Rozhovory o životě, dějinách a stáří. Cyklus setkání spisovatelky a publicistky Terezy Brdečkové a režiséra Zdeňka Tyce s lidmi, kteří prožili a přežili 20. století.

Stáří je smutné, ale je to prozatím jediný známý způsob, jak se dožít vysokého věku.

Každý, kdo se narodil u nás před rokem 1930, žil jinak, než si původně představoval - to je základní myšlenka cyklu Ještě jsem tady. Jsou to rozhovory s lidmi, kteří mají více za sebou než před sebou. Bilancují a nemají před kamerou co skrývat - ať už jsou slavní či neznámí, ženy či muži, ať je osud zavál kamkoliv. Není to dávno, co tu starší generace byla proto, aby předávala zkušenosti mladším. Naslouchejme i dnes. Je to cesta k poznání, že starý je pouze ten, kdo už nechce žít. A je to i způsob jak nezapomenout, čím museli procházet ti, kdo zde žili ve dvacátém století. (oficiálny text distribútora)

igi B.

Hm, po dilu s Janem Jírou (20.7.2011 na ČT2) jsem po dlouhodobém váhání už konečně jednu z původních nejistých tří hvězdiček musel ubrat. Z toho pokryteckého žvanění pana napapánka o současném kulturním bytí se mi ke konci už doslova dělalo zle... Fakt mě irituje, když kozlové vlky křičí, že koza už není celá a vrahem je zahradník... %-[ . . . A jinak k celému konceptu jako takovému? Ano, je to celé hlavně o těch vy(z)povídaných a to je matérie značně proměnlivá a rozporůplná... T. B. je jako osůbka konverzaci vedoucí tak zoufale jalová, že by se v ní Tyc ani na tuc žiletkama nějaké srdečnosti nedořezal... °-/ . . . Prostě jen další trafika pro zainteresované, že - třeba pane Jíra... - - - - - (Sledováno průběžně nepravidelně na >vybilancovaném prosotru< , hodnocení v běhu zpovědí 9.2.2011, komentář >tady< jako devátý - 20.7.2011) ()

Radek99

Jeden z mála skutečně veřejnoprávních pořadů České televize. Tereza Brdečková kupříkladu zpovídá ve svém cyklu rozhovorů se zajímavými a výjimečnými seniory Ještě jsem tady významného českého orientalistu a indologa profesora Dušana Zbavitele. Tento známý propagátor budddhismu a vůbec východních filosofických a náboženských proudů, je autorem mnoha odborných i popularizačních knih (a to nejenom o buddhismu, ale i hinduismu, Indii, Číně, Japonsku, Korei, místní kultuře, náboženství i literatuře...). Spektrum jeho zájmů bylo vskutku široké a jeho duševní svět je stále velmi inspirativní jak pro dnešního čtenáře, tak i diváka ... ()

gudaulin

Cyklus Terezy Brdečkové Ještě jsem tady je určitou protiváhou pořadů typu Pošta pro tebe a možná i záplatou na špatné svědomí ze strany vedení České televize, které si moc dobře uvědomuje, jak problematické je v mnoha případech její pojetí veřejnoprávnosti a služby kultuře. Pořad, který si neklade za úkol prvoplánově bavit, ale zachycovat životy silných osobností a prostřednictvím jejich osudů odhalovat pravdu o naší minulosti. Celkový dojem: 90 %. Seriál o lidech kteří nežili zbytečně. ()

sportovec

Je pravda, že Česká televize některým svým posláním dostačuje jen s krajním úsilím a i to za předpokladu, že vůbec tuší proč je vyvíjet. Námět pořadu je v naprostém pořádku, jeho dokumentární hodnota i přínos jsou mimo diskusi a kritizovat ho pro jeho úroveň nepokládám za nejšťastnější. Má-li kde rezervy, jsou v osobnosti jeho konferenciérky (záměrně uvádím toto slovo namísto dnešní moderátorky). Týká se to jednak přednesu, jednak přípravy na některé díly. Občas tak vzniká dojem, že konferující je dotazovanou a na opak. Je to piha na kráse, která bolí. Zbytečně. ()