Parfum: Príbeh vraha

• Česko Parfém: Příběh vraha (viac)

Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše... (oficiálny text distribútora)

mayla

Zamilovala jsem si už knižní předlohu od Patricka Süskinda, ten příběh mi prostě uhranul....a hvězdičku dolů za ten konec, to se mi teda nelíbilo. Jean-Baptiste tady chvilku vypadá jako člověk a vzpomíná na první dívku...Panebože, vždyť on ty dívky vraždil kvůli vůni, on se s nimi nemiloval! Jak tam stojí a pláče, diváci ustrnou, chudinka malej, nikdo ho nemá rád, jsou na něj zlí a přitom je to zrůda bez citů a schopnosti milovat...ále co, láska musí být :-) ()

tcheque

Kromě poslední scény, kde jsou všichni nazí a schyluje se k to k hromadnému sexu, nuda nad nudu. Celý film se táhne a smrdí, stejně jako ta kniha. ()

plooter

Průměrná pohádka pro dospělé. Bylo to příliš dlouhé, aby si to udrželo mou pozornost. Krásná a drsná Paříž, mám rád historické romány, ale čeho je moc, toho je příliš. Nejspíš to chtělo maličko odstup a trochu vážnější pojetí v detilech. Nejsem odborník, ale nic superuměleckého v tom nevidím. Zanechalo mne to naprosto chladným, ba co víc, pseudouměleckou scénu s nahou Paříží považuji za nevkusnou a filmu ubírající velká procenta! Za podívání to ale stojí. Minimálně pro názor. ()

lada32

Příběh o všech dějinných parfumerech světa.Stalinové,Pinochetové,Hitlerové,Napoleónové aj míchali vonné esence s takovým gustem,že nezůstalo jen u milování na náměstích.A když jsme u toho,kde natočit takovou scénu když ne v katolické Passoliniho Itálii s biskupem v hlavní roli.Film?Dokonalý.Tykwer si nasadil laťku hodně vysoko.Když ne lepší tak určitě velkolepější film už asi nikdy nenatočí. ()

OziRaziel

Povedený kostýmy, zajímava hudba, hezké nebo povedené prostředí, ale to je vše. Vypravěč povídal o úplně nezajímavých věcech a samotná hlavní postava byla úplně labilní (jak se tedy dostala tam, kam se dostala?) spousty nezodpovězených otázek dovršil zfetovaný konec, u kterýho už jen chyběl únos ufounama a svatba s Darthem Vaderem. Ze sta procent na začatku jsem skončil u deseti kvuli zmiňovanému výše. Čuchometr měl sice nepřekonatelný, ale příběhem a hlavně koncem si to celý zkazil. ()

Kubasino

Nemůžu jinak, než dát plný počet. Ono je to tak, že pokud od někoho slyším na nějaký film chválu, tak jsem potom dost zklamaný. Tentokrát to tak ale nebylo. Byl mi doporučen několika přáteli a tak jsem překonal ospalost a shlédl toto dílko a rozhodně toho nelituji. Herecké výkony byly dobré, ale mě jde hlavně o samotnou atmosféru a skvěle ztvárněný příběh, který bral za srdce a nenechal mě chladným. Obě oblasti (Paříž a "venkov") měli svého Pana Herce (Dustin Hoffman a Alan Rickman) a ti tvořili zajímavé oživení hlavní myšlenky. Zejména ale tleskám za výběr Bena Whishawa. Přesně takto by měl Jean-Baptiste Grenouille vypadat. Tedy alespoň podle mě. Visuální zážitek také super. Více takovýchto filmů! ()

Lostris...

Neuvěřitelné... nevěřila bych, že někdo dokáže natočit film o vůni a já ji "budu cítit"... vnímala jsem ji očima a ušima, a když Jean zatřepotal kapesníkem, představila jsem si vůni tak omamnou, tak kouzelnou, tak originální, tak výjimečnou, že jsem posléze pochopila to zdánlivě úchylné nechutno v závěru filmu... co se příběhu týče, styl vyprávění se mi líbil, Ben Whishaw jakoby se pro tuto roli narodil... nejsilnější scéna z celého filmu pro mě byla, když Jean na začátku omylem zabil dívku, jež mu učarovala svou vůní a on se pak snažil tuto, pro něj nebesky slastnou vůni do sebe vtáhnout, každým pórem ji absorbovat a navždy vštípit do paměti... pozoruhodný film... ()

Peršanka

No, nejzajímavější bylo to o složení parfému a nejhezčí ty zábrusné lahvičky. Zbytek dost na zvracení. Byl ten chudák hlavní hrdina autista? Tím by se leccos vysvětlovalo. ()

apolite

Čo je to tá geniálna múdrosť ale bez akejkoľvek kvapôčky esencie súcitu? Marné prchavé nič. Za všetky tie nevinné panny i štedré prekrásne devy ktoré nechal umrieť škrtám všetky tie hviezdičky, hnusný smrade, chcípnííí netvore! Ops.. Consummatum est. ()

Lukkyn

Neobvyklý thriller o zajímavém vrahovi. Je to pěkně natočené , ale na můj vkus až moc dlouhé a to je si důvod proč jsem nedal plné hodnocení. Film skvěle ukazuje jak byl tehdejší život drsný a není divu , že ze sirotka vyrostl vrah. Jako třešnička na dortu se nám ve flimu ukáže Dustin Hoffman!!! ()

Pointed

Zvláštní, nicméně precizní a vtahující příběh, žádné předpotopní bláboly a jiné klišé. Je to snad nejdelší film, kde se tak málo mluví, co jsem viděl. I přesto, že si snad každý všimne jistých polehčujících okolností, je opravdu slast se na něco takového dívat. Prostředí, herci, včetně hlavní role, jsou parádní. Ben Whishaw zahrál opravdu dobře. K tomu přes tucet krásných žen tvoří super film, kterému ještě soundtrack a zajímavý konec podtrhují necelé 2 a půl hodiny parádního zážitku. ()

Sentry

Nebýt toho doslova stupidního konce bylo by to jasných 5 ale jelikož posledních 15 minut jsem protrpěl nemohu jinak :-( velká škoda ()

Lal.V

Nesmierne zaujímavý film... Alan Rickman pre mňa v jeho najlepšej role a výborný Whishaw, ktorý vynikajúco zobrazil svoju postavu. Niektoré scény sú vyložene silné, pričom absolútne finále len poukazuje na to, že film je skvelo natočený. ()

camomilla

Shlednuto na velkem platne, ze ktereho se na me hrnuly vsechny ty vune parfemu i jinych pachu a zapachu starych spinavych mest. Na dokonalosti a naplneni smyslu mi bohuzel ubira ulitlej konec (neda se nic delat, pokud je nutne se drzet knizni predlohy). Dvere k posledni hvezdicce si necham jeste otevrene. ()

hiroito

Ani bych nevěřil, že tento film nenatáčel Tim Burton. Takovéto rádoby umělecké filmy mě opravdu baví. Když máte k výbornému scénáři skoro až dokonalou atmosféru. A k tomu ty exteriéry, vyjímečné:-) Jeden z nejlepších filmů dnešní doby. ()

Sorna

Už jen název naznačuje, že obsah filmu bude neobyčejný. Zpracování příběhu, kdy vrah vraždí jen kvůli dokonalé vůni, bylo zaručeně velmi náročné - ale povedlo se a vznikl originální film. Nemám co vytknout, jen snad konec. ()

argentum

film roka......nemám čo dodať...ohromil ma, nečakal som to od neho ale dokázal to....toto je môj splnený sen, historický thriller, na ktorý som dlho čakal, a ktorý ma totálne dostal.......100 zo 100.....a 101 bodov za Dustina Hoffmana ktorého som v kvalitnom filme dlho nevidel ale táto rola bola preňho životná....v tomto "historickom oblečku" mu to sekne najviac ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Vražedný Parfém v moderním pojetí

Vražedný Parfém v moderním pojetí

25.06.2018

Knižní bestseller Parfém: Příběh vraha, který v roce 2006 zadaptoval do filmu Tom Tykwer (Atlas mraků), se dočká moderního převyprávění od televizního režiséra Philippa Kadelbacha (Válečná generace,… (viac)

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

Parfémový vrah montuje bouchačky pro Bonda

26.11.2011

Produkce nové bondovky Skyfall konečně odtajnila, koho bude hrát dávno obsazený Ben Whishaw, jehož proslavila role Grenouilla v Parfému: Příběhu vraha. A je to docela překvapení: jde o roli Q,… (viac)

Bond 23: Název, holka, písnička

Bond 23: Název, holka, písnička

11.10.2011

Prozatím jsou všechno pouze dohady. Natáčení ale začne zanedlouho (v Jižní Africe, která nahradila původně plánovanou Indii), takže jde o fámy blížící se pravdě. Název třiadvacáté regulérní bondovky… (viac)