trošku vysoké, no poznám len málo filmov, ktoré ma tak pobavili ako tento. Bol síce trošku úchylný a ja v mojom veku som niektoré scény ani nechápal, ale čo už. Pozriem si to zas...a ešte raz a možno aj 4x. Pretože je to skvelé, geniálne a hlavne britské.. Som britofil (no ešte väčší slovakofil, ale to nemá teraz žiadnu váhu) a preto odporúčam tento film tým, ktorí majú radi komédie, čierny humor, úchylných dedkov, šarmantného Casanovu a Davida Tennanta. Klobúk dole, ruky bozkávam, som rád, že som mohol sledovať tento film. ()

Davanity

Nejvíc mě uchvátil výkon Davida Tennanta, kterého jsem si díky tomuhle filmu oblíbila ještě o špetku víc. Pokud to ještě víc jde. Jedinné, co mi trochu vadí, byl Casanovův syn v druhém díle, který mi prostě nesedl ani obsazením ani jeho působením ve filmu. Přesto to je hravý, nádherný i romantický a zároveň dramatický snímek. S povedenýma oběma díly a ani na chvilku mě nepřestal bavit. ()

VUCAKO

Styl, kterým to natočili, se mi líbil. Viděl jsem už několik zpracování osudů Casanovy a tenhle byl velice svěží a akční. Přitom ne bezcitný. Obdivoval jsem zvláš't "klipovité" zkratky (Paříž např.). Laura Fraser a zejména Rose Byrne jsou vynikající. 90% ()

Woyczek

Nejlepší životopisný film vůbec. Nejde o to, jestli Casanova byl doopravdy takový, jak jej tvůrci představují. Ale člověk, který se na plátně objevil, je živý a nedivil bych se, kdyby opravdu existoval. Dokázal se všude prosadit, protože měl nápady (díky čemu jsou asi dnešní milionáři bohatí - vždyť v tomhle jsou úplně stejní), ženy jej milovaly, protože jim dokázal nabídnout něco, co ostatní muži ne (a tím myslím porozumění), a skončil jako nešťastný vyřízenec, protože poznal, že život svůdníka vede do pekel. Zkrátka dokonalost sama. ()

M.Gift

Musim se priznat, ze se za ten promarneny cas trosku stydim. Ano, videla jsem oba dily. V obou byl lehce (kdyz uz ne doslova asexualni) nepritazlivy Casanova, zajimave ale ujete kostymy (pripomnelo mi to snahu 90 let v CR tocit "moderni" pohadky), dej pritazeny za vlasy, povrchni dialogy, scena o nicem... Ano, melo to napad. Ano nasla jsem i prijemne herecke vykony (paradoxne pak u stareho Casanovy a a mladicke sluzebne). Ale o cem ze to bylo? O nicem- mnoho povyku pro nic. ()

JARDAHONDA

Casanova strávil mládí v dekadentivních ulicích Benátek, salonech předrevoluční Paříže a na londýnském dvoře krále Jiřího lll. Ve věku rozumu a vědy však na galantní zábavy nezbylo místo. Zestárlý Casanova dožívá daleko od Benátek a ještě naposled alespoń prostřednictvím vzpomínek oživuje zašlou slávu minulosti. Takto stručně bych popsal příběh historické celebrity.. ()

Karkullka

Vtipné, hravé, originální. Zajímavé a zábavné pojetí tématu, hudby i kostýmů. Strhující Tennant i O'Toole. Jen nevím, jestli byl záměr, že Rupert Penry-Jones jako Grimani působil trochu dojmem vycpaného výra. ()