Hudba a text

• Slovensko Music & Lyrics (viac)

Alex Fletcher je vybledlá popová hvězda 80. let, o kterou je zájem už jen mezi skalními nostalgiky, kteří navštěvují vesnické zábavy. Jednoho dne jej kontaktuje médii oslavovaná hvězdička Cora Corman, která jej požádá, aby jí napsal písně na její nové album a ještě si s ní zazpíval duet. Každý má právo na svůj comeback, jenže Alex už celé roky nesložil ani notu a psaní textu mu nikdy dvakrát nešlo. Jenže teď má během několika málo dnů přijít s hitem. V tu chvíli do příběhu vstoupí kouzelně nepředvídatelná květinářka Sophie, jejíž schopnost hrát si se slovy se Alexovi docela hodí. Sophie má za sebou neúspěšný vztah se spisovatelem Sloanem Catesem a tak se jí do spolupráce s Alexem, který co do vztahů nemá právě dobrou pověst, dvakrát nechce. Jenže krev není voda, srdci neporučíš a hudba má nebývalou moc. Alex i Sophie si postupně uvědomují, že pokud chtějí najít lásku a uspět, budou se svým obavám muset postavit... (oficiálny text distribútora)

Vital

Hugh Grant je zakořeněn ve svých romantických filmech,že kdyby ho chtěli přesadit jinam,tak by tam nepřežil,tady se drží úctyhodně dlouho,pro něžné pohlaví je to určitě pěký týpek,pro mě obyčejný človíček,který odehraje svou roli na úrovni průměru.Jako hlavní zápletka je způsob uvedení jejich písničky v komerčním směru,a jsem tvrdě za Drew,a že skutečně jde dneska hlavně o ty peníze a co nejvíc hejbat zadkem,aby se lidi dívali.Je to ovšem smutný a nemluvně kolik -náctiletých holek má tyhle "hvězdy" za idoly.Jsem rád,že to tady bylo trochu ukázáno. P.S. Dabing je jako všechny novější filmy hrozný,Pavla Vondru slyšim snad v každym podobným filmu,a Pavel Rýnský dabuje většinu kriminálek na Nově.Vážně DĚS! ()

Cheyenee

pohodová romantická komedie se super hudbou. Až do tohohle filmu jsem netušila, že Hugh Grant umí zpívat. Písnička "Don't write me off" jsou poté slyšela asi 100x, úžasná. Drew Berrymore jde role poněkud trhlé slečny opravdu skvěle a s Grantem tvoří hezký pár. ()

LogLady

Mám ráda romantické komedie, ale zrovna u téhle jsem víc ocenila to "komedie" než to "romantická". Utahování si ze sladkých osmdesátek i ze současného hudebního průmyslu mě pobavilo výborně (jsem ráda, že jsem identifikovala odkazy na skupinu Wham!, a kromě toho Hughova oldie songu jsem měla celý večer nutkání si prozpěvovat ještě "Wake me up before you go go";)), a "Buddhistka" Cora Corman mi taky připadala vtipná), ovšem s tou romancí už to bylo slabší. Hugh Grant a Drew Barrymore jsou sice oba sympatičtí, ale moc se k sobě nehodí, jejich vztah neměl dostatečný vývoj a "vnitřní konflikt" postavy Drew byl trochu přitažený za vlasy a pro děj celkem zbytečný. Navíc jsem si říkala, že to, jak ji Hugh na konci vmete do tváře, že měl ten její bývalý vlastně pravdu, byla kapitální urážka a tak snadno by mu to rozhodně neodpustila. No, nicméně když budete mít někdy večer dlouhou chvíli a "Hudbu složil, slova napsal" zrovna poběží v televizi, bude to určitě příjemná volba. ()

MrSalieri

Mně se to líbilo. Je to příběh o zhasínající popové hvězdě, která má za krátký čas složit nový song pro společné vystoupení se slavnou "indickou" zpěvačkou. Neví si rady, a kde se vzala, tu se vzala, nová "paní na zalévání kytek", která má neobyčejný talent na texty, společně vytvoří skvělý hit a dál... už to znáte :-) Díky hudebním částem má film dynamiku, nenudí, dialogy jsou vtipné, často jsem se smál a celkově se dobře bavil. Hugh Grant roli zvládá a Drew Barrymore to tady moc sluší. ()

ste

Jedna z těch horších romantických komedií. Zasmála jsem se snad jen u úvodního videoklipu a pak ve scénách, kdy Hugh Grant vystupoval před svými fanynkami na různých festivalech dýní. Navíc ten příběh byl tak strašně násilně lepen dohromady, že to nespravili ani jinak sympatičtí herci. A to je na tento žánr co říct. ()

schindler

Výborná úvodní scéna v podobě videoklipu z 80. let, dál už jenom ve všech ohledech průměrná romantická komedie z předvídatelným závěrem. Fanoušci Hugha Granta a Drew Barrymorové si mohou hvězdičku přidat. ()

gizi

Jak je v komentářích vidět, jedná se tak trochu o ne úplně běžný snímek. Pro mě ovšem nepřinesl nic zajímavého a zvláštního. Přiznám, že se na to dalo dívat, ale velmi rachle zapomenu a nikdy více již vidět netřeba. Taková oddechovka, kde se občas člověk i trochu pobaví. 55%. ()

shinlove

Velice pěkná komedie. Nevadilo mi, že zpěv Hugha nebyl silný, aby přezpíval kohokoli, kdo zpíval s ním. Dle mého laického názoru zpíval pěkně, stejně jako Drew. Bylo to prostě pohodové odpoledne strávené u tohoto filmu. 4* ()

JPM

Tři hvězdy a to jen proto, že mám Hugha rád. Ale už mu to nevěřím. Je pořád stejný a bohužel, už to není tak milé a svěží a vtipné jako dřív. Je třeba najít novou polohu chlape. ()

danio

Teda, musím říct, že Hugh nejenom že pořád dobře vypadá, ale netušila jsem, že i takhle dobře zpívá :) Ta úvodní pecka fakt stojí za to :o)) Škoda že ten zbytek je jaksi šedý průměr, dala bych 3,5 hvězdičky, i kdyby jenom za ten zpěv. :) ()

h.madlenka

Vývoj vcelku typické romantické komedie se dal očekávat, takže jsem se sledování filmu nevěnovala na 100%. Viděla jsem začátek a konec, což bylo docela fajn. Závěrečný koncert se mi vážně líbil. Ale jinak - průměr, který vám asi v paměti moc dlouho nezůstane. Hugh Grant byl jako zpěvák super, to nemůžu nedodat. Zaregistrovali jste jako manažera Cory Matthewa Morrisona z Glee :)? ()

Cecilia Ann

Je to mnohem spíš tříhvězdičkový film. Já mám ale slabost pro Hugh Granta a jeho pohyby pánví. Úvod byl bezkonkurenční a proběhlo i několik velmi vtipných hlášek. Nic moc jsem od toho nečekala a nakonec jsem se docela příjemně pobavila. ()

Tomulka

Rozhodně lepší počin než Morganovi, avšak již v tomto filmu jsou vidět náznaky vyhaslosti Hugh Granta. Drew Barrymore je však mnohem trfněji zvolená do páru a tak s Grantem tvoří mnohem představitelnější romantický pár než se S.J.Parker v již zmiňovaných Morganových. Jinak je romantickýá komedie celkem úsměvná škoda jen že se celý film nenesl v duchu počáteční úvodní scény (respektive během úvodních titulků). Píseň s 80´let v podání kapely POP je naprosto k popukání nemohl zabránít tomu, abych se nesmál jak blázen :)) ()

rakosabasta

Příjemná komedie s příjemným příběhem a celkem vtipným parodickým začátkem a koncem ve stylu Mamma Mía. Grant a Barrymore jsou zajímavý pár, mezi kterým to docela pěkně sexuálně, ale i kamarádsky jiskří - takže obě polohy - pracovní i vztahová jsou uvěřitelné. Jediné, čeho se nemohu zbavit, je dojem, jakoby celý film byl jen "začátek" a nějak mi chybí pokračování. ()

Bodega_Bay

Je tam Hugh, kroutí perfektním zadkem, dokonce i zpívá....co víc si přát. Možná je to jen nostalgie z dětství, ale dokonalá mystifikace s kapelou mě celý film neskutečně bavila, klip dotažený do poslední kapky deště.....Kdo v tomhle vyrůstal, musí utřít slzu smíchu... ()