Miss Potter

• Slovensko Slečna Potterová (viac)

Zatímco její knihy těší generace dětí po celém světě, Beatrix Potterová si svůj vlastní příběh držela pečlivě pod zámkem. Miss Potter je okouzlující love story inspirovaná životem a láskou světoznámé spisovatelky Beatrix Potterové. Beatrix Potterová byla literárním fenoménem začátku 20. století. V době, kdy mladé dívky její společenské třídy měly v plánu se dobře vdát, se Beatrix stala ikonickou postavou. Vytvořila sérii knih a postav, které jsou stejně oblíbené dnes, jako byly před sto lety, a které se od svého vydání nikdy nepřestaly prodávat. Beatrix byla nadanou malířkou a její botanické kresby byly využity společností Royal Horticultural Society v Kew Gardens (kresby jim prodala pod mužským pseudonymem). Mimoto skoupila v Lake District ohromné pozemky, které přenechala organizaci National Trust, a zachovala tak tuto panenskou přírodu pro budoucí generace. To je její odkaz, to je její příběh… (oficiálny text distribútora)

rwa

Já vím, že je to sentimentalita na hraně kýče, nicméně nemůžu si pomoct. Miluju viktoriánskou Anglii a ty emancipované ženy v souboji s ní, miluji svět dětských ilustrací, miluji Lake District. A v neposlední řadě miluji Reneé. A ta je tady (navíc dohromady s roztomile uťáplým McGregorem) neskutečně sladká... ()

camomilla

Na chvili jsem se i ja ocitla mezi kralicky a husami, unesena do sveta Beatrix Potter. Mezi Renee a Ewanem to (jako vzdy) funguje a ja jsem dostala jeste vic, nez jsem ocekavala. Druhy den jsem si tenhle klenot pustila znovu. ()

Max40

Já jsem si miss potter pustil poprvé na svátky vánoční a proto asi ty 4*.Je to taková příjemná změna vidět taky něco jiného než ty zaběhlé pohádky,které tu můžem vidět rok co rok.Spojení Renee a Ewan opravdu funguje o čemž jsme se mohli už přesvědčit v Reedově Kašlu na lásku. ()

Dr.dogous

Senzitivní,romantický, výpravný film. Roli Zellweger sehrála, bravurně. Dobře situovaná kultivovaná dáma, nemusela marnit život prací. Její záliba v malování ji nakonec přinesla i velký úspěch a světovou proslulost, dopomohlo i k velké lásce, která dopadla, jak jinak neštastně. 95% http://youtu.be/aeAiKau6TGs ()

DrifterSoul

Pohádkové, téměř neskutečné pohlazení (vč. ožívajících zvířátek), založené na reálném životopise malířky/spisovatelky. Ve světě (bohužel nejen filmovém), plném brutality a násilí, je tenhle příběh o dětské duši, přírodě (živé i neživé), ženské emancipaci a lásce skutečným potěšením pro všechny citlivé duše. ()

Sopholojong

Krasna vyprava anglickeho vidieka (tradicne farmy, kamenne mury, jazery, polne cesticky - Lake District je celkovo nadherny kus prirody - zijem nedaleko, takze viem), baculata Zellwegerka vo svojom hereckom zivle, melancholicky klavir specialistky na dramy Rachel Portman a jedna emocionalne roztrhavajuca scena, ktora vhana "vodu" do oci - uprimne vyznanie otca dcere pri schodoch o tom, ze uz nie je jeho malym dievcatkom, ale plnohodnotnym umelcom. Jedinou, ale dost zasadnou "vytkou" je ta chladnost mestskych interierov/exterierov (ak sme zrovna tam, i ked tvorive podkrovie s kresbami a knizkami je ocarujuce) a v nich telenovelove konverzacie Beatrix/rodicia & Beatrix/svagrina. A este roztrzity McGregor je hodne prijemnou hereckou maskrtou... 7/10 ()

Margotka

krásné prolnutí zajímavého osudu s pohádkou. Renée opravdu umí a v páru s Ewanem McGregorem působí naprosto dokonale. Pohádkovost, krásná příroda, kreslení kamarádi-zvířátka, všechno toto příjemně zaobalilo biografii do podoby, která je velice příjemná i pro ty, kdo biografie jinak zrovna nemusí. Chris Noonan ukázal, že umí, Zellweger a McGregor jenom potvrdili, že své role umí krásně prožít. Zasloužených 90% ()

DeathOfRats

Na to, jak uměle a odpudivě vypadá ten plakát, je to docela dobrý film :) Bohužel ten oslňující obal může být trochu zavádějící a asi láká spousu lidí na něco, co v tom filmu nenajdou. Moc mi nejde na rozum, proč si někteří z komentujících stěžují na děj. Ono se s ním u životopisného filmu asi nedá moc dělat. Kdo se na film díval hlavně kvůli Renée a Ewanovi asi taky nebyl extra nadšený... Já se na něj naopak krátce po návratu z Jezerní oblasti, kde jsem konečně zjistila, kdo že to je ta Beatrix Potter, podívala s radostí. ()

agent_R.M.

Snad jediný film s Renée Zellweger který jsem viděl.......a musím uznat že opravdu stál za to.... Velmi mile a příjemně zpracované i přes fakt že nejde čistě o životopisný film....opravdu krása PS: nejlepší scény jsou s ožívajícími ilustracemi s kterými Beatrix komunikuje jako s přáteli :) ()

Megahead

Celkom príjemný romantický/životopisný film, ktorého predlohou sa stal život autorky detských kreslených rozprávok Beatrix Potterovej (1866 - 1943), ktorá vydala 23 detských kníh a okrem príbehov bola autorkou aj doplňujúcich knižných kresieb (pozrel som si na nete - celkom pekných). Dej sa miestami prelína s rozprávkovou atmosférou (keď miestami ožívajú jej kreslené postavičky), no obsahuje aj dramatické chvíle - nečakaná smrť nápadníka, spriaznenej duše a vydavateľa jej kníh v jednej osobe, ktorého dobre zahral Ewan McGregor. Hlavnú postavu si taktiež presvedčivo zahrala Renée Zellweger. Musím priznať, že prvých 10 minút som mal z filmu rozpačitý dojem, ktorý sa postupným sledovaním úplne vytratil. Kvalitný film. ()

Sejkorka

Pohodový, relaxační film. S lehkým stínem smutku v podobě úmrtí snoubence Beatrix. Úžasný výkon Reneé Zellweger v hlavní roli. Když jsem kdysi odjížděl z Londýna z jazykového pobytu, věnovala mi moje land lady na památku útlou knížku s kresbami drobných zvířátek, hlavně veverek. Jakmile film začal, pochopil jsem, že je to právě jeden z příběhů od Miss Potter. The Tale of Squirrel Nutkin. Asi to budu muset vyhrabat z relikviózní krabice, kterou mám na půdě. PODRUHÉ 10-7-23 tu knížku jsem nenašel, protože jsem ji (zatím) nehledal .... ()